[Budziwój/Boguchwała] Nowy most na Wisłoku

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

[Budziwój/Boguchwała] Nowy most na Wisłoku

Postautor: django » 07 gru 2014, 13:49

Rzeszów, Boguchwała i Lubenia chcą wspólnie zbudować most na Wisłoku
Inwestycja szacowana na ok. 30 mln zł ma powstać w ciągu trzech lat. Urzędnicy liczą, że dzięki niej zmniejszy się ruch na krajowej dziewiątce między centrum Boguchwały a ul. Podkarpacką w Rzeszowie, gdzie codziennie przejeżdża ok. 20 tysięcy samochodów. Most planowany jest na wysokości rzeszowskiego osiedla Budziwój.

- Początkowo mieliśmy go budować do spółki z Boguchwałą, ale teraz do porozumienia chce się włączyć także gmina Lubenia. Jej propozycja zakłada budowę dodatkowej drogi dojazdowej do mostu. Szczegóły inwestycji dogadamy lada dzień – mówi Andrzej Sowa p.o. dyr. Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Zgodnie z gotową koncepcją nowy most na Wisłoku ma mieć jedną jezdnię i dwa chodniki. W Boguchwale kierowcy dojadą do niego przedłużeniem istniejącej drogi od strony granicy miasta z Lutoryżem. Trasa przetnie tzw. Wisłoczysko, gdzie Boguchwała rozpoczęła już przygotowanie specjalnej strefy ekonomicznej. Od strony Rzeszowa będzie można dojechać do niego w rejonie ul. Porąbki. Budowa dróg pochłonie połowę z ok. 30 mln zł. Po podpisaniu porozumienia z gminą Lubenia urzędnicy przystąpią do opracowania projektu budowlanego inwestycji.http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /140219526

Obrazek

Dziś radni miejscy w Rzeszowie zgodzili się na przystąpienia do porozumienie czterech samorządów (miasto Rzeszów, powiat rzeszowskim, gminy Boguchwała i Lubenia) w sprawie budowy nowego układu drogowego, obejmującego około 11 kilometrów dróg oraz most na Wisłoku.

Droga prowadzić będzie od ulicy Senatorskiej do Budziwojskiej równolegle do Wisłoka, a potem przez most będzie łączyć Boguchwałę z Rzeszowem. Resztę dróg zbudują partnerzy - na południe przedłużone przez Lubenię do Babicy

Długość dróg, które powstaną to około 5 km w granicach Rzeszowie, około 3,6 km w Boguchwale i 2,8 km w gminie Lubenia. Do 2015 roku przygotowanie dokumentów, wtedy będzie mogła rozpocząć się budowa. Koszty nie są jeszcze znane.

- Te cztery gminy będą mogły skorzystać nowego układu funkcjonalnego – mówi Piotr Magdoń, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. - Most połączy strefę ekonomiczną w Boguchwale z dzielnicą Budziwój, a droga dojazdowa do mostu, umożliwi rozwój mieszkalnictwa w tym miejscu.

Most będzie podobny do obiektu na ulicy Ciepłowniczej (łączący Staromieście z Załężem) w kierunku elektrociepłowni, choć trochę szerzy z powodu ścieżki rowerowej i chodnika.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... one-mostem

Most połączy Rzeszów z Boguchwałą. Ale dopiero za kilka lat

Rzeszowscy radni w ub. tygodniu zgodzili się na przystąpienie Rzeszowa do porozumienia czterech samorządów (miasto Rzeszów, powiat rzeszowski oraz gminy Boguchwała i Lubenia) dotyczącego budowy nowego układu drogowego, na który złożą się: ok. 11 km dróg oraz most na Wisłoku, łączący Rzeszów z Boguchwałą (a dokładnie strefę ekonomiczną w Boguchwale z dzielnicą Rzeszowa - Budziwój)..

Te cztery samorządy połączą siły w celu realizacji, jak i wspólnego finansowania tej inwestycji. – Czekamy jeszcze na podpisanie porozumienia przez starostę rzeszowskiego – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.
Przygotowanie inwestycji ma zająć około roku, choć rzecznik uważa, że może to być okres znacznie dłuższy. – Jeżeli wszystkie cztery samorządy wejdą już do porozumienia, to zaczniemy szukać pieniędzy na realizację inwestycji, w tym także dofinansowania z zewnątrz – mówi Maciej Chłodnicki. – Jeszcze nie wiadomo, jakim systemem będzie realizowana inwestycja, trzeba będzie też ogłosić przetarg. Jeszcze daleka droga przed nami.
Na razie nie jest jeszcze znany koszt inwestycji. Rzecznik uważa, że trzeba się będzie liczyć z wydatkiem rzędu ok. 50 mln zł. – Sam most pochłonie 15-18 mln – mówi Chłodnicki.

Droga będzie biegła od ul. Senatorskiej do Budziwojskiej, równolegle do Wisłoka, a potem przez most będzie łączyć Boguchwałę z Rzeszowem. Resztę dróg zbudują partnerzy porozumienia.
Inwestycja ma w znacznym stopniu rozładować ruch na zatłoczonej drodze krajowej numer 9. W jej ramach konieczne będzie również przedłużenie obecnej trasy tak, aby zmotoryzowani mieli możliwość dojazdu do mostu od strony Boguchwały. Od strony Rzeszowa będzie można dostać się na most od ul. Porąbki.


http://www.biznesistyl.pl/biznes/biznes ... a-lat.html


Ciekawi mnie jak to sie wszystko rozwinie ten most mógłby być ciekawą alternatywą dla zapory
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [Budziwój/Boguchwała]Nowy most na wisłoku

Postautor: akryl » 07 gru 2014, 14:01

Dobrze by było, bo Powstańców W-wy w godzinach porannych i po południu jest strasznie zakorkowana
akryl
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 30 cze 2014, 15:38

Re: [Budziwój/Boguchwała]Nowy most na Wisłoku

Postautor: pisul » 20 mar 2015, 7:08

Rok temu całość miała kosztować 30 mln zł a dziś piszą o większej kwocie. 100 mln zł na most i drogi. W W Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Podkarpackiego na inwestycje zarezerwowane są pieniądze w kwocie 300 mln zł. Ten nowy most ma być ukończony do 2020 roku.

Most powstanie w sąsiedztwie wiszącej kładki, która łączy Rzeszów [osiedle Budziwój - przyp. red.] z gminą Boguchwała - mówi Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa odpowiedzialny za inwestycje. Most ma mieć 45 metrów długości, 17 metrów szerokości, nośność 40 ton. - Na terenie Rzeszowa powstanie ok. 5 kilometrów nowych dróg, na terenie Boguchwały prawie 5, w Lubeni ponad 3 km.


żródło: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,17598878,Za_100_mln_zl_nowy_most_w_Rzeszowie_i_drogi_wspolnie.html

O tą kładeczke chodzi:

Obrazek

Obrazek

Lokalizacja na mapie tego mostku(na czerwono):

ObrazekObrazek

Nowy most ma mieć 45 metrów długości, 17 metrów szerokości, nośność 40 ton.
Most Zamkowy ma 172 m długości, 20,98 m szerokości nośność 40 ton
Most Narutowicz (Kolorowy) długość 81, szerokość 13,7 nośność 30 ton.
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 4228
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Budziwój/Boguchwała]Nowy most na Wisłoku

Postautor: flyRZE » 23 mar 2015, 17:47

Administracyjnie ten most będzie w Rzeszowie czy Boguchwale?
flyRZE
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 665
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [Budziwój/Boguchwała]Nowy most na Wisłoku

Postautor: pisul » 23 mar 2015, 18:49

I to jest pytanie. Granica miasta to środek rzeki. Teoretycznie połowa będzia nasza połowa Boguchwały.

Obrazek


I kolejna wzmianka o moście:
To już pewne. Powstanie kolejny most na Wisłoku - http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzeszow/to-juz-pewne-powstanie-kolejny-most-na-wisloku.html
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 4228
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Budziwój/Boguchwała]Nowy most na Wisłoku

Postautor: kris » 19 kwie 2015, 16:03

Fajnie byłoby gdyby ten most i drogi faktycznie powstały. Ale obawiam sie, że Budziwój którego mieszkańcem jestem dobre 13 lat ma za słabą sieć drogową żeby przejąć większą liczbę samochodów jadących od Boguchwały. Miasto powinno szybko rozbudowywać istniejącą sieć drogową. Ulica Budziwojska owszem jest rozbudowana, ale zwracając uwagę na to, że most jest planowany w okolicach istniejącej kładki to kierowcy będą niejako musieli nawracać na południe żeby włączyć sie do ulicy Budziwojskiej. Nie sposób tutaj pominąć innego planowanego mostu na Wisłoku, który ma stanowić połączenie wybudowanego łącznika ulic Podkarpackiej i Przemysłowej z ulicą Sikorskiego. I tutaj dobrze się dzieje że miasto bierze się za rozbudowę Sikorskiego. Nowa droga od tego drugiego mostu ma przebiegać w okolicach ulicy Jana Pawła II. Należałoby wkońcu i tę ulicę gruntownie rozbudować. Kolejna sprawa jaką uważam za sensowną to skorelowanie obydwu mostów i dróg dojazdowych ze sobą. Most Budziwój Boguchwała powinien mieć trasę wylotową na wprost poprzez ulicę Senatorską, która rownież wymagałaby kompleksowej rozbudowy. W ten sposób stworzyłoby się bardzo dogodne połączenie komunikacyjne obydwu planowanych tras- poprzez wybudowanie skrzyżowania ulicy Jana Pawła II z Senatorską i pociągnięcie ulicy dalej prosto do połączenia z wylotówką z drugiego mostu. Kto zna ten teren ten zrozumie o co mi chodzi.
kris
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 19 kwie 2015, 15:42

Re: [Budziwój/Boguchwała] Nowy most na Wisłoku

Postautor: pisul » 12 sie 2015, 14:36

Wszystko idzie w dobrym kierunku. Pewnie na jesień będą już wizualizacje i dokładne plany inwestycji. Info z wczoraj! . 3 przedstawicieli podpisało porozumienie…

Most połączy Rzeszów i gminę Boguchwała. Oprócz mostu w ramach tej samej inwestycji wybudowanych ma zostać ponad 10 km dróg. Szacunkowy koszt to około 100 mln zł Inwestycja ma być realizowana wspólnie przez trzy gminy: Rzeszów, Boguchwałę i Lubenię.

Konieczne było podpisanie porozumienia. Na tym dokumencie swoje podpisy złożyli już przedstawiciele gmin oraz rzeszowskiego starostwa powiatowego - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Kolejnym krokiem będzie opracowanie dokumentacji tej inwestycji. - Przetarg na wybór wykonawcy dokumentacji zostanie ogłoszony na przełomie września i października. Do tego czasu partnerzy ustalą dokładny zakres przedsięwzięcia - tłumaczy rzecznik.Zgodnie z opracowaną przed kilkoma miesiącami koncepcją nowy most powstać ma w sąsiedztwie wiszącej kładki, która łączy rzeszowskie osiedle Budziwój z gminą Boguchwała. Most ma mieć nośność 40 ton, 45 metrów długości, 17 metrów szerokości. W ramach tego przedsięwzięcia na terenie Rzeszowa wybudowanych ma zostać ok. 5 kilometrów nowych dróg, prawie tyle samo na terenie Boguchwały, w Lubeni ponad 3 kilometry. - Rozmowy, które odbędą się przed ogłoszeniem przetargu na dokumentację, dotyczyć będą m. in. właśnie przebiegu tych dróg - wyjaśnia Maciej Chłodnicki...


Żródło i całość w artykule którego nazwa już chyba rozwiewa każdą wątpliowość- Jest porozumienie - będzie nowy most miedzy Rzeszowem a Boguchwałą: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34975,18537161,jest-porozumienie-bedzie-nowy-most-miedzy-rzeszowem-a-boguchwala.html#ixzz3iaWCu61y
Awatar użytkownika
pisul
Moderator
Moderator
 
Posty: 4228
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [Budziwój/Boguchwała] Nowy most na Wisłoku

Postautor: django » 12 sie 2015, 21:26

Wiem gdzie bedzie wlot w boguchwale (lokalizacja po najmniejszej linii oporu). wiem którędy droga bedzie przebiegać w stronę wisłoka(koło mojego domu :D) , natomiast ciezko mi sobie wyobrazic trase na terenie rzeszowa. Interesuje mnie przede wszystkim czy bedzie to wpięcie w ulicę porąbki po najmniejszej linii oporu, czy będzie to troche bardziej przemyślane. Moim zdaniem budując taką drogę, powinna ona prowadzić w prostej linii conajmniej do ulicy Budziwojskiej, lub Jana Pawła II i powinna mieć klasę solidnej drogi powiatowej. Ma ktoś jakieś informacje?
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [Budziwój/Boguchwała] Nowy most na Wisłoku

Postautor: rafik » 12 sie 2015, 22:48

django pisze:Wiem gdzie bedzie wlot w boguchwale (lokalizacja po najmniejszej linii oporu). wiem którędy droga bedzie przebiegać w stronę wisłoka(koło mojego domu :D), natomiast ciezko mi sobie wyobrazic trase na terenie rzeszowa. Interesuje mnie przede wszystkim czy bedzie to wpięcie w ulicę porąbki po najmniejszej linii oporu, czy będzie to troche bardziej przemyślane. Moim zdaniem budując taką drogę, powinna ona prowadzić w prostej linii conajmniej do ulicy Budziwojskiej, lub Jana Pawła II i powinna mieć klasę solidnej drogi powiatowej. Ma ktoś jakieś informacje?

To podziel się informacją jak będzie przebiegać po stronie Boguchwały,wtedy będzie można się domyślać jak dalej ją poprowadzą.Ale chyba połączenie z Budziwojską jest najrozsądniejsze.
rafik
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 621
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [Budziwój/Boguchwała] Nowy most na Wisłoku

Postautor: django » 13 sie 2015, 10:30

Dokladnie tak jak pomaranczowa teasa w 1 poście z tym ze raczej bez tej odnogi w dol. Tylko jadac od kladki czyli miejsca gdzie ma powstac most w rejonie szklarni droga pod katem 90 stopni skreci w prawo i wyjedzie na DK19. No chyba ze pojda po rozum do glowy i pociagna te droge dalej na poludnie tak zeby wjazd byl gdzies w lutoryzu.
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 458
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Następna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości