Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne /Remont budynku dworca PKP

Informacje z budowy/remontu.

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: yogi123 » 06 gru 2018, 21:10

Wizki stare jak świat, oni sami nie wiedzą jak to ma wyglądać ?
Poniżej link z animacją dworców
http://supernowosci24.pl/nowe-dworce-mo ... m-zdjecia/
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Duszek » 06 gru 2018, 21:18

jasiop pisze:Duszek, skąd oni biorą te "wizki" ?


nie mam pojęcia... to jakieś fantasy...
Ostatnio zmieniony 07 gru 2018, 9:32 przez Duszek, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Duszek
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 549
Na forum od: 18 lip 2014, 11:45
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: bogdanoo » 06 gru 2018, 23:25

przecież ten news to z 2014 roku...
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: yogi123 » 06 gru 2018, 23:57

Tak, ale chciałem porównać, że już w 2014 były te wizki a miasto przecież pokazało nowe.
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: bogdanoo » 07 gru 2018, 11:18

^^ wszystko się zgadza, ja wszedłem dwa razy w ten sam link z 2014 roku :lol: :lol:

A co do linku:
Akt notarialny w tej sprawie ma być podpisany w styczniu 2019 r. Dzięki temu miasto będzie mogło ogłosić przetarg na budowę Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Budowa RCK rozpocznie się od modernizacji dworca PKP i dróg oraz parkingu od strony ul. Grottgera. Koncepcję Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego przygotował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. Po ogłoszeniu przetargu wybrany zostanie projektant i wykonawca centrum. Będą musieli oni dostosować się do gotowej już koncepcji.

To ma być coś nowego, czy to?
Obrazek

Skoro ma być to z wizualizacji, to w jaki sposób zostanie rozwiązany problem PKS, nawet w przyszłości?
Inwestycja ma być tak realizowana, żeby PKS mógł w przyszłości włączyć się ze swoimi terenami


I ostatnie pytanie (ironiczne). Czy budową Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego nazywamy zmienienie parkingu przed dworcem PKP na parking podziemny i kilka postojów dla MPKów i ukraińskich busów? :lol: :lol:
Przydworcowy plac ma być przeznaczony dla autobusów zarówno MPK, jak i krajowych połączeń oraz międzynarodowych. Pomiędzy ulicami Asnyka, Grottgera oraz placem Kilińskiego zaplanowano budowę skrzyżowania.
Awatar użytkownika
bogdanoo
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 25 lis 2017, 21:32

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: bystry » 07 gru 2018, 12:20

Po raz kolejny powtórzę, to jest dramat i skandal. Zmarnowali szansę na dworzec z prawdziwego zdarzenia w imię jakiejś prowizorki.
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 915
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Nikoś » 07 gru 2018, 12:42

Lepsze to niż nic, skoro nie dało się z pks-em póki co dogadać.
Ale fakt zamiast porządnego dworca będzie wielkie nic, kawałek daszka nad peronem i przejście podziemne pod torami zamiast kładki
Nikoś
Maniak
Maniak
 
Posty: 2322
Na forum od: 05 wrz 2015, 12:09

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: misiek2010 » 10 gru 2018, 15:45

Zainteresował mnie temat RCK jako, że interesuje mnie hobbystycznie komunikacja.Wiele projektów na tym forum jest ciekawych, mi osobiście najbardziej przypadł ten z pewnego warszawskiego biura, wykorzystujący stare poaustriackie magazyny :) Okolice dworców w najbliższym czasie powinny być priorytetem dla miasta. Obecnie mamy w tym miejscu brzydko wyglądające dworce (szkoda ze PKS jest w rękach ościennych gmin, może być ciężko coś z nim zrobić), chaos urbanistyczny w postaci zaniedbanych kamienic postawionych we wszystkie strony świata, oraz chaos uliczny co utrudnia płynny ruch i powoduje korki . Moim zdaniem cała okolica ( od okolicy ZUS-u po Grunwaldzką/ Grottgera ) wymaga przeorganizowania w celu usprawnienia ruchu, najprościej byłoby wyznaczyć ruch ulicami jednokierunkowymi. Byłyby one dość wygodne, najczęściej dwupasmowe. Pokusiłem się również o sporządzenie mapki jak możnaby to zrobić. Oczywiście nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, aby sporządzić projekt potrzeba pewnie wielu badań przed, pomyślałem po prostu jako zwykły użytkownik drogi na co dzień. Na czerwono zaznaczyłem wyłącznie ulice dla komunikacji publicznej/ taksówek, na żółto dla aut prywatnych użytkowników. Dlaczego tak? 1. Usprawniłoby to ruch w okolicy feralnego skrzyżowania Fredry z Batorego, obecnie ciężko jest wyjechać na skrzyżowaniu z Batorego w lewo w kierunku ZUS-u. 2. Likwidacja wyjazdu na wprost z Fredry oraz nawrotki (na przeciwko z ZUSu) z ul. Głowackiego w kierunku Targowej- obecnie jest tam prawdziwy bałagan. Nawrotka z Głowackiego zostałaby zastąpiona odwróceniem kierunku ruchu na fragmencie ulicy Batorego od Piłsudskiego. 3. Budowa nawrotki na al. Piłsudskiego w okolicy UW- dla wyjeżdżajacych z Grunwaldzkiej chcących jechać w kierunku Lwowskiej/UW/Rynku. Nawrotka ta mogłaby służyć również zamiast lewoskrętu z Piłsudskiego w Grunwaldzką, wtedy można by wydłużyć lewoskręt z Piłsudskiego w Asnyka, choć nie wiem czy to dobry pomysł. 4. Na Bardowskiego w miejscu gdzie jest obecna pętla (i szereg paskudnych kamienic i błotnistych placów) , możnaby rozbudować przystanek i powstałaby pętla z prawdziwego zdarzenia. Ewentualnie w tym miejscu zamiast mini-dworca MPK mógłby stanąć parking P+R, a mini-dworzec MPK byłby w okolicy obecnego placu przed PKP, gdyż byłaby to okolica wyłącznie dla komunikacji publicznej, więc miejsca też byłoby dużo. Co myślicie o takim planie? Ma to sens?
Załączniki
okolice dworca.jpg
okolice dworca.jpg (335.27 KiB) Przeglądany 4732 razy
misiek2010
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 25 lip 2018, 22:30

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: maks » 11 gru 2018, 0:03

Na początku przyszłego roku miasto ma ogłosić przetarg na budowę swojej części Rzeszowskiego Centrum Komunikacyjnego. Będzie to uzupełnienie przebudowy dworca kolejowego, którą równocześnie przeprowadzi PKP.


https://nowiny24.pl/jest-zielone-swiatl ... r/13730610
maks
Fanatyk
Fanatyk
 
Posty: 3545
Na forum od: 25 gru 2014, 21:47

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: yogi123 » 17 lut 2019, 14:01

Dziś przy dworcach zapytała mnie starsza kobieta skąd odjeżdżają jakieś autobusy do Lublina, i powiem wam szczerze, że zgłupiałem.I tak sobie myślę, że mamy 4 miejsca skąd autobusy odjeżdżają, PKS, plac przed PKP, dworzec podmiejski i CH Europa. Co jest chore rozwiązanie, a wcale nie będzie lepiej po przebudowie ponieważ zostanie podmiejski, PKP i plac przed PKP( tego placu to kompletnie nie rozumiem po co tam będzie coś odjeżdżać, same MPK powinny zostać). Zamiast wszystko pod jednym dachem to ja się będę zastanawiał nad miejsce konkretnego autobusu...
yogi123
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 296
Na forum od: 06 sie 2016, 11:42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości