RZESZÓW. W dniach 8 i 9 października br. w związku z organizowanymi przez Stowarzyszenie „Rzeszów Biega” imprezami sportowymi „Rzeszowski bieg na piątkę” oraz „IV Maraton Rzeszowski” zamknięte zostaną niektóre ulice Rzeszowa.
W niedzielę o godz. 9:30 sprzed Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów. Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od CH Millenium Hall al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Kościuszki, 3 Maja, al. Lubomirskich, Szopena, plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską, Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.
Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywała jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.
Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godz. 2, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do godz. 16. Zamknięcie al. Kopisto, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego nastąpi w godz. od 6 do 16, pozostałych ulic w godzinach od 8 do 16.
Kierowców wyjeżdżających z os. Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ul. Podwisłocze w kierunku ul. Powst. W-wy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony ul. Rejtana. Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy będzie odbywał się w kierunku od ul. Jana Pawła II do ul. Powst. W-wy. Dojazd do ul. Kwiatkowskiego od strony centrum możliwy będzie ul. Sikorskiego i od strony Tyczyna.
Przejazd przez pl. Śreniawitów odbywał się będzie tylko dla autobusów. Na odcinkach nie objętych objazdami obowiązują czasy odjazdów wg rozkładu jazdy, natomiast na trasach objazdów obowiązują wszystkie przystanki.
W związku z tą sytuacją wytyczone będą objazdy:
SOBOTA (8.10.2016)
w godz. ok. 6 – 14 zamknięta Kopisto w obu kierunkach,
w godz. ok. 11.30 – 13 zamknięte most Zamkowy oraz Kilara po stronie hali na Podpromiu, Hetmańska (od pl. Śreniawitów do skrzyż. z W. Pola),
Linia nr 2 – (kier. Kard. K. Wojtyły)
- w godz. ok. 6 – 11.30 do Kilara bez zmian, następnie Podwisłocze, Powst. W-wy do Sikorskiego i dalej trasą bez zmian. Powrót do Sikorskiego bez zmian, następnie Powst. W-wy, Podwisłocze do Kilara i dalej bez zmian.
- w godz. ok. 11.30 – 13 do Lisa-Kuli trasą bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego i dalej bez zmian. Powrót: do Sikorskiego bez zmian, następnie Powst. W-wy, Podwisłocze do Kilara i dalej bez zmian.
Linia nr 11
- w godz. ok. 6 – 14. (kier. Niepodległości); do Powst. W-wy stadion bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości. Powrót do Niepodległości bez zmian, następnie Rejtana, Powst. W-wy i dalej bez zmian.
Linia nr 26
- w godz. ok. 6 – 11.30 (kier. Cienista); do Powst. W-wy stadion trasą bez zmian, następnie prosto do Rejtana, Niepodległości i dalej trasą bez zmian. Powrót do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powst. W-wy, Hetmańską i dalej trasą bez zmian,
- w godz. ok. 11.30 – 13 (kier. Cienista); do Lisa-Kuli trasą bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powst. W-wy, Rejtana do Niepodległości i dalej bez zmian. Powrót do Niepodległości trasą bez zmian, następnie Rejtana, Powst. W-wy, Hetmańską do W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa-Kuli i dalej trasą bez zmian.
Linia nr 10 i 31
- w godz. ok. 11.30 – 13. (kier. Zalesie); do Kilara bez zmian, potem Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską, Powst. W-wy stadion i dalej bez zmian. Powrót trasą bez zmian.
Linie nr 5, 6, 7, 12, 13 i 37
- w godz. ok. 11.30 – 13 (kier. z Targowej do Kilara) bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej bez zmian. Powrót do Hetmańskiej (stadion) bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Szopena (obok zamku) z pominięciem Kilara i dalej trasami bez zmian.
Linie nr 8 i 34
- w godz. ok. 11.30 – 13 (kier. z Cieplińskiego do Lisa-Kuli) bez zmian, następnie Dąbrowskiego, W. Pola, Hetmańską i dalej bez zmian. Powrót do Hetmańskiej (stadion) trasami bez zmian, następnie W. Pola, Dąbrowskiego, Lisa-Kuli i dalej trasami bez zmian.
NIEDZIELA (9.10.2016)
w godz. ok. 6 – 16 zamknięte Kwiatkowskiego (prawy pas w stronę Jana Pawła II), Kopisto, Podwisłocze,
w godz. ok. 8.30 – 15.30 zamknięte Szopena, Targowa i Kilara,
Linia nr 2 (kier. Kard. K. Wojtyły); do Lisa-Kuli bez zmian, następnie Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego i dalej bez zmian. Powrót trasą: do Sikorskiego bez zmian, następnie Powst. W-wy, Hetmańską, Lisa-Kuli i dalej bez zmian.
Linia nr 5 (kier. Matysówka); do Bardowskiego bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa-Kuli do Hetmańskiej i dalej bez zmian. Powrót trasą: Matysówka do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej bez zmian.
Linia nr 6 (kier. Malawa) ; do Krakowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską i dalej bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego i dalej bez zmian.
Linia nr 7 (kier. Siedliska); do Pl. Kilińskiego bez zmian, następnie Pl. Wolności (galeria); Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną do Jana Pawła II i dalej trasą bez zmian. Powrót trasą: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego UM, Dworzec Lokalny.
Linia nr 10 (kier. Łukasiewicza); do Mochnackiego bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy i dalej bez zmian. Powrót: do Powst. W-wy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa-Kuli, Mochnackiego i dalej bez zmian.
Linia nr 11 (kier. Niepodległości); do Powst. W-wy stadion trasą bez zmian, następnie Rejtana, Niepodległości. Powrót: Niepodległości, Rejtana, Powst. W-wy i dalej bez zmian.
Linia nr 12 (kier. Budziwojska); do Bardowskiego trasą bez zmian, następnie Pl. Wolności, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy do Sikorskiego, Strażacką, Miłą, Gościnną do Jana Pawła II i dalej bez zmian. Powrót: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Piłsudskiego, Dworzec PKP, Siemieńskiego i dalej bez zmian.
Linia nr 13 (kier. Niepodległości); do Marszałkowskiej trasą bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską i dalej bez zmian. Powrót: do Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej bez zmian.
Linia nr 26 (kier. Cienista); do Powst. W-wy WSK bez zmian, następnie do Rejtana, Niepodległości i dalej bez zmian. Powrót: do Niepodległości bez zmian, następnie Rejtana, Powst. W-wy, Hetmańską i dalej bez zmian.
Linia nr 31 (kier. Sikorskiego); do Marszałkowskiej bez zmian, następnie, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Hetmańską, Powst. W-wy, Sikorskiego, Strażacką do Miłej. Powrót: do Powst. W-wy trasą bez zmian, następnie Hetmańską, Lisa-Kuli, Cieplińskiego do Marszałkowskiej i dalej bez zmian.
Linia nr 37 (kier. Przylasek); do Marszałkowskiej bez zmian, następnie Cieplińskiego, Lisa Kuli, Hetmańską i dalej bez zmian. Powrót: do ul Hetmańskiej bez zmian, następnie Lisa-Kuli, Cieplińskiego, Marszałkowską i dalej bez zmian.