INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: Wujek » 30 sie 2016, 21:53

Informujemy Pasażerów Międzygminnej Komunikacji Samochodowej, że od dnia 01.09.2016 r. ulega zmianie rozkład jazdy linii 207.

Kurs z godziny 7:00 z przystanku Nowa Wieś Zaczerska pętla w dzień roboczy zostaje przyspieszony na godzinę: 06:54 i będzie wykonywany przez Trzebownisko Zakład Ogrodniczy do Rzeszowa.
Wujek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 66
Na forum od: 22 wrz 2014, 19:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 04 sty 2017, 15:30

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... jazdy.html
Kursy autobusów nr 238 od dziś według "starego" rozkładu jazdy.


RZESZÓW. Od środy 4 stycznia obowiązywać ma pierwotny rozkład jazdy linii 238, który był realizowany przed zamknięciem drogi w miejscowości Błędowa Tyczyńska.

Z informacji podanych przez PKS wynika, że przebudowywana trasa została oddała dla ruchu kołowego wczoraj. Ze względu na ustabilizowanie świeżo położonej nawierzchni ruch dla pojazdów powyżej 3,5 tony zostaje wznowiony dziś.

Pełny rozkład jazdy autobusów linii 238 dostępny jest na stronie.

www.zgpks.rzeszow.pl.

riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 3722
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: riko » 06 maja 2017, 10:55

http://supernowosci24.pl/autobusy-mpk-j ... nich-gmin/


RZESZÓW, KRASNE. Od lipca w gminie Krasne będą jeździły autobusy MKS.

Krasne rezygnuje z usług Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Władze gminy zdecydowały, że od 1 lipca będą tam jeździły autobusy MKS. Także Świlcza, Tyczyn i Czudec przystąpiły do Związku Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa”. Ma być przede wszystkim taniej.
Krasne nie zamierza już dopłacać do autobusów MPK, które woziły mieszkańców gminy z Rzeszowa i do miasta. – Rzeszów dyktował nam wyższe ceny. Ostatni wzrost był o ponad 15 proc., nie mieliśmy żadnego wpływu na to, a doszliśmy do kwoty niemal miliona złotych – mówi Wilhelm Woźniak, wójt gminy Krasne.
Średnio dwa razy mniej kosztuje dopłata do wozokilometra w PKS niż w ZTM. Za dopłatę do autobusów MPK w tym roku gmina musiałaby zapłacić ponad 976 tys. zł netto za linie „4” i „14”. Tymczasem szacunkowy koszt refundacji świadczenia usług transportu publicznego na terenie całej gminy Krasne, w tym linii do Strażowa, zaproponowany przez Międzygminną Komunikację Samochodową MKS wynosi ponad 766 tys. zł.
- Zaoszczędzone pieniądze możemy przeznaczyć na zwiększenie liczby kursów. MKS będzie obsługiwał wszystkie wioski, do tej pory MPK obsługiwało tylko trzy. Na terenie gminy mieszkańcy będą mogli się poruszać na bilecie całorocznym za 15 zł. Po terenie Rzeszowa trzeba będzie się już poruszać albo MKS-em, a wiadomo, że Rzeszów nie udostępnia wszystkich przystanków MKS-owi, albo przesiąść się w MPK. Mieszkańcy będą mieli więcej kursów autobusów. Rozkład jazdy jeszcze jest uzgadniamy. Wsłuchujemy się w głosy mieszkańców i postaramy się dostosować liczbę kursów do potrzeb – mówi wójt Woźniak.
Wcześniej mieszkańcy mieli mało kursów w weekendy, od 1 lipca ma być ich znacznie więcej.
MKS kupuje nowe autobusy
Obecnie Związek Gmin „Podkarpacka Komunikacja Samochodowa” zrzesza pięć podrzeszowskich gmin: Trzebownisko, Boguchwałę, Głogów Małopolski, Chmielnik, Czarną. Świeżą decyzje o przystąpieniu do związku podjęła nie tylko gmina Krasne, ale również Świlcza, Czudec i Tyczyn.
Chodzi nie tylko o niższe koszty dopłat dla gmin. Teraz komfort podróży autobusami MKS będzie mógł się równać z pojazdami MPK. Bowiem ZG PKS planuje zakupić 53 nowoczesne autobusy.

Blanka Szlachcińskariko
Moderator
Moderator
 
Posty: 3722
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW Staromieście

Re: INFORMACJE O MKS RZESZÓW

Postautor: obzga » 08 maja 2017, 17:41

Szanowny Pan Wójt to tylko potrafi mydlić ludziom oczy i w imię oszczędności pozbawia mieszkańców możliwości dojazdu MPK. Nie słucha nikogo. Rodzice będą zmuszeni kupić uczniom szkół średnich dwa bilety - MKS i MPK. Nieuczciwe podejście Wójta do referendum spowodowało zemstę miasta Rzeszów, tj. podniesienie ceny za wozokilometr oraz zakaz wjazdu na przystanki, które stanowiły zawsze najważniejsze punkty dla mieszkańców Gminy Krasne - Piłsudskiego ZDZ, pl. Wolności. Dziękujemy Panie Wójcie. Po raz kolejny udowodnił Pan, że Krasne i inne miejscowości to wiochy i tak trzeba traktować ich mieszkańców. Jak ktoś, kto nigdy nie jechał komunikacją publiczną może ustalać coś w jej sprawie? Wybory już niedługo.
obzga
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 08 maja 2017, 17:30

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości