[ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Informacje z budowy/remontu.

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: PzD91 » 12 wrz 2017, 14:50

Wciąż inwestycja nie ruszyła. Po ul. Skrajnej ruch bardzo duży,
PzD91
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1186
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: riko » 22 wrz 2017, 14:09

http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... warszawska


RZESZÓW. Budowa rozpoczyna się w przyszłym tygodniu.

Dziś (piątek, 22 września 2017) w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim podpisana została umowa na dofinansowanie projektu: „Budowa drogi wojewódzkiej w Rzeszowie na odcinku od ul. Lubelskiej do ul. Warszawskiej - połączenie drogi krajowej nr 97 z drogą krajową 94”.
Umowę podpisali zastępca prezesa Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości Małgorzata Oleszczuk i prezydent Tadeusz Ferenc. Obecni byli wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak, wojewoda Ewa Leniart oraz czołnek sejmowej komisji infrastruktury Wojciech Buczak
Nowa droga wiodła będzie od ronda Ulmów i ulicy Krogulskiej w kierunku Warszawskiej. Będzie to łącznik poprzez nowy most Mazowieckiego z rondem Kuronia kierunku drogi ekspresowej S19 oraz dalej ulic Załęskiej i Lwowskiej.
- Myślimy o kolejnych inwestycjach – mówi prezydenta Tadeusz Ferenc. - W najbliższych planach pozostaje połączenie ulicy Warszawskiej z Krakowską.
Prezydent zapewnił, że bardzo dobrze mu się współpracuje z obecnym rządem.
Minister Adam Hamryszczak przypomniał, że z różnych projektów Rzeszów otrzymał z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 122 mln zł, a całe wojewóztwo podkarpackie 300 mln zł.

Lata realizacji: 2017 – 2019; termin zakończenia: 31 lipca 2019 roku
Koszt całkowity: 35 634 659,55 zł
Koszt kwalifikowalny: 28 157 580,70 zł
Dofinansowanie: 19 643 833,66 zł (co daje poziom dofinansowania 55,23% w stosunku do kosztów całkowitych i 69,76% w stosunku do kosztów kwalifikowalnych)
Wykonawcą będzie MPDiM Rzeszów.
Opis projektu:

Projekt dotyczy budowy drogi wojewódzkiej pomiędzy ul. Lubelską a ul. Warszawską w Rzeszowie o dł. 1 378,91 m (w km 0+038,49 do 1+417,40), w tym:
-dobudowy drugiej jezdni po południowej stronie istniejącej ul. R. Krogulskiego: 645,86 m,
-budowy drogi po nowym śladzie: 733,05 m,
co obejmuje:
-Budowę dwujezdniowej drogi klasy G, częściowo dobudowa drugiej jezdni do istniejącej ul. R. Krogulskiego,
-Przebudowę ul. Warszawskiej na odcinku wymagającym budowy skrzyżowania,
-Budowę chodników (2,36 km) i ścieżek rowerowych (2,68 km),
-Budowę i przebudowę 3 zatok autobusowych oraz zjazdów,
-Budowę i przebudowę układu odwodnienia i oświetlenia drogi,
-Budowę, przebudowę lub zabezpieczenie kolidujących urządzeń infrastruktury zewnętrznej,
-Wykonanie oznakowania drogi oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.
-Program Operacyjny Polska Wschodnia, Oś 2 Nowoczesna Infrastruktura Transportowa, Działania 2.2 Infrastruktura drogowariko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4714
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: riko » 22 wrz 2017, 17:31

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... ska-1.html

http://www.nowiny24.pl/motofakty/aktual ... ,12508484/

http://rzeszow-news.pl/20-mln-zl-ue-pol ... podpisana/


Połączenie obu ulic jest częścią obwodnicy północnej i jest ściśle powiązane z połączeniem drogi krajowej nr 97 oraz DK 94, a także z autostradą A4, drogą ekspresową S19 oraz dogodnym dojazdem do portu lotniczego w Jasionce. Połączenie będzie przedłużeniem drogi, łączącej dwa osiedla: Staromieście i Załęże.

Inwestycja ma sprawić, że po rzeszowskich drogach w centrum miasta będzie jeździło coraz mniej ciężarówek. Adam Hamryszczak twierdzi, że nowa droga zapewni dobre połączenie z terenami inwestycyjnymi w strefie ekonomicznej Rzeszów-Dworzysko

– Dodatkowo zyskają wszyscy podróżujący przez Rzeszów w kierunku wschód-zachód – będą mogli swobodnie ominąć centrum miasta. Poprawi się jakość życia, zmniejszy się hałas, zanieczyszczenie powietrza. Projekt będzie realizowany także z myślą o rowerzystach – pojawią się bowiem nowe trasy rowerowe – podkreśla wiceminister Hamryszczak.

– To ważny element komunikacyjnego otwarcia naszego regionu, dający szanse na nowe inwestycje przemysłowe i turystyczne – dodaje Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

Oprócz połączenia ulicy Warszawskiej z ul. Lubelską dobudowany zostanie ponad 600-metrowy odcinek drugiej jezdni po południowej stronie istniejącej ulicy Krogulskiego. W dalszej części planowane jest połączenie ul. Warszawskiej z ul. Krakowską. Na tym odcinku zostanie wybudowany m.in. 300-metrowy wiadukt nad drogą krajową nr 9 i linią kolejową Rzeszów – Ocice.

Tadeusz Ferenc przypomina, że dobiegają końca dwie inne duże inwestycje: rozbudowa al. Sikorskiego oraz budowa łącznika od ul. Podkarpackiej do Kielanówki. – Na ul. Podkarpackiej są utrudnienia, ale za moment będzie to bardzo wygodna ulica – mówi prezydent Ferenc. W planach jest również połączenie al. Sikorskiego z dawną krajową „czwórką” poprzez Malawę.

Z programu „Polska Wschodnia” na Podkarpaciu wpompowano już prawie 300 mln zł, z czego cztery inwestycje za 122 mln zł realizuje sam Rzeszów.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4714
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: django » 23 wrz 2017, 10:28

3 artykuly w portalach internetowych ale zaden z nich nie pokusil sie o wstawienia kawlka mapki z przebiegiem nowej drogi. Ludzi je czytających naprawde nie interesuje zdjecie Ferenca
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 445
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: jasiop » 23 wrz 2017, 12:48

"... Oprócz połączenia ulicy Warszawskiej z ul. Lubelską dobudowany zostanie ponad 600-metrowy odcinek drugiej jezdni po południowej stronie istniejącej ulicy Krogulskiego."
masło maślane ... Czy dziennikarz wie o co chodzi ?
Rz - Nowe Miasto
jasiop
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 524
Na forum od: 18 lis 2014, 22:48

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: PzD91 » 26 wrz 2017, 13:56

jasiop pisze:"... Oprócz połączenia ulicy Warszawskiej z ul. Lubelską dobudowany zostanie ponad 600-metrowy odcinek drugiej jezdni po południowej stronie istniejącej ulicy Krogulskiego."
masło maślane ... Czy dziennikarz wie o co chodzi ?

Nie wymagaj logicznego myślenia od dziennikarzy.
PzD91
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1186
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: riko » 10 paź 2017, 18:21

http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... rzyda.html
W Rzeszowie od lat 90. XX wieku jest droga widmo. Kilkaset metrów traktu rozpoczyna i kończy się w polach porośniętych krzakami. Teraz będzie wykorzystana
Droga powstała po północnej stronie Rzeszowa jeszcze w latach 90. XX wieku. Wtedy w tamtej okolicy były tylko pola. Dziś w urzędzie miasta trudno o informacje po co i dla kogo droga została wybudowana. – Droga była budowana jeszcze przed tym kiedy prezydentem został Tadeusz Ferenc – mówi jego zastępca Marek Ustrobiński.

Droga wpisana w plany.

Wyasfaltowany trakt, na którym znajduje się mnóstwo studzienek kanalizacyjnych wygląda dziwacznie bo zaczyna i kończy się w polach. Przypomina dawne czasy kiedy z entuzjazmem budowano często nikomu i do niczego nie potrzebne obiekty po to tylko, by wydać pieniądze. I coś w tym jest, bo w urzędzie miasta dowiadujemy się, że droga powstała najprawdopodobniej dlatego, że miasto otrzymało środki z ministerstwa i chciało je wykorzystać. W przyszłości planowano połączenie drogi widma, z którymś z miejskich traktów. Nie wyszło z tego nic. Droga pozostała w polach bo miasto jakość dziwnie nie rozwijało się zbyt prężnie w kierunku północnym. Do niedawna.

Droga doczekała się wreszcie swojego czasu po około ćwierćwieczu trwania wśród pól.

– Na szczęście jest wpisana w plany więc nie było problemu z jej wykorzystaniem w nowych projektach dróg w tym rejonie – mówi wiceprezydent Marek Ustrobiński. Dodaje, że droga choć nie używana ma wszystkie potrzebne instalacje (dlatego usiana jest studzienkami). Jest tu kanalizacja deszczowa, rury wodociągowe, sanitarne i ciepłociąg.

Atrakcyjne tereny.

– Wykorzystamy ją budując połączenie Lubelskiej z Warszawską. Prace już ruszyły. MPDiM przygotowuje plac budowy od strony ulicy Warszawskiej – mówi Marek Ustrobiński. Miasto liczy, że po połączeniu Warszawskiej z Lubelską cała okolica znacznie się rozwinie bo tereny staną się atrakcyjne komunikacyjnie. – Już teraz powstają w tamtej części miasta nowe osiedla. Nieopodal drogi, o której mówimy jeden z deweloperów buduje osiedle „Ogrody Hiszpańskie” – kończy wiceprezydent Rzeszowa.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4714
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: riko » 12 paź 2017, 14:57

http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,12568974/
Do 2019 roku potrwa budowa połączenia ulicy Lubelskiej z Warszawską. Prace związane z wydłużeniem północnej obwodnicy Rzeszowa już się rozpoczęły. Inwestycja będzie kosztować 18,5 mln zł.

Wykonawca jest już na placu budowy. Prowadzi wycinkę drzew i roboty geodezyjne. Przygotowuje teren do budowy kanalizacji. Po wykonaniu sieci podziemnych przystąpi do budowy drogi - mówi Andrzej Świder, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. Połączenie ulicy Lubelskiej z Warszawską będzie częścią tzw. trasy północnej. Takim mianem określa się drogę, która w przyszłości połączy osiedle Załęże z ulicą Krakowską.

Na razie wybudowano jej pierwszy fragment, między ulicami Rzecha i Lubelską. Częścią tego połączenia jest most im. Tadeusza Mazowieckiego. Drugi etap ma się rozpocząć na rondzie im. Rodziny Ulmów, skąd przez ulicę Gromskiego doprowadzi do ul. Warszawskiej. W tym miejscu do lipca 2019 roku powstanie około półtora kilometra nowej drogi. Będzie miała dwie jezdnie, cztery pasy ruchu, obustronne chodniki i ścieżki rowerowe. Jezdnie zostaną rozdzielone kilkumetrowym pasem zieleni. - Przed ulicą Warszawską powstanie także rondo – wylicza Andrzej Świder. 85 procent kosztów tej inwestycji Rzeszów dostanie z Unii europejskiej. Na podobną dotację urzędnicy liczą dla kolejnego etapu trasy. Ma się on rozpocząć wiaduktem nad ul. Warszawską i poprowadzić właśnie do ul. Krakowskiej. W ten sposób powstanie szybki łącznik miasta z węzłami trasy S19 i autostrady A4. W ratuszu wskazują także na ważne znaczenie drogi dla przyszłych inwestycji w tej okolicy. Droga pozwoli uaktywnić nowe tereny inwestycyjne w zachodniej części miasta.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4714
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: Pieczarkowy » 12 paź 2017, 15:11

Wisłokostrada!!! :evil:
Pieczarkowy
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 548
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul. Krogulskiego] Połączenie Lubelskiej z Warszawską

Postautor: porteño » 13 paź 2017, 0:17

PzD91 pisze:
jasiop pisze:"... Oprócz połączenia ulicy Warszawskiej z ul. Lubelską dobudowany zostanie ponad 600-metrowy odcinek drugiej jezdni po południowej stronie istniejącej ulicy Krogulskiego."
masło maślane ... Czy dziennikarz wie o co chodzi ?

Nie wymagaj logicznego myślenia od dziennikarzy.

A co w tym jest tak nielogicznego?
porteño
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 537
Na forum od: 24 lip 2014, 18:02

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości