MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: pioter19 » 28 kwie 2015, 1:03

hmm nie wszystkie maja gps wiec nie mozna ich okreslic gdzie sa w danej chwili wiec widniej tylko godzina
pioter19
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 28 kwie 2015, 1:00

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Ole » 28 kwie 2015, 8:49

To przy okazji wiemy czy przyjedzie NOWY czy jakiś kaszlak. :lol:
Szkoda że nie pokazuje aktualnej temperatury z jakiejś pobliskiej stacji pogodowej, ale to pewnie wymagało by upgrade-u za okrągłą bańkę.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2183
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Meme » 28 kwie 2015, 13:51

W system GPS zostało wyposażonych 150 na 182 autobusy przewoźnika, czyli nie tylko nowe 80. Te 32 najczęściej są rezerwą, ale można je spotkać na całodniowych brygadach. W tym wypadku chodzi o to, czy dany autobus ma włączony w tym momencie system GPS czy nie. Jeśli nie to na tablicy wyświetli się godzina odjazdu, jeśli tak, to wyświetli się czas pozostały do odjazdu.
Meme
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 03 sie 2014, 13:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: webdude » 28 kwie 2015, 17:51

Obserwowałem dziś przez kwadrans tablicę na Placu Wolności.
Uparcie wyświetlało autobus nr. 22 z czasem przyjazdu 1 min. Przeskakiwał on bez przerwy po wierszach tablicy i w końcu, przez te 15 minut jak stałem, nie przyjechał.
19 przyjechała i odjechała przed czasem 2 minuty - tablica uparcie ten kurs pokazywała, chociaż autobus już dawno "zwiał".
Sortowanie też jest dziwne. Niby na szczycie powinny się pokazywać autobusy, ktore najszybciej przyjadą. A była sytuacja, że pokazało (była godzina 17:00): 17:04, 17:10, 5 minut.To wskazanie "minutowe" powinno chyba być wyżej w kolejce?
Generalnie jeszcze nie można polegać na treści tych tablic.
webdude
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 14 gru 2014, 18:43

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: SzymeqK » 28 kwie 2015, 18:21

Dokładnie, tablice nie pokazjują dokładnych odjazdów, czekałem na 33 i na tablicy pokazywało, że przyjedzie o 16:18, gdy wybiła ta godzina kurs na tablicy zniknął, a autobus i tgak przyjechał pare minut później...
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: pioter19 » 28 kwie 2015, 22:10

mogi by poprawic zapaowiedzi przystankow w autobusach, przed zapowiedzia gong jakis jak w lublinie i wyrazna zapowiedz jestem ciekawy kiedy beda instalowane biletomaty w autobusach jak narazie to 2 mamy tylko w 836 i 917 .
pioter19
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 28 kwie 2015, 1:00

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: swiety » 28 kwie 2015, 23:47

Dzisiaj przykra przygoda z MPK - autobus 31 spóźniony na Lubelskiej o 2-3 minuty (na drugim przystanku po wyjechaniu z bazy) - przez co nie wyrabiam na autobus numer 9. Po zwróceniu uwagi kierowcy dostaje opierdziel, że on pracuje 30 lat i wie jak jeździć ...

Druga sprawa - ktoś się orientuje, czy po przeniesieniu bazy na Lubelską autobusy startujące z Trembeckiego będą ruszać z Lubelskiej i obsługiwać całą tą ulice? Chodzi mi np o linie nr 9.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2967
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: SzymeqK » 29 kwie 2015, 7:46

pioter19 pisze:mogi by poprawic zapaowiedzi przystankow w autobusach, przed zapowiedzia gong jakis jak w lublinie i wyrazna zapowiedz jestem ciekawy kiedy beda instalowane biletomaty w autobusach jak narazie to 2 mamy tylko w 836 i 917 .

Jest już więcej biletomatów ;) właśnie jadę "829" i tutaj jest :)
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: dStan » 29 kwie 2015, 9:22

SzymeqK pisze:Dokładnie, tablice nie pokazjują dokładnych odjazdów, czekałem na 33 i na tablicy pokazywało, że przyjedzie o 16:18, gdy wybiła ta godzina kurs na tablicy zniknął, a autobus i tgak przyjechał pare minut później...

W tym przypadku wydaje mi się, że to jest poprawne zachowanie. Jeśli faktycznie jest tak jak pisał wcześniej Meme, godzina odjazdu pokazuje się dla autobusów bez włączonego systemu GPS. Nie wiadomo więc, gdzie ten konkretny autobus się znajduje, więc z założenia powinien odjechać o godzinie takiej, jaka jest na rozkładzie. A po tym, znika z tablicy.
Ja jeżdżę głownie samochodem, w MPK już dawno nie wsiadałem, ale chyba muszę to zrobić, bo jestem strasznie ciekawy jak sprawuje się cały system. Ale to może już po uruchomieniu bus-pasów.
dStan
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 502
Na forum od: 30 cze 2014, 14:13

Re: MPK wreszcie przyjazne pasażerom? Co na nich czeka?

Postautor: Kristoff » 29 kwie 2015, 10:37

Same negatywne opinie. Też z ciekawości przyjrzałem się prawidłowości działania systemu przyjazdu danej linii o wyznaczonej porze i w przypadku np. autobusu linii nr 34 (stary model) przy przystanku Hetmańska podzamcze w kierunku Hetmańskiej Przychodni była minuta do przyjazdu, później 0 minut (zaczęło migać), po ok. 5 sekundach autobus przyjechał na przystanek.

Nie na darmo było ogłoszenie, że system rusza w lipcu. Faza testów trwa. Dzisiaj uruchomiono kolejne, jeszcze do wczoraj nieaktywne tablice. Bądźmy cierpliwi i nie krytykujmy za wczasu.
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 255
Na forum od: 01 lip 2014, 22:35
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości