[ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

[ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Pieczarkowy » 11 lip 2015, 15:32

Budując połączenie ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej miasto chce ułatwić komunikację między centrum, a osiedlami Kmity, Krakowska Południe i Kotuli.

Osiedle im. Franciszka Kotuli leży w zachodniej części Rzeszowa. Jest jedną z najszybciej rozwijających się dzielnic, szacuje się, że w tej chwili mieszka tu blisko 5500 osób. Po oddaniu do użytku kolejnych kilkudziesięciu bloków ich liczba ma wzrosnąć o ok. 4000. Na Krakowskiej Południe mieszkańców jest 7900, a na Kmity 7200. Wszystkie trzy osiedla łączy ul. Wyspiańskiego, którą duża część mieszkańców codziennie dojeżdża do centrum.

Alternatywa dla przejazdu kolejowego

Jezdnia jest wąska, a po drodze przecina ją przejazd kolejowy w rejonie ul. Jałowego, dlatego w godzinach szczytu tworzą się tu korki.

- Rozwiązaniem problemu będzie budowa wiaduktu, który połączy ul. Wyspiańskiego nad torami kolejowymi z ul. Hoffmanowej. Na nasz wniosek inwestycja została już wpisana do wieloletniego planu finansowego miasta - mówi Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca klubu radnych PO, szefowa rady osiedla Kotuli.

W Miejskim Zarządzie Dróg trwają przygotowania do inwestycji. Gotowa jest już koncepcja połączenia, która posłuży za materiał do opracowania projektu budowlanego wiaduktu. - Koszt jego budowy szacujemy na ok. 70 mln zł. Próbujemy zdobyć na tę inwestycję dofinansowanie z Unii Europejskiej - mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Cztery pasy ruchu

Nowy wiadukt ma mieć dwie jezdnie i cztery pasy ruchu. Drogowcy w taki sam sposób zamierzają poszerzyć ul. Wyspiańskiego oraz Hoffmanowej i Mochnackiego. Dzięki temu po dwa pasy ruchu w każdym kierunku kierowcy będą mieli do dyspozycji na odcinku od ronda Pakosława, przez ul. Hoffmanowej i Wyspiańskiego, po hipermarket Real. Do rozpoczęcia budowy brakuje jeszcze m.in. ustaleń z wojskiem, którego część terenów będzie potrzebna pod nowe drogi.

Miasto w zamian za nie chce zaoferować żołnierzom inne działki, ale zamianę będzie musiało zaakceptować jeszcze ministerstwo obrony. Dopiero, kiedy zostanie osiągnięte w tej sprawie porozumienie, radni uchwala plan zagospodarowania dla tej okolicy i będzie można ogłosić przetarg na budowę połączenia.


Ciekawy pomysł, przydałoby się tam coś co usprawniłoby ruch w godzinach szczytu.
Pieczarkowy
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 554
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Meme » 12 lip 2015, 16:29

Jeśli w ogóle budować takie połączenie, to na pewno nie 4 pasy ruchu, po co kolejna autostrada w centrum? Żeby jeszcze więcej aut do niego wjechało i jeszcze bardziej go zakorkowało?

Kiedy skończy się to myślenie o tym, że trzeba jak najszerzej i jak najwięcej? Może wypadałoby przeorganizować KM i sprawić, by była prawdziwą alternatywą dla pojazdów indywidualnych? Za tyle kasy ile pewnie będzie kosztowała cała ta trasa można by spokojnie dołożyć bardzo wiele kursów autobusów, albo zbudować tramwaj (tak, tramwaj, z wydzielonym torowiskiem, o dużej przepustowości, będący realną alternatywą dla samochodów), a Unia na pewno dałaby na to jeszcze więcej pieniędzy. Ale lepiej walnąć autostradę do centrum, a potem się dziwić: "No skąd te korki, przecia kupilimy nowe Mercedesy i Autosany???"

BETON!
Meme
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 116
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: PzD91 » 12 lip 2015, 17:05

A tam tramwaje, metro lepsze
PzD91
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1195
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: porteño » 13 lip 2015, 21:36

O jakiej autostradzie Ty piszesz? Cztery pasy ruchu to zwykła, standardowa ulica w mieście wojewódzkim. Właśnie szerokich ulic nam brakuje, dlatego wszędzie jest ciasno, są korki, a główne arterie wyglądają jak w miasteczku powiatowym, a nie stolicy regionu UE. Samochodów jest dużo i ludzie z nich nie wysiądą, czy nam się to podoba czy nie. Owszem, na deptakach Starego Miasta można ich uniknąć, ale nie na głównych szlakach komunikacyjnych, no litości! A tramwaje to się budowało wiek temu, my mamy być innowacyjni niby, więc po co powielać stare pomysły? Co innego kolejka nadziemna, ale tylko pod warunkiem, że nie będzie kopią już istniejących.
porteño
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 554
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: LukaszRogala » 22 lip 2015, 6:42

Pamiętajcie, że 4 pasy to zawsze możliwość zabrania jednego pasu na buspas... :D
Awatar użytkownika
LukaszRogala
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 92
Na forum od: 22 lip 2015, 6:39
Lokalizacja: Warszawa/Rzeszów

Re: [ul. Hoffmanowej/Wyspiańskiego] Budowa wiaduktu

Postautor: Ole » 27 lip 2015, 9:21

Jest możliwość czyli będzie na pewno. :mrgreen:
Czy jesteś za pozostawieniem czasu letniego na stałe? konsultacje Unii Europejskiej
- ankieta ->
https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/2018-summertime-arrangements?surveylanguage=PL
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 841
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście


Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości