Nowe autobusy dla centrum Rzeszowa [rozdanie 2018]

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: Ole » 06 maja 2017, 16:09

Praktyka w innych miastach pokazuje, że firmy w powtórzonych przetargach składają niższe oferty


Albo się wycofują bo finansowo się nie wyrobią.
-------------------------------
Awatar użytkownika
Ole
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 706
Na forum od: 04 lip 2014, 8:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: riko » 09 maja 2017, 14:56

http://supernowosci24.pl/przetarg-na-el ... ewazniony/


RZESZÓW. Czy w przyszłym roku elektrobusy będą jeździły na liniach „0A” i „0B”?

Trzy firmy chciały dostarczyć do Rzeszowa elektryczne autobusy i zbudować w stolicy Podkarpacia stacje do ładowania pojazdów elektrycznych. Jednak ze względu na to, że wszystkie oferty przekroczyły kwotę, jaką miasto jest w stanie wydać na tę inwestycję, przetarg został unieważniony. Czy to oznacza, że w Rzeszowie nie będzie jednak elektrycznych autobusów?
Miejscy urzędnicy uspokajają i zaznaczają, że dwa miesiące opóźnienia w przypadku zakupu autobusów to jeszcze nie jest żadna tragedia. Inaczej byłoby z budową.
- Złożyłam dzisiaj wniosek o unieważnienie przetargu, ponieważ nie wydamy na zakup elektrobusów więcej niż założyliśmy. Przetarg powtórzymy. Należy się spodziewać, że zostanie ogłoszony pod koniec przyszłego tygodnia – powiedziała nam w piątek Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.
Miasto nie zamierzało na tę inwestycję wydać więcej niż 30 mln zł, a wszystkie oferty przekraczały tę kwotę. Autobusy elektryczne wraz z systemem ładowania chciały dostarczyć do Rzeszowa trzy firmy: Ursus z siedzibą w Lublinie, Solaris oraz Volvo z siedzibą w Szwecji. Ratusz liczy na to, że kolejne oferty, które wpłyną, będą już znacznie tańsze.
Miasto chce kupić 10 nowych 12-metrowych niskopodłogowych autobusów zasilanych energią elektryczną. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będą one obsługiwały linie „0A” i „0B”. Pierwszy autobus przyjedzie równo rok od daty zawarcia umowy. Kolejne 4 sztuki miesiąc później, a pozostałych 5 sztuk jeszcze tydzień później.

Blanka Szlachcińskariko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4521
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: riko » 11 maja 2017, 15:26

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... niono.html


RZESZÓW. Zgłosiły się trzy przedsiębiorstwa chętne dostarczyć stolicy podkarpacia nowe pojazdy mające służyć komunikacji zbiorowej. Wszystkie zaproponowały jednak zbyt wysokie ceny.

Miasta nie stać na tak kosztowną inwestycję? Przypomnijmy, że do dyspozycji na ten cel w puli finansowej Rzeszowa jest dokładnie 30 198 000 zł. Przedstawione miastu oferty prezentują realizację zamówienia za kwoty od ponad 31 440 000 zł do powyżej 43 339 000 zł. Zainteresowane dostawą elektrobusów stolicy Podkarpacia były trzy podmioty- dwa polskie i jeden zagraniczny. Ze względu na za duże koszty, przetarg unieważniono.

Zamówienie tyczyło się sprowadzenia do Rzeszowa 10 sztuk fabrycznie nowych, niskopodłogowych elektrobusów z systemem ładowania. Będą jednoczłonowe oraz 12-metrowe. Wygodne, nowoczesne, estetyczne, a co najważniejsze- ekologiczne mają nie zanieczyszczać środowiska, gdyż będą zasilane energią elektryczną. Autobusy zostaną wyposażone w zestawy elektroniki pokładowej, w tym biletomat mobilny oraz inne innowacyjne elementy, które będą kompatybilne z wykorzystywanym w naszym mieście systemem ITS.

Pojazdy zostaną dostosowane do wolnego ładowania w systemie plug-in oraz szybkiego ładowania trwającego maksymalnie 10 minut umożliwiającego dostarczenie tyle energii, aby możliwe było przejechanie 25 km. Takie ładowanie odbywać się będzie poprzez zamontowane w autobusie urządzenie odbierające energię dostarczaną ze stacjonarnej stacji ładowania.

Elektrobusy będą dedykowane do obsługi linii miejskich o numerach 0A i 0B. Mają mieć ok. 12 m długości, ponad 2 metry szerokości oraz 3,3 m wysokości całkowitej. Będą klimatyzowane oraz wyposażone w 25 – 30 miejsc siedzących.http://rzeszow-news.pl/2018-roku-rzeszo ... egubowymi/


Koniec ze ściskiem w autobusach na siedmiu najbardziej obleganych liniach MPK. Miasto Rzeszów planuje zakup 30 nowych autobusów przegubowych, które poprawią komfort jazdy. Przy okazji dokupi jeszcze dziesięć standardowych autobusów 12-metrowych.

Chyba każdemu, kto korzysta dość często z usług MPK zdarzyło się wsiąść, a raczej wcisnąć (czasem cudem), do zatłoczonego autobusu i kilkanaście minut podróżować w ścisku. Problem ten ma rozwiązać zakup 30 nowych autobusów przegubowych – 18-metrowych, które niezależnie od marki mogą zabrać około 40 pasażerów więcej, niż zwykłe autobusy 12-metrowe.

– Nasza flota obecnie liczy 187 autobusów, przy czym tylko jeden jest przegubowy i w dodatku ma już swoje najlepsze lata ma za sobą – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

– Zdecydowaliśmy się na zakup większych autobusów, bo chcemy, aby korzystanie z miejskiej komunikacji dla pasażerów było bardziej komfortowe, zwłaszcza na tych najbardziej obleganych liniach – dodaje.

Okazuje się, że zakup przegubowców obniży również koszty związane z eksploatacją pojazdów.

– 50 proc. jednego wozokilometra stanowi zapłata za prace kierowcy. Gdy na najbardziej obleganych liniach będą jeździć większe autobusy, nie będziemy musieli już dublować kursów – tłumaczy szefowa ZTM.

Przegubowce mają się pojawić na liniach 11, 13, 17, 18, 19, 34, 36. W tym zestawieniu nie ma popularnego „koła”, ponieważ kursy na tej trasie mają być obsługiwane przez autobusy elektryczne – powtórzony przetarg na ich zakup ma zostać ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Miasto wraz z przegubowcami chce zakupić jeszcze dziesięć autobusów 12-metorwych. Łącznie 40 nowych pojazdów komunikacji miejskiej ma być wyposażonych w silnik diesla, który spełnia najbardziej restrykcyjne obecne normy emisji spalin.

O tym, jaka firma dostarczy Rzeszowowi 40 nowych autobusów dowiemy się już końcem maja. ZTM szacuje, że na ten cel wyda ok. 40 mln zł.

– Nowe autobusy pojawią się na rzeszowskich drogach w przyszłym roku. Chcemy, aby kilka z nich wyjechało już w pierwszym kwartale 2018 roku – zapowiada Anna Kowalska.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4521
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: Kristoff » 12 maja 2017, 8:22

Gdy na najbardziej obleganych liniach będą jeździć większe autobusy, nie będziemy musieli już dublować kursów – tłumaczy szefowa ZTM.


Czy ja dobrze rozumiem, że zmniejszy się częstotliwość kursów? ZTM nie idź tą drogą. :? :(
Awatar użytkownika
Kristoff
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 230
Na forum od: 01 lip 2014, 21:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: riko » 19 maja 2017, 15:47

Testują nowy autobus jest to Mercedes Conecto. Niestety ale nie mam fotek. Jezdzi na 0A.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4521
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: Ole » 20 maja 2017, 8:18

Ale elektryczny ? czy zwykły "kaszlak" 12 metrów
-------------------------------
Awatar użytkownika
Ole
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 706
Na forum od: 04 lip 2014, 8:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: Kominiarz » 20 maja 2017, 18:17

Gazowy CNG.
Kominiarz
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 13 paź 2015, 21:57

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: maks » 26 maja 2017, 18:59

Nie udało się za pierwszym podejściem, może uda się za drugim. Zarząd Transportu Miejskiego znów szuka firmy, która dostarczy do Rzeszowa 10 elektrycznych autobusów.


http://rzeszow-news.pl/ztm-oglosil-drug ... autobusow/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1299
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: Nikoś » 26 maja 2017, 20:24

Szkoda że tak się uparli na te elektryki a jesli już to nie na najbardziej obleganą linię jaką jest "koło"
A ciekawie by było jak by Ursus wygrał :D zawsze to nowa marka w taborze
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 703
Na forum od: 05 wrz 2015, 11:09

Re: Elektryczne autobusy dla centrum Rzeszowa

Postautor: riko » 30 maja 2017, 15:33

http://supernowosci24.pl/drugie-podejsc ... autobusow/


RZESZÓW. Miejscy urzędnicy jeszcze raz ogłosili przetarg na zakup elektrycznych autobusów i budowę stacji do ich ładowania.

Pierwszy przetarg, do którego zgłosiły się 3 firmy, został unieważniony ze względu na zbyt wysokie ceny ofert. Czy tym razem się uda? Inwestycja szacowana jest na 30 mln zł. W przyszłym roku elektrobusy mają jeździć na liniach „0A” i „0B”.
Miasto chce kupić 10 nowych 12-metrowych niskopodłogowych autobusów zasilanych energią elektryczną. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, będą one obsługiwały linie „0A” i „0B”. Powstanie też infrastruktura do ich ładowania: wolnego zlokalizowanego w zajezdni przy ul. Lubelskiej, oraz szybkiego, zlokalizowanego w centrum miasta przy ul. Bardowskiego. Autobusy mają mieć taką pojemność magazynów energii, która umożliwi dojazd pojazdu z zajezdni przy ul. Lubelskiej na przystanek początkowy i wykonanie minimum dwóch pełnych kursów bez konieczności doładowywania. Ładowanie szybkie trwające do 10 min ma zapewnić energię do przejechania 25 km, a pełne naładowanie ma trwać nie więcej niż 3,5 godz. Autobusy będą wyposażone w systemy ITS (System Wspomagania Pracy Kierowcy, System Informacji Pasażerskiej, System Elektronicznego Poboru Opłat, System Monitoringu Wizyj-nego CCTV). Pierwszy autobus przyjedzie równo rok od daty zawarcia umowy. Kolejne 4 sztuki miesiąc później, a pozostałe 5 sztuk jeszcze tydzień później.riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4521
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości