[ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: jasiop » 22 lut 2024, 20:23

Zakres przetargu obejmował stworzenie koncepcji jak i projektu wykonawczego.
Z tego co pamiętam koniec prac wyznaczono na lato tego roku.
Oferta wynosiła chyba 2,4 mln zł
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Maniak
Maniak
 
Posty: 1445
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Grzegorz44 » 22 lut 2024, 22:22

Analiza ma kosztować niemal pół miliona złotych.

Tego zadania podjęła się firma Mosty Katowice. Umowa z nią została podpisana w maju 2022 roku. Dokumentacja projektowa będzie kosztowała miasto 2,4 mln zł. (...) Projekt wiaduktu wraz z kompletem zezwoleń miał być gotowy końcem 2023 roku.(...) Jak informuje ratusz, analizę wykona firma Mosty Katowice, z którą, po decyzji Rady Miasta, zostanie podpisana stosowna umowa.(...) Wniosek prezydenta Rzeszowa o zabezpieczenie w budżecie miasta pieniędzy na wykonanie szczegółowej analizy możliwości budowy przejazdu pod torami został skierowany na najbliższą sesję Rady Miasta. Ta odbędzie się we wtorek, 27 lutego. Chodzi o kwotę 492 tys. zł.


https://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=382 ... &pagebl1=0
Grzegorz44
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 297
Na forum od: 16 maja 2017, 18:33

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: abrakadabra » 22 lut 2024, 22:57

Urzędnicy miejscy lubią „analizy”
Jeszcze bardziej lubią za nie płacić z naszych podatków :lol:
abrakadabra
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 318
Na forum od: 19 maja 2020, 22:34

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Nikoś » 23 lut 2024, 4:10

Koszty tej dodatkowej analizy powinni ponieść ci którzy najgłosniej protestuja przeciw wiaduktowi. A miasto powinno się skupić na tunelu na Langiewicza w pierwszej kolejnosci
Choc sama koncepcja tunelu na Wyspianskiego też nie jest najgorsza
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2333
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Doniek » 23 lut 2024, 7:55

Ktoś mi powie kto takie analizy wykonuje? Tj. kto ciągle za te niezrealizowane projekty UM bierze kasę? Bo to wygląda na zabawę urzędników bez żadnej odpowiedzialności za publiczne środki.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: lordfisher » 23 lut 2024, 8:46

No jak to kto?

Jak informuje ratusz, analizę wykona firma Mosty Katowice, z którą, po decyzji Rady Miasta, zostanie podpisana stosowna umowa.
lordfisher
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 347
Na forum od: 01 gru 2019, 9:48

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Patryk M » 27 lut 2024, 15:07

Rada Miasta Rzeszowa zgodziła się przeznaczyć dodatkowe środki na analizę projektu przeprawy drogowej na torami w ciągu ul. Wyspiańskiego i Hoffmanowej. Prawie 500 tys. zł ma posłużyć na sprawdzenie m.in. tego czy możliwa jest tam budowa tunelu zamiast wiaduktu.

http://czytajrzeszow.pl/?id=38301&idd=4&poz=ml0
Patryk M
Maniak
Maniak
 
Posty: 2491
Na forum od: 27 kwie 2021, 20:02

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Duszek » 27 lut 2024, 17:45

A w tunelu będzie wodospad i most nad Mikośką? ;)
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 551
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Doniek » 28 lut 2024, 8:54

"Marzenia nic nie kosztują" tak powinien brzmieć artykuł o rozrzutności miejskich funduszy. Haha ja piernicze, jak to budżetówka buja się za nie swoją kasę. Lekką ręką pół bańki na coś co widzą, że i tak nie powstanie. Pytanie powinni sobie zadać najpierw czy mają środki na ten tunel a później robić dodatkowe kosztowane analizy.


EDIT:
Z wczoraj miałem przyjemność zmierzyć się z tym problemem pociągów i to jakaś masakra, na co dzień nie pcham się w miasto co by nie psuć sobie nastroju. Jadąc od Warszawskiej próbowałem dojechać do GRz omijając wiadukt tarnobrzeski, myślę szybka piłka uderzam dołem. Konopnickiej przejazd zamknięty czekasz, dalej Chłopickiego sznur aut az to Czarnieckiego nie da się wjechać bo kolejny raz przejaz zamknięty. Dalej skrzyżowanie Wyspianiskiego / Jałowego też zamknięte a aut się już od groma nazbierało. Tragedia żeby przedostać się przez te tory...
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości