Plan budowy dróg w Rzeszowie

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: mluben » 08 lis 2016, 17:54

Na Słocinie już są nabite znaczniki/pachołki na działkach wzdłuż przebiegu przyszłej drogi sikorskiego-lwowska. Strzelam że ta droga a przynajmniej jej cześć będzie następna do realizacji po ukończeniu obwodnicy południowej i przedłużenia obwodnicy północnej do ul. krakowskiej
mluben
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Na forum od: 25 lis 2014, 8:37

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: MB7 » 09 lis 2016, 8:32

To jest już gotowy plan przebiegu tej drogi? Chodzi mi o to żeby przypadkowo nie kupić działki w miejscu, gdzie za kilka lat przebiegać będzie droga (bądź w najbliższej odległości od takiej drogi), póki co nie udało znaleźć mi się gotowej wyznaczonej trasy - chyba że jeszcze takowej nie ma...
MB7
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 08 lis 2016, 10:41

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: mluben » 09 lis 2016, 17:11

Obstawiam że wyznaczona mniej więcej jest ale nie ma jeszcze żadnego konkretnego projektu bo to wiąże się z kasą i przetargiem ale o tej drodze słyszałem już kilka lat temu od ludzi ze słociny a ostatnio jedna z tych osób opowiedziała mi o tych pachołkach. Osobiście nie widziałem ich ale mniej więcej wiem na mapie w której okolicy przetnie ul. św Rocha----> w rejonie krzyżówki ul. św Marcina i św. Rocha. Trochę przed tą krzyżówką jest dość duża przerwa w ciągłości zabudowań, idealne na drogę. Miedzy 7 a 8 domem licząc od ul św Marcina w stronę Kościoła na slocinie (na dół).
mluben
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Na forum od: 25 lis 2014, 8:37

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: swiety » 09 lis 2016, 17:45

Droga od Sikorskiego do Lwowskiej to raczej odległa przyszłość, nigdy nawet nie było mowy o tej drodze. Ważniejsze jest odkorkowanie Słociny i przedłużenie Krzyżanowskiego do Wieniawskiego i dalej do Rocha. Po wybudowaniu nowego osiedla NG dojazd/wyjazd ze słociny będzie totalnie zakorkowany.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: mluben » 09 lis 2016, 18:25

Była mowa bo czytałem o tej drodze z 10 lat temu. Mieszkańcy tez wiedzą o niej od dawna. Wszystko narazie jednak na zasadzie "ma być droga" ale którędy dokładnie to wiedzą pewnie tylko urzędzie miasta i zainteresowani mieszkańcy. Jak skończą południową i północną obwodnicę to pewnie wezmą się za tą - wschodnią :)
mluben
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 45
Na forum od: 25 lis 2014, 8:37

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: PzD91 » 09 lis 2016, 22:20

wogx pisze:PzD91 Gdzie można znaleźć takie mapy z planowanymi drogami?

Ta mapa co wrzuciłem to jest ze strony UM. Są też inne mapy pt. "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Rzeszowa" poszukaj w google.

swiety pisze:Droga od Sikorskiego do Lwowskiej to raczej odległa przyszłość, nigdy nawet nie było mowy o tej drodze. Ważniejsze jest odkorkowanie Słociny i przedłużenie Krzyżanowskiego do Wieniawskiego i dalej do Rocha. Po wybudowaniu nowego osiedla NG dojazd/wyjazd ze słociny będzie totalnie zakorkowany.

Była kiedyś mowa, ale to najpierw łącznik, poźniej Podkarpacka - Sikorskiego, czyli za 10 lat może coś ruszy
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1591
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: MB7 » 10 lis 2016, 15:52

Dzięki za informację. Pytanie zadałem ponieważ na jednym z ogłoszen dot. działki pojawiło się w opisie zdanie "przyległy do projektowanej południowej obwodnicy Rzeszowa", dzialka w ok. Szajerów i stąd moje pytanie/ciekawość jak i gdzie będzie dokładnie przebiegać na trasa...
MB7
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 08 lis 2016, 10:41

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: iamRZE » 10 lis 2016, 18:01

Odcinek ok. 900m od ul. Rocha w kierunku płd.-zach. jest ustalony w MPZP http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/U78/2013/43/1209.pdf
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: PzD91 » 13 lis 2016, 13:35

Tak się zastanawiam, co z inwestycjami drogowymi w centrum miasta, które były od dłuższego czasu planowane, a ostaniu cisza o nicj:
1. Przebudowa i poszerzenie przejazdu pod torami ul. Batorego.
2. Budowa wiaduktu nad torami kolejowymi łączącego ulice Sondeja i Wyspiańskiego( za hurtownią Arka).
3. Przedłużenie ul. Mochnackiego(przy Ekonomiku) do ul. Chmaja.

Wiadomo coś?
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1591
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: swiety » 13 lis 2016, 14:12

^^ Przejazd na Batorego to kwestia współpracy z PKP. Miasto samemu tego nie zrobi.

Mnie zastanawia co z budową prawoskrętów na rondzie Dmowskiego?
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości