[ul. Hetmańska] Powstańców W-wy 18 (ApKlan)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Hetmańska] Powstańców W-wy 18 (Apklan)

Postautor: Tylman z Gameren » 18 sty 2015, 15:37

pisul pisze:
swiety pisze:Zresztą kto chcę mieszkać między stacją benzynową, ruchliwą ulicą a mcdonaldem i biedronką ….


Patrząc wieczorem po zapalonych oknach w całym budynku dość spora już grupa. Coś około połowy już zamieszkała. Czy te wymienione przybytki to coś złego? McDonald to całodobowe jedzonko którego nie trzeba gotować, biedronka to sieć z bogatą ofertą za przystępną cene i najlepszym pieczywem(chrupiące bułki i chleb Polskie Ziarna pachnący chlebem jaki się robiło w latach 80-tych!) stacja benzynowa to dostęp do alkoholu, fajek i spożywki 24/h włącznie ze świętami gdy wszystko zamknięte na klucz. To są jednak zalety a nie wady i dlatego taka dobra sprzedaż a sam budynek ładny i się podoba bo dostał przecież prestiżową nagrodę. A ja dotam że na plus jest niedaleko multikino z bankomatem na ścianie.

Idzmy dalej. Masz dom w lesie z widokiem na zagajnik. Do pracy musisz dojechać, do Ciebie karetka nie dojedzie ani dentysta, po jedzenie musisz pojechać o ile nie zabraknie Ci paliwa.

Już wole sobie las zobaczyć na plazmie w National Geographic a mieszkać w mieście.


To są argumenty, które równie dobrze przemawiają za mieszkaniem na dworcu głównym - centrum miasta, świetnie skomunikowany, dużo jedzenia wokół i co najmniej kilka Biedronek. O bankomatach, monopolowych i innych takich nie wspomnę. Dworce też czasem dostają nagrody architektoniczne. Pytanie, dlaczego ludzie nie lubią co do zasady mieszkać na/przy dworcach? To, co piszesz przypomina mi teksty które w mediach pojawiały się jesienią - zdjęcie z widokiem na parking, a w tle górka = piękne widoki (http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/56,349 ... i_,,2.html ). Możemy zaklinać rzeczywistość i udawać, że to super iż tuż obok bloku znajdują się dwie (!) stacje benzynowe, bardzo ruchliwa ulica, restauracja drive-thru, ciągle zapchany parking przy Heliosie, ciągle zapchane pobliskie uliczki w związku ze znajdującą się o rzut beretem dużą fabryką, popularny dyskont, stadion miejski i miasteczko akademickie. Dla Ciebie to super zalety, a dla mnie samochody, samochody, samochody, tłumy, huk i hałas 24h na dobę. Nie wiem czy frytki z Maca są tego warte. Dom w centrum miasta ma wiele zalet, ale nie wtedy gdy został postawiony gdziekolwiek. Bo ta lokalizacja to jest właśnie gdziekolwiek. Między nią, a domem w lesie jest jeszcze całe spectrum możliwości (Zalesie, Kotuli, 1000-lecie, co kto lubi), więc nie podpadajmy w skrajności.
Tylman z Gameren
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 17 sty 2015, 23:19

Re: [ul.Hetmańska] Powstańców W-wy 18 (Apklan)

Postautor: Kognakus » 18 sty 2015, 19:47

pisul pisze:
swiety pisze:Zresztą kto chcę mieszkać między stacją benzynową, ruchliwą ulicą a mcdonaldem i biedronką ….


Patrząc wieczorem po zapalonych oknach w całym budynku dość spora już grupa. Coś około połowy już zamieszkała. Czy te wymienione przybytki to coś złego?
McDonald to całodobowe jedzonko którego nie trzeba gotować, biedronka to sieć z bogatą ofertą za przystępną cene i najlepszym pieczywem(chrupiące bułki i chleb Polskie Ziarna pachnący chlebem jaki się robiło w latach 80-tych!) stacja benzynowa to dostęp do alkoholu, fajek i spożywki 24/h włącznie ze świętami gdy wszystko zamknięte na klucz. To są jednak zalety a nie wady i dlatego taka dobra sprzedaż a sam budynek ładny i się podoba bo dostał przecież prestiżową nagrodę. A ja dotam że na plus jest niedaleko multikino z bankomatem na ścianie.

Idzmy dalej. Masz dom w lesie z widokiem na zagajnik. Do pracy musisz dojechać, do Ciebie karetka nie dojedzie ani dentysta, po jedzenie musisz pojechać o ile nie zabraknie Ci paliwa.

Już wole sobie las zobaczyć na plazmie w National Geographic a mieszkać w mieście.


Pisul akurat z pieczywem to dałeś... odmrażana pieczywo z Chin ma niewiele wspólnego z tym jak się to "robiło w latach 80... :)
Awatar użytkownika
Kognakus
Administrator
Administrator
 
Posty: 344
Na forum od: 20 cze 2014, 22:05
Lokalizacja: Staromieście

Poprzednia

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości