MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: pisul » 12 sie 2015, 1:26

Dziś w gazecie wyborczej piszą o przymiarkach do postawienia przystanku z baterią słoneczną w Rzeszowie. Pewnie na próbe?
Pierwszy całkowicie tak oświetlony przystanek, jeden (pierwszy w Polsce) zafundował sobie Lublin:

Obrazek

W najpopularniejszych filmach w Pl na youtubie jest film z blogerem z Kielc. Nasze wiaty są drogie, nie wiem coś 15-30 tyś. zł za sztuke ale tam pojechali po bandzie. Nawet Szafa się zawsze ważący słowa się zdenerwował i powiedział kilka ciepłych słów odnośnie ceny i jak rozkopali mu Kielce :D

Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: pisul » 07 wrz 2015, 19:24

W piątek kopali elektryke na Nowym Mieście obok szkoły numer 11. A dziś już kolejny słup pod tablice mpk już stoi. Pewnie będą i kolejne:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Kristoff » 07 wrz 2015, 19:27

Planowo 89-90 + 9 biletomatów. Dużo :)
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: swiety » 01 paź 2015, 19:07

Wybaczcie pytanie ale chyba przeoczyłem - czy w biletomatach można płacić kartą (paypass)?
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2957
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: resov » 01 paź 2015, 19:46

swiety pisze:Wybaczcie pytanie ale chyba przeoczyłem - czy w biletomatach można płacić kartą (paypass)?

W tych stacjonarnych (poza pojazdami) można, w autobusach nie. ;)
Awatar użytkownika
resov
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 30 lis 2014, 19:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Waldzio » 03 paź 2015, 10:40

resov pisze:
swiety pisze:Wybaczcie pytanie ale chyba przeoczyłem - czy w biletomatach można płacić kartą (paypass)?

W tych stacjonarnych (poza pojazdami) można, w autobusach nie. ;)


Nie jeździsz autobusami ;)

Nie można - są na etapie wprowadzania systemu. Nie wiem czy dogadali się już z operatorem, ale na stacjonarnych są wmontowane czytniki zarówno zbliżeniowe jak i chipowe. W kilku autobusowych biletomatach widziałem zamontowane czytniki zbliżeniowe, ale w większości ich (jeszcze?) nie ma.
Waldzio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 76
Na forum od: 15 lip 2014, 12:48

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: resov » 03 paź 2015, 13:03

Waldzio pisze:
resov pisze:
swiety pisze:Wybaczcie pytanie ale chyba przeoczyłem - czy w biletomatach można płacić kartą (paypass)?

W tych stacjonarnych (poza pojazdami) można, w autobusach nie. ;)


Nie jeździsz autobusami ;)

Nie można - są na etapie wprowadzania systemu. Nie wiem czy dogadali się już z operatorem, ale na stacjonarnych są wmontowane czytniki zarówno zbliżeniowe jak i chipowe. W kilku autobusowych biletomatach widziałem zamontowane czytniki zbliżeniowe, ale w większości ich (jeszcze?) nie ma.

Na jakim etapie??? Wielokrotnie od jakiegoś czasu jeżdżę autobusami i zazwyczaj płatności za bilety w automatach stacjonarnych dokonuje kartą, więc o jaki etap wprowadzania Ci chodzi? Czytniki zbliżeniowe owszem, są w automatach montowanych w pojazdach, ale do obsługi karty miejskiej, czytnika kart płatniczych nie widziałem w ani jednym "moblinym"
Awatar użytkownika
resov
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 30 lis 2014, 19:15
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Waldzio » 03 paź 2015, 17:44

Widzisz, mi się nigdy nie udało zapłacić kartą za bilet w stacjonarnym biletomacie. Zawsze po wybraniu "zapłać" opcja karty jest nieaktywna.
Co do mobilnych, to może nie trafiłeś na takie.. Dzisiaj jechałem 27 i 19 - w obydwu autobusach na biletomatach były czytniki zbliżeniowe ale wyłączone.
tak to wygląda:
Obrazek
Waldzio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 76
Na forum od: 15 lip 2014, 12:48

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: rafik » 03 paź 2015, 20:15

Notoryczne awarie biletomatów są już irytujące.Praktycznie codziennie gdzieś jest nieczynny...
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1065
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: resov » 04 paź 2015, 10:16

Waldzio pisze:Widzisz, mi się nigdy nie udało zapłacić kartą za bilet w stacjonarnym biletomacie. Zawsze po wybraniu "zapłać" opcja karty jest nieaktywna.
Co do mobilnych, to może nie trafiłeś na takie.. Dzisiaj jechałem 27 i 19 - w obydwu autobusach na biletomatach były czytniki zbliżeniowe ale wyłączone.
tak to wygląda:
Obrazek

Próbowałeś kiedyś płacić kartą płatniczą za bilet w biletomacie "mobilnym"? Taka opcja nawet się nie wyświetla, tylko gotówka. Czyli na dzień dzisiejszy- można płacić w stacjonarnych, w "mobilnych" nie, czyli dokładnie tak, jak pisałem w pierwszym poście. ;)
Awatar użytkownika
resov
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 30 lis 2014, 19:15
Lokalizacja: Trójmiasto

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości