Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca PKP

Informacje z budowy/remontu.

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: PzD91 » 17 lut 2019, 15:24

Ja miałem ostatnio podobnego zonka, miałem bilet na bilet autobusu dalekobieżnego i zawsze odjeżdżałem z podmiejskiego, ostatnim razem kupiłem bilet u konkurencyjnego przewoźnika na tę samą trasę i okazało się, że autobus odjeżdża z dworca głównego, dopiero w ostatniej chwili zorientowałem się, na szczęście zdążyłem, także cyrk niezły w Rzeszowie jest.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2019, 15:12 przez PzD91, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1592
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Pieczarkowy » 17 lut 2019, 15:26

Plac przez PKP wydaje mi się, że jest użytkowany z powodu możliwości przesiadki z kolei. Nie chciałoby mi się lecieć z dworca na Podmiejski. :D
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 958
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: looky » 17 lut 2019, 19:36

Jeszcze nie zapominajmy o busach przy ogrodach bernardyńskich, stamtąd jakieś Lubliny (Galicja) odjeżdża... sam stamtąd raz jechałem tamże właśnie.
looky
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 106
Na forum od: 02 sie 2014, 13:01
Lokalizacja: Rzeszów, 1000-lecia

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: flyRZE » 25 mar 2019, 16:30

Mam pytanie bo widzę, że teren przed dworcem miał być całkowicie przebudowany, a właśnie pojawiły się tam nowe pomarańczowe wiaty. Czy to oznacza, że tam zostaną i teren nie zyska nowej aranżacji podobnej do dworca pomiejskiego?
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1331
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Adamerio » 25 mar 2019, 18:45

To samo było mówione z ładowarkami do elektryków - że niby też tylko tymczasowo^^
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Meme » 25 mar 2019, 21:34

Mimo, że są tam nowe to nadal będą jako "tymczasowe", tak jak ładowarki. Zostały ściągnięte z innej, mniej prestiżowej (sic!) lokalizacji, bo w porównaniu z nowocześnie wyglądającymi ładowarkami nie wyglądały one (wiaty) zbyt dobrze (PR musi się zgadzać, nie?). Na czas przebudowy wszystko zostanie ściągnięte, także wiaty, które wrócą do pierwotnie planowanej lokalizacji, a przed dworcem będą takie z projektu RCK (chyba jeszcze żaden oficjalnie nie jest zatwierdzony, same wizki tylko były?).
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: bystry » 02 kwie 2019, 13:05

Przeglądając stronę MWM przyglądnąłem się temu:

https://www.mwmbdg.com/realizacje/dworz ... urowy.html

To byłby faktycznie jakiś ratunek. W drodze partnertstwa publiczno-prywatnego można by zbudować na -2,-1, 0 dworzec z usługami, a od 1, 2, 3, 4, 5 biura z zielenią. To byłby ratunek dla tej okolicy, Koncepcja świetna. PKS już się nie powinien dłużej ośmieszać, powinni sprzedać komuś teren dworca, najlepiej miastu. Wtedy UM mógłby szukać partnera do realizacji takiej koncepcji bo jak sprzedadzą prywatnemu inwestorowi to może nie być zainteresowany budową dworca.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: dStan » 02 kwie 2019, 14:08

bystry pisze:W drodze partnertstwa publiczno-prywatnego można

Problem w tym, że ta prywatna strona nie bardzo ma chęci na jakiekolwiek partnerstwa.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Adamerio » 02 kwie 2019, 14:46

bystry pisze:Przeglądając stronę MWM przyglądnąłem się temu:

https://www.mwmbdg.com/realizacje/dworz ... urowy.html

To byłby faktycznie jakiś ratunek. W drodze partnertstwa publiczno-prywatnego można by zbudować na -2,-1, 0 dworzec z usługami, a od 1, 2, 3, 4, 5 biura z zielenią. To byłby ratunek dla tej okolicy, Koncepcja świetna. PKS już się nie powinien dłużej ośmieszać, powinni sprzedać komuś teren dworca, najlepiej miastu. Wtedy UM mógłby szukać partnera do realizacji takiej koncepcji bo jak sprzedadzą prywatnemu inwestorowi to może nie być zainteresowany budową dworca.


Zapomniano o jednej, najważniejszej rzeczy - budynek dworca jest zabytkowy i nie można go ot tak zrównać z ziemią jak na powyższej wizualizacji^^
Awatar użytkownika
Adamerio
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 653
Na forum od: 30 sie 2016, 11:06
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: dStan » 02 kwie 2019, 15:08

Wydaje mi się, że mylisz dworce, bo nie sądzę żeby dworzec PKS był zabytkowy ;)
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości