Plan budowy dróg w Rzeszowie

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: swiety » 05 sty 2015, 17:58

Proponuje jeden zbiorczy temat o planach budowy/rozbudowy infrastruktury drogowej w Rzeszowie.

Obrazek


Wszyscy cieszą się z budowy nowego mostu - ale nie uważacie, że lepszą opcją "na dzisiaj" byłoby zrobienie alternatywy dla Piłsudskiego/Lwowskiej w takiej postaci :

Zółte kropki - przebudowa Maczka do 2x2 (razem z mostem)
Czerwony/Niebieski - nowe odcinki.

Obrazek

Szczególnie, że przebudowa Maczka nie byłaby ogromnym wydatkiem. Odcinek czerwony to jedynie wiadukt pod/nad torami podnosi koszta.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1882
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Glover » 05 sty 2015, 18:51

Co to za plan Rzeszowa? Z którego roku, skoro nie obejmuje Słociny?
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 86
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: iamRZE » 05 sty 2015, 19:24

Załączam nowszy plan
Obrazek
http://i.imgur.com/EehCto4.jpg
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 326
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Meme » 07 sty 2015, 0:26

swiety pisze:Wszyscy cieszą się z budowy nowego mostu - ale nie uważacie, że lepszą opcją "na dzisiaj" byłoby zrobienie alternatywy dla Piłsudskiego/Lwowskiej w takiej postaci


Oczywiście, że byłoby lepszą opcją i nadałoby sens przebudowie Wyzwolenia - albo na odwrót - po co było przebudowywać Wyzwolenia, jak można było te pieniądze przeznaczyć właśnie na odcinek od Lwowskiej/DK4 do ronda Kuronia (!) - wtedy i most Mazowieckiego miałby więcej sensu, a nawet jeśli nie starczyłoby na niego kasy to bezpośrednie połączenie DK4 do łącznika z autostradą pięknie odciążyłoby rondo Pobitno i Piłsudskiego i nie generowałoby dodatkowego ruchu na Wyzwolenia, która to aleja powinna służyć ruchowi wewnątrz miejskiemu, a nie tranzytowemu/obwodowemu.

--------
Jeśli to temat zbiorczy to i ja dorzucę plany budowy dróg na nowym osiedlu Zawiszy:

http://bip.erzeszow.pl/zamowienia-publi ... wiszy.html

Tutaj z mapką:
http://bip.erzeszow.pl/rada-miasta-rzes ... 32012.html
Meme
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Gustaw » 07 sty 2015, 0:48

Ostatnio był przetarg na budowę dwóch dróg na Zawiszy. Wiadomo coś na ten temat?
Gustaw
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 24 lip 2014, 19:26

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Glover » 07 sty 2015, 20:06

Ciekawe dlaczego nie puścili drogi przez Białą tak jak zaznaczyłem na niebiesko. Aż się prosi :roll:

Zdjęcia

PS. Jak wstawiacie zdjęcia żeby się same otwierały? I coś małe załączniki można dodawać 256k :(
Glover
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 86
Na forum od: 24 lis 2014, 13:03
Lokalizacja: Słocina

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: swiety » 07 sty 2015, 20:34

Dodaj na http://imgur.com pozniej kopiujesz link w formacie [img ]http://www....[/img] i masz fotke.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1882
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: django » 07 sty 2015, 23:14

ewidentnie nalezy cos poprawić na południu a później bym sie zabieral z mosty skośne, przedłużenia obwodnicy północnej itp
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: Meme » 08 sty 2015, 14:51

Ciekawe czy w końcu uda im się z tym ruszyć? Czy ta nowa droga ma jakieś szanse na wygenerowanie trochę nowych inwestycji w jej okolicach?

Bliżej do drogi przez działki. Połączy dwie rzeszowskie ulice

Droga połączy ulice: Armii Krajowej i Dunikowskiego. - Do połowy stycznia powinniśmy otrzymać decyzję środowiskową - mówi Andrzej Sowa, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Następnie miasto wystąpi o wydanie pozwolenia wodnoprawnego. - Po otrzymaniu decyzji środowiskowej wystąpimy od razu o pozwolenie na realizację inwestycji drogowej. Sądzę, że w maju powinniśmy mieć formalności już za sobą i będzie można zająć się przetargiem na wybór wykonawcy prac - mówi dyrektor Sowa.

Droga, która zostanie wybudowana, będzie miała nieco ponad kilometr długości, szerokość 5,5 m, przy niej zaplanowany jest chodnik. - Ta droga jest bardzo potrzebna. Na nowym połączeniu skorzystają przede wszystkim mieszkańcy Zalesia i Słociny, którzy teraz korzystają głównie z ulic Łukasiewicza, Sikorskiego i Paderewskiego. Dzięki tej drodze zyskają alternatywne połączenie, a drogi, którymi dotychczas jeździli, zostaną nieco odciążone - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Odmiennego zdania jest część działkowców, która nie chce słyszeć o tym, aby przez uprawiany przez nich teren przejeżdżały samochody. Odwoływali się wielokrotnie od decyzji zezwalających na realizację inwestycji, jej sprawę rozpatrywały sądy.

- W projekcie tej drogi uwzględniliśmy prośby działkowców dotyczące m.in. nieznacznej korekty przebiegu drogi i w grudniu otrzymaliśmy zgodę Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie na wystąpienie o opracowanie decyzji środowiskowej - mówi Andrzej Sowa.

Budowa drogi łączącej al. Armii Krajowej z ul. Dunikowskiego rozpocząć się ma w tym roku.


http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... wskie.html
Meme
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plan budowy dróg w Rzeszowie

Postautor: swiety » 23 sty 2015, 10:41

Radni PiS i PO chcą kolosalnych zmian na rzeszowskich drogach

- Tegoroczny budżet Rzeszowa za kilka rzeczy można pochwalić, ale brakuje w nim dwóch ważnych inwestycji. To przedłużenie al. Rejtana na północ do ul. gen. Maczka oraz połączenie wiaduktem nad torami kolejowymi, ul. Wyspiańskiego z al. Cieplińskiego. Będziemy o nie wnioskować w ciągu roku - zapowiada Robert Kultys, rzeszowski radny PiS.


Miliony na program transportowy
Plan wydatków miasta na 2015 rok radni uchwalili we wtorek. Przeznaczyli na inwestycje ponad 538 mln zł, lwią część tej kwoty zapisując na dokończenie tzw. programu transportowego. M.in. dzięki temu między ul. Rzecha i Lubelską powstanie dwupasmowa trasa z najdłuższym i najwyższym w mieście mostem.

I chociaż inwestycję chwalą zarówno radni PiS jak i PO, podczas wtorkowej debaty przedstawiciele obu klubów zaproponowali prezydentowi Tadeuszowi Ferencowi poszerzenie listy inwestycji o kolejne zadania. Zdaniem Roberta Kultysa zarówno wiadukt w rejonie ul. Wyspiańskiego, jak i połączenie al. Rejtana z ul. gen. Maczka będą miały kluczowe znaczenie po zaplanowanym na ten rok uruchomieniu buspasów w centrum Rzeszowa.

- Na pewno trzeba się spodziewać korków. Trudno jeździło się po mieście już jesienią, kiedy z powodu przebudowy zamykano pojedyncze pasy na kilku skrzyżowaniach. Teraz na wielu ulicach drogi będą zwężone nie tylko miejscowo, ale na całej długości. Dlatego budowa nowych połączeń jest niezbędna - mówi Robert Kultys.

W ratuszu odpowiadają, że przedłużenie al. Rejtana jest już zaplanowane, a jego pierwszy etap zakończy się w tym roku. Nowa droga doprowadzi póki co tylko do zaplanowanego nad rzeką targowiska. Do ul. Ciepłowniczej, albo bezpośrednio go gen. Maczka zostanie przedłużona dopiero później.

- Prace będziemy mogli zacząć dopiero, kiedy kolej przebuduje tu swoje tory. Pomysł jest bardzo dobry, zależy nam na tej inwestycji - mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Zdaniem Roberta Kultysa przedłużenie al. Rejtana, przy dodatkowym poszerzeniu ul. gen. Maczka znacząco usprawni ruch między centrum Rzeszowa, a północną częścią miasta. Zamiast jechać przez al. Piłsudskiego, kierowcy ominą śródmieście nową trasą, a następnie skierują się na poszerzoną i przebudowaną al. Wyzwolenia.

- Mało się o niej mówi, a to jedna z bardziej trafionych i istotnych inwestycji drogowych ostatnich lat. W tym rejonie będziemy jeszcze wnioskować o rondo na obecnym skrzyżowaniu alei z ul. Okulickiego - mówi radny Kultys.

Aby ożywić nowy most powstający na Załężu, proponuje budowę dalszego ciągu trasy: od ul. Lubelskiej do ul. Warszawskiej, a następnie do strefy ekonomicznej Dworzysko. Tu droga łączyłaby się z ul. Krakowską, skąd jest już bardzo blisko do węzła drogi ekspresowej S19 w Świlczy.

- Ta propozycja jest zbieżna z naszymi planami. Mamy już koncepcję i część dokumentów, trzeba jeszcze wykonać tylko projekt budowlany takiego połączenia. W rozdaniu pieniędzy unijnych na lata 2014-2020 będziemy chcieli wykonać pierwszy fragment, od ul. Lubelskiej do Warszawskiej. Koszt robót szacujemy na ok. 40-50 mln zł, a jeśli dodamy do tego kolejny odcinek drogi w stronę ul. Krakowskiej całość przekroczy 100 mln zł - mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Platforma chce modernizować skrzyżowania
Z kolei propozycje Platformy Obywatelskiej to przede wszystkim modernizacja głównych rzeszowskich skrzyżowań.

- Chcielibyśmy zacząć od modernizacji dróg w rejonie szpitala MSW. Ul. Krakowska mogłaby pobiec tutaj górą, a pod nią proponujemy puścić al. Witosa i ul. Okulickiego - mówi Jolanta Kaźmierczak, przewodnicząca klubu radnych PO.

Podobne plany jej ugrupowanie ma także wobec ronda Pobitno, do którego dochodzą ul. Lwowska oraz al. Armii Krajowej, i Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego.

- Dwa poziomy widzimy także u zbiegu al. Rejtana z Powstańców Warszawy, Sikorskiego i Armii Krajowej. Zależy nam na szybkim opracowaniu dokumentów, dlatego złożymy wniosek o zabezpieczenie pieniędzy na ten cel. Na rondzie Dmowskiego odpowiednio wcześnie nie zaplanowano takiej zabudowy i dzisiaj nie ma tu specjalnie miejsca na dwupoziomowe skrzyżowanie - mówi J. Kaźmierczak.

http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /150129885


PO geniusze, chcą modernizować skrzyżowania które dopiero były remontowane. Trzeba budować nowe drogi, które pobudzą nowe tereny a nie modernizować stare i zapraszać kolejne auta.
Na wczoraj powinni zrobić alternatywę dla Piłsudskiego, po wprowadzeniu buspasów będzie paraliż.

Co Kułtys ma na myśli mówiąc "od ul. Lubelskiej do ul. Warszawskiej, a następnie do strefy ekonomicznej Dworzysko" - przecież ta trasa od Warszawskiej ma iść między Miłocinem a Baranówką IV (ul. Miłocińską) do ul. Krakowskiej.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 1882
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Staromieście

Następna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości