Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Rzeszowskie Centrum Komunikacyjne

Postautor: Kacu » 12 kwie 2018, 17:27

bogdanoo pisze:Ogólnie cała ta sytuacja z modernizacją dworca i BUDOWĄ RZESZOWSKIEGO CENTRUM KOMUNIKACYJNEGO to jest jakaś kpina. Niech mi ktoś lepiej poinformowany powie czy idea RCK jest już martwa? Czy tak ma wyglądać innowacyjne i nowoczesne centrum przesiadkowe i transportowe?

Zastanawia mnie też w jaki sposób PKS ma zrealizować te projekty modernizacyjne, jak co chwila pojawiają się informację dot. ich schyłku.

Pierwotne założenia dotyczące RCK raczej upadły. Jeśli miasto planuje remont dworca PKP, to raczej nie po to, aby za kilka zrównać wszystko z ziemią i wybudować od nowa.

Może jednak uda się stworzyć RCK w mniejszej formie, tj. ucywilizowanie terenów obu dworców i okolic poprzez zintegrowanie całości.
Kacu
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 05 sie 2016, 15:30

Postautor: Duszek » 12 kwie 2018, 18:26

Obawiam się, że do wyborów samorządowych na jesieni temat będzie wracał czasami, a potem może być już gorzej... Niestety jestem pesymistą w tym temacie, przynajmniej przed 2020 rokiem - a bardzo chciałbym się mylić bo wstyd mi przed znajomymi którzy przyjeżdżają do Rzeszowa PKP/PKS !!!
Duszek
Bywalec+
Bywalec+

Na forum od: 18 lip 2014, 10:45

Postautor: Nikoś » 12 kwie 2018, 18:56

Wystarczyło by aby miasto trudno ale wyłożyło kase na wykup tego co się da w okolicy dworca, i póki pks nie chce w tym uczestniczyć zrobić 1 etap ale tak by docelowo można go było rozbudować o teren dworca autobusowego. Bo obecnie to faktycznie wstyd i nic więcej
Wrocław może i ma ciekawy dworzec ale jako dodatek do galerii handlowej a nie jako funkcja podstawowa, polecam nową Łódź fabryczną o to tak to jest dworzec na miare 21 wieku.
A tu każdy sobie i dziś w 4 miejscach są pseudo place dworcowe
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony

Na forum od: 05 wrz 2015, 11:09

Postautor: jasiop » 12 kwie 2018, 19:12

Nikoś Wystarczyło by aby miasto trudno ale wyłożyło kase na wykup tego co się da w okolicy dworca,
Ferenc ani myśli wydać jakąś złotówkę z kasy miejskiej.
Sakiewka trochę pustawa ...
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Zaangażowany+
Zaangażowany+

Na forum od: 18 lis 2014, 21:48

Postautor: kornik » 16 kwie 2018, 13:20

Raczej inne priorytety: asfalt, asfalt, asfalt
kornik
Bywalec
Bywalec