[ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: ewe » 12 gru 2018, 10:54

Witam sąsiadów. Byłam wczoraj w biurze i rozmawiałam z Panią Agnieszką. Przekazanie kluczy przesuwa się na drugą połowę stycznia. Pani Agnieszka zapewniała o tym, że starają się, aby wszystkie prace były wykonane w jak najlepszym standardzie i tak naprawdę wolą oddać coś dobrze wykończone niż szybo i byle jak. Trochę się załamałam, ale doszłam do wniosku, że te dwa tygodnie w porównaniu do dobrego wykończenia nie ma chyba, aż tak dużego znaczenia.
ewe
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 18 paź 2018, 14:50

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: magda » 12 gru 2018, 11:25

Też jestem tego zdania że lepiej poczekać niż później mieć pretensje na jakość wykonania. Opóźnienia są normalna rzeczą a tym bardziej patrząc co dzieje się na rynku pracy.
magda
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 85
Na forum od: 07 lis 2017, 9:58

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: marrok » 13 gru 2018, 20:42

magda pisze:Też jestem tego zdania że lepiej poczekać niż później mieć pretensje na jakość wykonania. Opóźnienia są normalna rzeczą a tym bardziej patrząc co dzieje się na rynku pracy.

A jaki jest zapis w umowie odnośnie opóźnień ? Bo widzę że to już przeciąga się na drugi miesiąc :)
marrok
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 24 mar 2017, 15:08

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: luk_m » 13 gru 2018, 22:06

Wybraliście już wszyscy drzwi wewnętrzne? Ja jeszcze nie... a w ogóle jaki mamy na to termin?
luk_m
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 78
Na forum od: 04 mar 2018, 8:20

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: luk_m » 13 gru 2018, 22:22

magda pisze:Też jestem tego zdania że lepiej poczekać niż później mieć pretensje na jakość wykonania. Opóźnienia są normalna rzeczą a tym bardziej patrząc co dzieje się na rynku pracy.


Jakość wykonania jest ważna, ale opóźnienia są już duże.
W prospekcie informacyjnym do umowy deweloperskiej mamy podany termin zakończenia budowy na 31 październik 2018.... a końca budowy nie widać.
Ja miałem ekipę wykończeniową zarezerwowaną na styczeń, a tutaj mieszkanie nie oddane. Na inny termin nie mogę tej ekipy przesunąć bo mają już terminy pozajmowane....no chyba że na wrzesień.
I co na to deweloper... ja myślę że powinniśmy mieć roszczenia o to że wydłuża się tak termin.... bo koliduje to plany większości z nas.
Jestem ciekawy jakie jest Wasze zdanie na ten temat.
luk_m
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 78
Na forum od: 04 mar 2018, 8:20

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: lokator1 » 14 gru 2018, 8:13

luk_m - koniec budowy już widać, zostało już na prawdę niewiele do zrobienia

Nie zmienia to jednak faktu, że opóźnienia są duże i to na pewno pokrzyżowało plany wielu z nas. Pozostaje jeszcze otwarte pytanie czy w styczniu na pewno otrzymamy klucze - na dobrą sprawę nikt tego nie potwierdził. Zakończenie budowy miał być końcem października 2018, potem była informacja, że klucze będą w połowie grudnia, potem początek stycznia, a teraz że II połowa stycznia.

Jeśli w styczniu nie rozpocznie się przekazywanie kluczy to trzeba coś zrobić i napisać do AKRO niech oddają klucze - mieszkania są już przecież skończone (oprócz balustrad na balkonach), klatki pewnie też. Inne rzeczy niech sobie robią (takie jak np. garaże podziemne), a ludzi niech wpuszczą do mieszkań bo każdy ma swoje plany.

Druga sprawa to przepisywanie własności mieszkań - na pewno nie uda się przepisać wszystkich mieszkań do końca lutego, więc osoby które brały kredyty w bankach będą płacić wyższe raty i banki pewnie będą się upominać o akt notarialny przeniesienia własności.

Mam nadzieję, że AKRO stanie na wysokości zadania i w styczniu rozpocznie się przekazywanie kluczy.

PS: Ma ktoś może nowe zdjęcia z budowy?
lokator1
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 10
Na forum od: 01 lut 2018, 11:19

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: master860 » 14 gru 2018, 10:32

Witam


Ja również na poczatku tego roku przedłóżyłem umowę do konca tego roku , zarezerwowałem terminy u fachowców na łazienki kuchnie itp
sądziłem ze jak dostaqne klucze poczatkiem listopada to spokojnie zdąze do konca roku. I co teraz :( Ekipy maja juz inne terminy pozajmowane a ja musze przedłuzyc umowe o minimum nastepne 3 miesiące . CXzy ktos wie czy jest szansa na jakies zadośćuczynienie lol .
pozdrawiam sąsiadów :)
master860
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 33
Na forum od: 07 sty 2018, 22:43

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: Arrival » 14 gru 2018, 11:45

Nie "piję" konkretnie do kupujących na tym osiedlu, ale wiele osób, które w przyszłości będą klientami deweloperów może to czytać.

NIGDY nie zakładamy, że deweloper się wyrobi w czasie. A już branie na serio historii typu "Pan w biurze mówił, że pogoda ładna to się uda przed czasem" jest niepoważne ;). Podobnie jak umawianie fachowców bez kluczy w rękach.

Kupowałem u wielu deweloperów i chyba tylko raz udało się wszystko oddać zgodnie z planem, a i tak nie działała np. winda co wydłużyło mi remonty o 2-3 dni bo mieszkanie na bardzo wysokim piętrze oznaczało konieczność wielogodzinnego noszenia materiałów po schodach.

Ja wiem, że mieszkanie to taka rzecz, której nie można się doczekać. Wielu z Was płaci za wynajem czegoś innego i widzi, że każdy miesiąc bez przeprowadzki to realna strata kasy, ale serio - trzeba wyluzować bo niektórzy ponoć zawałów dostają (potem się czyta, żeby wykończyć mieszkanie, zanim ono cie wykończy). A jak juz coś umawiacie to najpilniejsze rzeczy. Ja wszedłem z wykończoną łazienką i podłogami/ścianami. Kupiłem lodówkę i na meble kuchenne czekaliśmy miesiąc (już mieszkając). Podobnie na inne meble. I miło ten okres wspominamy.

Piszę o tym bo praktycznie w każdym temacie jest ta sama sytuacja, motyw się powtarza. Nie róbcie nic "na styk". Jak deweloper mówi, że będzie w październiku to sobie ekipy najwcześniej na luty umawiajcie. Kupicie w tym czasie na spokojnie materiał, dobrze przewietrzycie lokal itp.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: luk_m » 14 gru 2018, 19:30

Fachowców trzeba umawiać z dużym wyprzedzenie i skoro planowany termin zakończenia budowy był na koniec października, to trzeba było dawno umówić ekipę bez kluczy w ręce - jeśli ktoś planował wykończenie po około 2 miesiącach od odbioru.
Umawianie fachowców z kluczami w ręce może skończyć się tak, że pierwszy wolny termin będzie za kilka miesięcy czyli w naszym przypadku na wakacjach.

Dla kupujących na kredyt przedłużające się terminy powodują, że do momentu przeniesienia własności płaci się same odsetki... kto za to zapłaci - oczywiście kupujący...
luk_m
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 78
Na forum od: 04 mar 2018, 8:20

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: Arrival » 14 gru 2018, 20:03

Ja rozumiem. Tylko w każdym temacie jest to samo. Deweloper nie odda nigdy mieszkania wcześniej. W najlepszym wypadku odda na czas. Często czytam, że ktoś się nastawia, że dadzą wcześniej przed oficjalnymi odbiorami, żeby juz już wchodzić i wykańczać. Serio rozumiem podniecenie nowym zakupem i fakt, że im szybciej wejdę tym lepiej finansowo na tym wyjdę, ale jednak święty spokój też ma swoją cenę.
Dzielę się po prostu swoimi przemyśleniami po zakupie X nieruchomości. Wyluzować, nie umawiać na styk (chociaż ekipy, które robią głównie mieszkania i tak wiedzą że nie wejdą wtedy kiedy klient twierdzi, że wejdą ;)). A jak komuś zależy na czasie to szukać ekip nie z Rzeszowa czy najbliższych okolic i będzie okey. Do mnie chłopaki dojeżdżali nawet pod 50 km i nie musiałem na nich czekać miesiącami.

Ssanie na speców jest wszędzie, ale nie wszędzie takie, żeby musieć się z nimi umawiać na kilka miesięcy do przodu. A od kiedy jest otwarta A4-ka to możecie mieć i speców z okolic Tarnowa czy Przemyśla i też dojadą chętnie.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości