INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Informacje o nowych projektach drogowych i komunikacji.

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Pieczarkowy » 11 sty 2017, 2:38

Nikoś pisze:akcja propagandowa i tyle która oprócz kosztów nic nie da, bo jednak oferta komunikacji miejskiej jest słaba plus pogoda co nie zachęci do długiego czekania na przystanku. Jakoś inni przewoźnicy na taki gest się nie zdecydowali
Wpierw to zrobić kontrole jakości taboru jaki wjeżdża do miasta a potem takie akcje pod publikę
A to i tak nic nie da póki każdy będzie palił w piecu czym tylko chce


Przecież tabor MPK cały czas się zmienia... a ograniczenie wjazdu starych diesli prywatnych przewoźników to kwestia czasu. ;)
Pieczarkowy
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 528
Na forum od: 27 lut 2015, 17:25

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: riko » 11 sty 2017, 16:22

http://rzeszow-news.pl/czwartek-jazde-a ... ba-placic/
O 15 proc. więcej pasażerów w autobusach MPK odnotował w środę Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. W czwartek za przejazdy trzeba będzie już kasować bilety.

– Spodziewaliśmy się, że więcej pasażerów skorzysta z naszych usług. Wzrost pasażerów o 15 procent nie jest duży. Właściwie ruch samochodowy był na takim samym poziomie. Niewielu kierowców przesiadło się do autobusów, ale trzeba też uczciwie powiedzieć, że głównymi winowajcami fatalnej jakości powietrza nie są pojazdy, tylko ci, którzy palą śmieci w przydomowych piecach – mówi Anna Kowalska, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Rzeszowie.

W środę w Rzeszowie można za darmo korzystać z autobusów MPK. Z bezpłatnych przejazdów mogą korzystać wszyscy – do północy. Już wiadomo, że w czwartek za przejazdy miejskimi autobusami trzeba będzie płacić. ZTM powołuje się na prognozy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, z których wynika, że w czwartek jakość powietrza w Rzeszowie ma być już dobra.


http://gospodarkapodkarpacka.pl/news/vi ... -z-biletem


Od czwartku do autobusu MPK znowu z biletem.

Jak już informowaliśmy, przez całą środę autobusa MPK w Rzeszowie można było jeździć bezpłatnie. Powodem był mróz poniżej 15 stopni C oraz przekroczenie dozwolonych norm stęzenie pyłów niskozawieszonych.

Jak dziś poinformował Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie, w związku z prognozowaną przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy poprawą pogody oraz w związku z prognozowaną przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska poprawą jakością powietrza w Rzeszowie, korzystanie z przejazdów komunikacją miejską od godziny północy w czwartek z powrotem wymagać będzie posiadania biletu.

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: maks » 11 sty 2017, 17:12

rafik pisze:Poza tym przy takich kwotach szyby powinny być bardziej wytrzymałe,ciekawe czym ten wandal w nie uderzał.Chyba nowoczesny monitoring na przystankach spełni swoje zadanie?


Okazało się, że we wtorek około godz. 23, kamery zarejestrowały mężczyznę rozbijającego kamieniem wszystkie szyby grzewcze przystanku


http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzesz ... ,11680550/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: maks » 11 sty 2017, 22:36

Tadeusz Ferenc: "Kierowcy MPK nie zabierają pasażerów"

- Tak być nie może - mówi Tadeusz Ferenc. Prezydent Rzeszowa oburzył się na sytuację, w której zobaczył, jak do stojącego na przystanku autobusu MPK biegł młody chłopak. Kierowca zamknął drzwi. I pomimo tego, że chłopak złapał za te drzwi, nie zostały otwarte.

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa w poniedziałek rano, podczas odprawy dyrektorów, polecił Markowi Filipowi, prezesowi Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego, by ten wyciągnął konsekwencje od kierowcy MPK, który zamiast otworzyć drzwi biegnącemu na autobus pasażerowi, odjechał. - Kierowcy mają obowiązek zatrzymywać się na każdym przystanku i patrzeć, czy są pasażerowie. A tego nie robią. Sam to dziś widziałem przy ul. Kwiatkowskiego. Mam też sygnały od mieszkańców, że tak się dzieje. Proszę wyciągnąć konsekwencje wobec kierowcy - mówił Ferenc.

Skargi do MPK w Rzeszowie

- Tę konkretną sprawę będziemy analizowali, sprawdzali okoliczności zdarzenia. Uczulamy kierowców na to, by nie dochodziło do tego typu zdarzeń. I po tym poniedziałkowym sygnale zrobimy to po raz kolejny - zapewnia prezes Filip.

MPK jest wykonawcą usług zleconych przez Zarząd Transportu Miejskiego. Do tej miejskiej jednostki docierają rozmaite skargi dotyczące komunikacji. Wśród nich dość często zdarzają się sygnały dotyczące tego, że kierowcy nie zatrzymują się na przystankach. - Dzieje się tak zazwyczaj na przystankach znajdujących się poza centrum miasta. Wychwytuje to system elektroniczny, który działa w autobusach. Na tej podstawie wiemy, że kilka miesięcy temu jeden z kierowców - chyba rekordzista, na jednym kursie nie zatrzymał się na 14 przystankach. Od razu oczywiście napisaliśmy w tej sprawie pismo do MPK. Bo nie taką usługę zamawiamy i za taką nie powinniśmy płacić - słyszymy w zarządzie transportu.
Rzecznik prezydenta Ferenca: Kierowcy muszą się zatrzymać

W tym konkretnym przypadku autobus na przystanku przy ul. Kwiatkowskiego zatrzymał się. Kierowca odjechał jednak nie dostrzegając biegnącego pasażera. - Kierowcy MPK muszą zatrzymać się na każdym przystanku trasy. Nie muszą otwierać drzwi, gdy nikt nie opuszcza pojazdu i do niego nie wsiada. Ale zatrzymać muszą się obowiązkowo. Zdarzają się takie przypadki, że pasażer znajduje się np. za wiatą i do autobusu zamierza wsiąść, gdy ten zatrzyma się na przystanku. Nie wsiądzie, kiedy autobus pędząc minie przystanek - mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

- Stojąc na przystanku kierowca ma obserwować, czy pasażerowie już wsiedli. Jeśli tak się stało może odjeżdżać. Zdarzają się takie sytuacje, że kierowca po raz drugi otwiera drzwi, by wpuścić spóźnionych pasażerów. Nie może jednak tego zrobić w sytuacji, gdy włączył lewy kierunkowskaz i rozpoczął manewr włączania się do ruchu. Wtedy musi obserwować drogę. Dlatego też każdy przypadek nie zabrania pasażera z przystanku trzeba analizować indywidualnie. I o to w przypadku poniedziałkowego zdarzenia na ul. Kwiatkowskiego wystąpiliśmy do MPK - mówią przedstawiciele rzeszowskiego ZTM.

Gazeta Rzeszów
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Pieczarkowy » 12 sty 2017, 18:26

Wczoraj w końcu przejechałem się MPK, pierwszy raz od wielu miesięcy... i zauważyłem, że kierowca czekał na każdym przystanku kilkanaście sekund na wszystkich pasażerów i nawet, gdy wyłączył możliwość otworzenia drzwi, to jak zobaczył, że ktoś jeszcze chciałby dosiąść się do autobusu, to otwierał mu drzwi. Może o!$!@rdol był srogi? :twisted:
Pieczarkowy
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 528
Na forum od: 27 lut 2015, 17:25

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: maks » 12 sty 2017, 20:57

„Po co wydawać setki tysięcy złotych na system GPS i tablice, które o niczym nie informują?” – zastanawia się pan Piotr, Czytelnik Rzeszów News.


http://rzeszow-news.pl/zima-rzeszowie-t ... h-parodia/
maks
Maniak
Maniak
 
Posty: 1359
Na forum od: 25 gru 2014, 20:47

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: PzD91 » 12 sty 2017, 21:25

^^ Ważne że kasa została wydana, a to, że jest spartolone to kogo to obchodzi ;)
PzD91
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1180
Na forum od: 16 lut 2015, 21:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: riko » 16 sty 2017, 12:33

http://www.resinet.pl/aktualnosci/rzesz ... odzie.html
RZESZÓW. Gdy wystąpią niskie temperatury i będzie zła jakość powietrza, rzeszowianie będą mogli za darmo podróżować środkami publicznego transportu zbiorowego.

Taka propozycja dodatkowych udogodnień dla mieszkańców Rzeszowa przedstawiona zostanie zgromadzonym w Ratuszu radnym jutro. Jeżeli zagłosują na „tak”, możliwe będzie jeżdżenie za darmo rzeszowskimi autobusami na terenie gminy miasto Rzeszów w przypadku wystąpienia przekroczenia określonych poziomów szkodliwych substancji w powietrzu lub skrajnie niskich temperatur.

W praktyce będzie wyglądało to tak, że na podstawie komunikatu wydanego przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie o przekroczeniu dopuszczalnego poziomu stężeń zanieczyszczeń pyłowych PM 10 na terenie stolicy Podkarpacia, ustanowiony zostanie na okres następnej doby bezpłatny przejazd środkami komunikacji zbiorowej kursującymi po Rzeszowie oraz gminach, z którymi Rzeszów zawarł porozumienie międzygminne.

Ponadto, na podstawie prognozowanej przez Krajowy instytut Meteorologii temperatury poniżej - 15 stopni Celsjusza dla obszaru Rzeszowa, również na okres następnej doby mieszkańcy będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów lokalnymi autobusami.

Bezpłatne przejazdy autobusami mają pozwolić nie tylko na komfortowy transport mieszkańców przy niekorzystnych warunkach pogodowych, ale także przyczynić się do poprawy jakości powietrza poprzez znaczne ograniczenie ruchu pojazdów na terenie stolicy Podkarpacia.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 4689
Na forum od: 04 lut 2015, 13:42
Lokalizacja: RZESZÓW-Staromieście

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Nikoś » 16 sty 2017, 16:35

Tylko że taka akcja nic nie da po za kosztami które później mieszkańcy Rzeszowa muszą pokryć
Jeśli nie będzie porządnej siatki i taktu to nawet dopłaty dla niektórych nie przekonają żeby wsiąść do autobusu
Nikoś
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 733
Na forum od: 05 wrz 2015, 11:09

Re: INFORMACJE O ZTM RZESZÓW

Postautor: Pieczarkowy » 18 sty 2017, 3:42

Ludzie chodzący do pracy/szkoły/ma studia pieszo po 20 minut i więcej przesiądą się na autobus i będą przez krótszy czas narażeni na smog.
Pieczarkowy
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 528
Na forum od: 27 lut 2015, 17:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości