Tunel pod rondem Pobitno

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Tunel pod rondem Pobitno

Postautor: jasiop » 07 cze 2019, 7:56

Miasto próbuje drugi raz znaleźć wykonawcę koncepcji tunelu na rondzie Pobitno w Rzeszowie. Czy tym razem się uda?

W czwartek (6 czerwca) ratusz ogłosił drugi przetarg na opracowanie koncepcji. Chętni swoje oferty mogą składać do 10 lipca. Według wstępnych planów tunel ma się zaczynać mniej więcej na al. Armii Krajowej na wysokości wjazdu na parking Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 i kończyć obok bocznej bramy cmentarza Pobitno.

Miasto chciałoby mieć koncepcję do końca tego roku, aby początkiem przyszłego ogłosić przetarg na wykonawcę inwestycji. Sama budowa tunelu powinna potrwać rok. Całość prac, jeśli by się udało, mogłaby się zakończyć już w 2021 roku. Ratusz przewiduje, że za budowę tunelu trzeba będzie zapłacić nawet 100 mln zł.

Poprzednie postępowanie, które rozpoczęto jeszcze w marcu, musiało zostać unieważnione, ponieważ okazało się, że złożone cztery oferty mocno przekraczały możliwości finansowe ratusza. – Nawet w Europie nie ma takich cen – mówił nam tuż po otwarciu ofert Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

Rekcja szefa MZD nie dziwiła, bo najniższa oferta warszawskiej firmy WYG International wynosiła 1,4 mln zł, a najwyższa od Mostów Gdańsk oscylowała w granicach 2,4 mln zł. Miasto na koncepcję jest skłonne wydać 350 tysięcy złotych.

O przebudowie ronda Pobitno mówi się już od dawna. W godzinach szczytu są tam niemiłosierne kroki. Codziennie rondo pokonuje około 70 tys. samochodów. Jeszcze pod koniec ub. r. mówiło się o budowie ronda dwupoziomowego. Później okazało się, że lepszy jednak będzie tunel.

https://rzeszow-news.pl/drugie-podejsci ... e-pobitno/
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 599
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: Tunel pod rondem Pobitno

Postautor: bogdanoo » 10 cze 2019, 8:50

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... iedzy.html
Miasto szuka firmy, która zajmie się wykonaniem dokumentacji budowy tunelu pod rondem Pobitno. Budowa bezkolizyjnych skrzyżowań w Rzeszowie była jedną z przedwyborczych obietnic prezydenta Tadeusza Ferenca.

Pierwsze podejście do rozstrzygnięcia przetargu na wybór projektanta tunelu pod rondem Pobitno było nieudane. Miasto na to zadanie zabezpieczyło w budżecie 350 tys. zł. Oferty czterech zainteresowanych firm mocno tę kwotę przekroczyły. – Wahały się od ok. 1 mln 400 do trochę ponad 2 mln zł. Przetarg musieliśmy unieważnić. Mamy nadzieję, że projektanta uda się wybrać za drugim razem – mówili rzeszowscy urzędnicy. Kolejny przetarg został właśnie ogłoszony. Czy miasto zdecydowało się na zwiększenie pieniędzy na to zadanie? – Tak, środki zostały zwiększone. Na etapie trwania przetargu nie będziemy informować, ile dokładnie pieniędzy jest zarezerwowane na tę inwestycję – mówi Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego rzeszowskiego urzędu miasta. Otwarcie ofert zaplanowano na 10 lipca tego roku.

Jak ma wyglądać ta inwestycja? Pod dzisiejszym rondem Pobitno ma zostać przekopany tunel w kierunku północ-południe. Wjazd do tunelu ma zaczynać się w okolicach skarbca na al. Armii Krajowej, a wyjazd z niego po drugiej stronie ronda, przed skrzyżowaniem z ulicą Morgową. Rondo będzie przebudowane tak, by w przyszłości mogły być w tym miejscu dobudowywane kolejne poziomy.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1025
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Tunel pod rondem Pobitno

Postautor: bystry » 10 cze 2019, 11:40

Bardzo dobrze, że nie podali o ilę zwiększyli kwotę na przetarg. Może teraz sie uda i pojawi się ktoś nowy.
bystry
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 343
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Tunel pod rondem Pobitno

Postautor: jasiop » 11 cze 2019, 22:50

prorok ze mnie czy co ?

"... Miejscy urzędnicy powtarzają przetarg na dokumentację projektową budowy tunelu pod rondem Pobitno. Tunel miałby powstać pod skrzyżowaniem ul. Lwowskiej z al. Armii Krajowej i al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i prowadzić ruch na kierunku północ – południe.

Za pierwszym razem oferty firm, które chciały podjąć się przygotowania dokumentacji wielokrotnie przekraczały założone przez ratusz środki. Miasto przeznaczyło na projekt 350 tys. zł, tymczasem firmy zaproponowały kwoty wahające się od ok. 1,4 do aż prawie 2,4 mln zł. Pierwszy przetarg zatem unieważniono. Czy teraz będzie taniej?

W powtarzanym obecnie postępowaniu urzędnicy czekają na oferty projektantów do 10 lipca.
Wydłużono natomiast termin wykonania dokumentacji – teraz to dopiero 31 maja 2020 r., wcześniej miał to być koniec listopada br.

Oczywiście przygotowanie projektu to dopiero pierwszy krok w drodze do budowy tunelu. Kolejnym musi być znalezienie pieniędzy na jego budowę, a będzie to zapewne kwota co najmniej kilkudziesięciu milionów złotych, a następnie ogłoszenie przetargu na przebudowę ronda i dróg dojazdowych. Realnie, powstanie inwestycji to zapewne perspektywa kilku najbliższych lat."

http://czytajrzeszow.pl/?idd=10&id=4672 ... &pagebl1=0
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 599
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Poprzednia

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości