INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Wujek » 28 sty 2015, 23:25

Zmiany w rozkładzie jazdy na liniach 2, 9, 31, 42

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, że z dniem 1 lutego br. zmianie ulegają rozkłady jazdy linii nr 2, 9, 31 i 42.
Linia nr 2 zostaje wydłużona do pętli autobusowej przy ul. Kard. K. Wojtyły
Linia nr 9 zostaje wydłużona do pętli autobusowej przy ul. Staroniwskiej
Linia nr 31 zostaje wydłużona do pętli autobusowej przy ul. Sikorskiego (MPGK)
W związku z powyższymi zamianami, mogą ulec nieznacznym zmianom dotychczasowe godziny kursowania autobusów w/w linii.
Linia nr 42 - zmiany w godzinach kursowania autobusów na wniosek R.O. Kotuli
Wujek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 129
Na forum od: 22 wrz 2014, 20:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Wujek » 28 sty 2015, 23:26

Kursowanie autobusów linii nr 6, 12 i 21 w okresie ferii zimowych


Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, że w okresie 1- 15 lutego br. w związku z przypadającymi feriami zimowymi, nie będą realizowane kursy linii nr 6, 12 i 21 (cała linia) oznakowane na tabliczkach przystankowych dodatkową literką "s" - kursuje tylko w dni nauki szkolnej.
Wujek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 129
Na forum od: 22 wrz 2014, 20:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: swiety » 17 lut 2015, 22:44

Ostatnio skorzystałem z MPK i chciałbym, żeby tak zawsze działało. Trasa z przystanku Osiedle Ogrody do Wyspiańskiego z przesiadką na przystanku Lubelska Kościół z linii 31 na 9.
Wszystko punktualnie, oczekiwanie na przesiadkę 2 minuty :) Szkoda, że takie coś to rzadkość, tak szybkie przesiadki również.

Moim zdaniem powinni stworzyć jakiś system przystanków przesiadkowym na obrzeżach centrum miasta. Kilka takich przystanków dla przyjeżdzających z każdego kierunku (Sikorskiego/Podkarpacka/Krakowska/Warszawska-Lubelska/Lwowska). Bo z niektórych kierunków ciężko dostać się w pewne części miasta.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: kamil89 » 17 lut 2015, 23:22

Również muszę pochwalić MPK, ja ostatnio korzystałem z jednej z bardziej obleganych linii - "0"; przyjechałem do Rz, w okolicach południa, nauczony doświadczeniem, że albo zdążę rzutem na taśmę, albo następny autobus za ok. 30-40 min., równie efektywne byłoby przejście na przystanek przy Placu Wolności. Sprawdzam rozkład MPK, a tu miłe zaskoczenie, autobus co 10 min!
Niemniej jest jeden problem. Szukałem kiedyś rozkładu jakiejś mniejszej linii. Niestety w internecie są 3 różne rozkłady - mpk, ztm i "jak dojadę"; skończyło sie ostatecznie na sprawdzeniu stacjonarnego rozkładu z przystanku.
kamil89
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 112
Na forum od: 21 cze 2014, 20:08

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: SzymeqK » 18 lut 2015, 0:23

kamil89 pisze:Również muszę pochwalić MPK, ja ostatnio korzystałem z jednej z bardziej obleganych linii - "0"; przyjechałem do Rz, w okolicach południa, nauczony doświadczeniem, że albo zdążę rzutem na taśmę, albo następny autobus za ok. 30-40 min., równie efektywne byłoby przejście na przystanek przy Placu Wolności. Sprawdzam rozkład MPK, a tu miłe zaskoczenie, autobus co 10 min!
Niemniej jest jeden problem. Szukałem kiedyś rozkładu jakiejś mniejszej linii. Niestety w internecie są 3 różne rozkłady - mpk, ztm i "jak dojadę"; skończyło sie ostatecznie na sprawdzeniu stacjonarnego rozkładu z przystanku.

Jeśli posiadasz smartfona możesz zainstalować aplikację "mobileMPK" ;) tam na bieżąco rozkłady są aktualizowane :D aha i do korzystania nie potrzeba internetu ^^
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: swiety » 18 lut 2015, 19:17

Rzeszów chce kupić co najmniej 100 nowych autobusów

W ciągu najbliższych pięciu lat Rzeszów chce kupić 100-120 nowych autobusów. W środę zakończyły się testy miejskiego autobusu z Autosanu - Sancity 10LF z ekologicznym silnikiem Euro 6


Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3496 ... z3S7MwZ1ff


Jeśli mieszkańcy mają częściej korzystać z komunikacji publicznej musi być więcej kursów. Wielu zniechęca jeden autobus na godzinę czy 1,5h.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2950
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: SzymeqK » 18 lut 2015, 22:48

Mam nadzieję, że kupią ta autobusy byle nie od Autosana, te które aktualnie obsługują MPK to porażka… są brzydkie, a do tego za krótkie i za wysokie… 10m to kpina, dobry był ten testowany 18 metrowy Solaris (przegubowy) :D
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Wujek » 22 lut 2015, 0:13

Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie informuje Pasażerów, że od dnia 1 marca br. następują zmiany w rozkładach jazdy linii:
- nr 7 - nowa linia kursującą od Dworca Lokalnego przez Pl. Wolności, ul. Hetmańską, Kwiatkowskiego i Budziwojską do Siedlisk,
- nr 30 - dotychczasowy kurs tej linii w dni robocze o godz. 15.07 z ul. Matuszczaka, na wniosek pracowników WSK, zostaje opóźniony na godz. 15.10.
- nr 45 - nowa linia kursującą od Bł. Karoliny przez Kotuli, Al. Cieplińskiego, Most Zamkowy, Al. Rejtana, Al. Sikorskiego, Robotniczą do Łukasiewicza.
Wujek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 129
Na forum od: 22 wrz 2014, 20:59
Lokalizacja: RZESZÓW

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Duszek » 23 lut 2015, 20:37

SzymeqK pisze:Mam nadzieję, że kupią ta autobusy byle nie od Autosana, te które aktualnie obsługują MPK to porażka… są brzydkie, a do tego za krótkie i za wysokie… 10m to kpina, dobry był ten testowany 18 metrowy Solaris (przegubowy) :D


wygląd kwestia gustu, podobno ekonomiczniejsze od Mercedesów, 12 i 18 metrowe autosany też są, a fabrykę z Podkarpacia powinna stolica województwa wspierać...
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 550
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: SzymeqK » 23 lut 2015, 21:50

wspierać, nie wspierać, ale ja bym się bało o jakość :P przynajmniej ja mam takie zdanie o tej firmie, kiedyś słyszałem, że taki autobus zahamował i przednia szyba wypadła, a co z tym zrobili? Przymocowali spowrotem szybę całą porysowaną :D
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości