MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Kristoff » 07 maja 2015, 9:18

Bo powtarza się, że system zostanie w pełni uruchomiony w lipcu, a ciemnota sieje panikę, że im się autobus spóźnia. Jak testy to testy. Ludzie najpierw skrytykują, a potem przeczytają, pomyślą, dowiedzą się coś więcej niż kilka informacji od wujka przy stole na imieninach w sobotę, który pewnie nawet nie jest z Rzeszowa. Ale niektórym trudno się domyślić, trzeba im napisać na tablicach ;)
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: SzymeqK » 07 maja 2015, 9:31

Chyba nie bierzesz mnie za ciemnotę ;) ja tylko grzecznie oznajmiam tracąc przy tym swój pakiet internetu, że na tablicy pojawił się nowy napis :) i wiem bardzo dobrze, że system "zacznie działać" w lipcu ;)
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Kristoff » 07 maja 2015, 10:04

Szanowny Kolego, nie miałem Ciebie na myśli ;)

Z całym szacunkiem do tzw. Ciemnoty - bo to przecież też są ludzie, ale z różnych przyczyn nieuswiadomieni.

Zwracałem się bardziej do tych, którzy bezpodstawnie krytykują, zamiast poczytać coś więcej w dostępnych dla każdego obywatela portalach informacyjnych :) miejmy nadzieje, że mój poprzedni post komuś coś wyjaśni :D

Przepraszam za ewentualne urażenie, lecz nie miałem konkretnie nikogo na myśli :) w szczególności użytkownika forum, którego wiedza dotyczącą inwestycji w Rzeszowie jest na pewno na nieco wyższym poziomie

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: SzymeqK » 07 maja 2015, 23:37

No masz rację :) czasami jak słucham co po niektórych to się gotuję... Nic nie wiedzą i jeszcze plotki puszczają dalej :evil: Jadąc autobusem słyszę coś takiego: "Co Ci włodarze miasta sobie myślą?! Tyle pieniędzy marnować na system transportowy! W Przemyślu nie ma i jakoś żyjemy" haha wierzcie lub nie, ale takie historyjki słyszę jadąc MPK :lol:
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Joy » 09 maja 2015, 14:55

SzymeqK pisze:Na tablicy Krakowska/Sportowa przewija się napis "Kalibracja systemu-godziny odjazdu mogą być niedokładne" :)


Zauważyłem, że rozkład na elektronicznej tablicy na przystanku przy Urzędzie Wojewódzkim podawał już faktyczny rozkład odjazdów, a nie ten ze standardowego rozkładu - oczywiście kalibracja systemu też była. Ciekawie to wyglądało, jak autobusy odjeżdżały niemal co do sekundy :) podawało <1min i faktycznie tyle się czekało.
Joy
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 05 paź 2014, 0:06

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: SzymeqK » 10 maja 2015, 0:08

No bo to na każdym przystanku trafiają się odjazdy podawane w minutach, ale wciąż jest dużo podawanych w godzinach (z rozkładu) ;/
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Waldzio » 10 maja 2015, 13:09

Joy pisze:
SzymeqK pisze:Na tablicy Krakowska/Sportowa przewija się napis "Kalibracja systemu-godziny odjazdu mogą być niedokładne" :)


Zauważyłem, że rozkład na elektronicznej tablicy na przystanku przy Urzędzie Wojewódzkim podawał już faktyczny rozkład odjazdów, a nie ten ze standardowego rozkładu - oczywiście kalibracja systemu też była. Ciekawie to wyglądało, jak autobusy odjeżdżały niemal co do sekundy :) podawało <1min i faktycznie tyle się czekało.



Mam wrażenie, że masz błąd w rozumieniu, dlatego wyjaśnię, żeby nikt nie miał wątpliwości.
Tablica nie pokazuje"faktycznego rozkładu" bo rozkład jest tylko jeden - wydrukowany na tabliczkach.
Jest to istotne, ponieważ tablice pokazują "tylko" faktyczny czas odjazdu. To znaczy, że autobusy nie są nagle "punktualne co do sekundy". Tylko że jeżeli jest opóźnienie to my dokładnie wiemy jakie.
Tutaj psychologicznie będziemy mieć wrażenie, że ZTM nagle zrobił się super punktualny, ale to tylko wrażenie. Faktyczna punktualność będzie tylko wtedy, kiedy autobus przyjedzie zgodnie w rozkładem wydrukowanym.

Joy - jeżeli myślałeś tak jak napisałem to wiedz, że to info dla innych bo już wielu mówiło mi, że autobusy są nagle bardzo punktualne.
Waldzio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 76
Na forum od: 15 lip 2014, 12:48

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Joy » 10 maja 2015, 14:29

Waldzio pisze:Joy - jeżeli myślałeś tak jak napisałem to wiedz, że to info dla innych bo już wielu mówiło mi, że autobusy są nagle bardzo punktualne.

Nie no, dobrze wiem jak docelowo mają funkcjonować tablice i że ich działanie oparte jest o skomplikowany system nawigacji. Chodziło mi o to, że do tej pory były to raczej wskazania oparte o faktyczny rozkład jazdy, a cała modernizacja ma się zakończyć przecież w lipcu ;)
Joy
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 05 paź 2014, 0:06

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: CRVV » 16 maja 2015, 10:25

spod Urzędu Wojewódzkiego autobusy jeżdżą co 1-2 minuty także teraz i tak pewnie nikt nie patrzy na rozkład tylko na wyświetlacz w co akurat może wsiąść
CRVV
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 16 maja 2015, 9:52

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: porteño » 25 maja 2015, 19:04

A mnie zastanawia, dlaczego zamontowali elektroniczne tablice na jakichś peryferycznych przystankach na Zalesiu czy Staromieściu (te na Sikorskiego i Trembeckiego to już jakiś absurd), podczas gdy takowych ewidentnie brakuje na przykład na Szopena. Choćby przy Starym Cmentarzu na Targowej to jeden z najbliższych przystanków z Rynku, aż się prosi, by przynajmniej w sposób reprezentacyjny taka tablica tam wisiała, podobnie przy Filharmonii czy na Trasie Zamkowej.
porteño
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1022
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości