[ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: Doniek » 20 gru 2018, 7:57

Co z tego że będziecie mieli ponumerowane miejsca jak to i tak za wiele nie zmieni? Mam taka sama sytuację na innej inwestycji, miejsce wykupione i to jest notoryczne że ktoś zaparkuje na nim, albo zaparkuje tak że musiałbym chyba wysiadać przez bagażnik. Jak ktoś nie ma mózgu i kultury to nic nie pomoże.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1355
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: luk_m » 20 gru 2018, 20:40

rzeszow123 pisze:Witam. Rozmawiałem ostatnio z deweloperem odnośnie numeracji miejsc parkingowych. Z tego co mi przekazano miejsca te nie są jeszcze przydzielone do konkretnego mieszkania. Przeanalizowałem projekt i wyszło mi, że zewnętrznych miejsc parkingowych jest mniej niż mieszkań. Orientuje się może ktoś czy przy zakupie mieszkania z garażem podziemnym przysługuje też miejsce parkingowe na zewnątrz? Jeśli tak, to trochę tych miejsc mało, nie mówiąc o jakiejś dodatkowej puli np. dla gości.
A wracając do numeracji miejsc parkingowych to może macie jakieś pomysły żeby zrobić to rozsądnie, tak żeby nie było np. sytuacji że ktoś ma mieszkanie w klatce pierwszej, a miejsce parkingowe z tyłu klatki drugiej?
Pozdrawiam :)


Temat miejsc parkingowych już kiedyś poruszałem, ale jakoś w szczegóły nie wchodziłem jak rozdzielić te miejsca, żeby zrobić to rozsądnie.
rzeszow123 - a Ty masz jakieś propozycje jak to zrobić?
Jeśli już pokusiłeś się o analizę to napisz co Ci wyszło z tej analizy ;).
luk_m
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 78
Na forum od: 04 mar 2018, 8:20

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: rzeszow123 » 20 gru 2018, 23:07

To może przedstawię graficznie swoją analizę.
Wariant nr 1 (fot. 1)
Wariant nr 2 (fot. 2)

Prokop184 pisze:Osoby które kupiły miejsce w garażu podziemnym, nie mają przydzielonego miejsca na parkingu ;)


Wyszło mi tutaj 65 miejsc, więc pewnie w rzeczywistości będzie to inaczej ponumerowane skoro osoby które mają garaż podziemny, nie bedą miały przydzielonego miejsca na parkingu. Nie wiem jak to będzie rozwiązane, przerwy w numeracji może?

Który wariant uważacie za lepszy i bardziej sprawiedliwy? A może Wasze propozycje jakieś inne są?

Według mnie najlepszy byłby wariant nr 1.
Załączniki
Miejsca parkingowe - Wariant 1.jpg
Miejsca parkingowe - Wariant 1.jpg (150.69 KiB) Przeglądany 3806 razy
Miejsca parkingowe - Wariant 2.jpg
Miejsca parkingowe - Wariant 2.jpg (152.02 KiB) Przeglądany 3806 razy
rzeszow123
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 19 gru 2018, 22:14

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: bezczas » 21 gru 2018, 11:04

Dlaczego osoby które wykupiły miejsce w garażu podziemnym nie mogą mieć miejsca przydzielonego na ogólnym parkingu? Nie rozumiem tej logiki (tyś se wykupił miejsce w garażu to spadaj, a mi się należy bo nimom). Jeżeli płacę tyle samo za mieszkanie co inni to wydaje mi się, że powinienem mieć takie same prawa jak pozostali mieszkańcy.
bezczas
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 26 kwie 2016, 8:37

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: Prokop184 » 21 gru 2018, 13:11

Przy zakupie mieszkania pytałem dlaczego tak jest. Zgodnie z uchwałą miasta jest określona ilość miejsc parkingowych ile musi być na osiedlu w zależnościach od ilosci mieszkań. Dlatego osoby mające miejsce w garażu na mają miejsca parkingowego. Gdyby osoby z garażem miały też miejsce parkingowe to było by wtedy tych miejsc za mało i osiedle nie spełniało by wymogów uchwały miasta. Ale to było przecież wiadome od samego początku. Gdy kupowałem mieszkanie to mnie deweloper o tym poinformował. Wystarczyło się go zapytać ;)
Prokop184
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 46
Na forum od: 30 cze 2017, 17:27

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: Prokop184 » 21 gru 2018, 13:13

A co do analizy rozpiski miejsc parkingowych to nie ma sensu robić żadnych symulacji i propozycji. Deweloper będzie ustalał miejsca od mieszania nr 1, następnie nr 2 itd.
Prokop184
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 46
Na forum od: 30 cze 2017, 17:27

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: rzeszow123 » 22 gru 2018, 15:12

Prokop184 pisze:A co do analizy rozpiski miejsc parkingowych to nie ma sensu robić żadnych symulacji i propozycji. Deweloper będzie ustalał miejsca od mieszania nr 1, następnie nr 2 itd.

Zgadzam się z tym że Deweloper będzie ustalał miejsca od mieszkania nr 1, następnie nr 2 itd.
Tylko teraz otwartym jest pytaniem skąd zacząć numerację i jak ją poprowadzić, żeby była większość zadowolona, bo wszyscy i i tak nie będą :)?
Czy np. tak jak przedstawiłem to w wariancie pierwszym czyli od połowy bloku, czy tak jak wariancie drugim czyli od początku parkingu.
Według mnie wariant pierwszy byłby najbardziej sprawiedliwy z jakimiś drobnymi przesunięciami w zależności ile dla pierwszej klatki będzie potrzeba miejsc.

Kolejnym pytaniem jest też takie, gdzie zrobić miejsca ogólnodostępne?
Jeśli osoby mające garaż podziemny nie będą mieć miejsca na zewnątrz, to wynika z tego że takich miejsc ogólnodostępnych będzie 13.
Może podpowiemy Deweloperowi gdzie je zlokalizować ;). Macie jakieś pomysły?
rzeszow123
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 19 gru 2018, 22:14

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: luk_m » 22 gru 2018, 22:50

rzeszow123 - też uważam, że wariant nr 1 byłby najlepszy i najbardziej sprawiedliwy :).
Ja bym się nawet pokusił jeszcze o to, żeby z przodu budynku było więcej miejsc dla klatki drugiej.
luk_m
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 78
Na forum od: 04 mar 2018, 8:20

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: 101 » 28 gru 2018, 15:23

Będą wkoncu te oddania mieszkań po now roku wie ktoś coś ?
101
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 11 lut 2018, 17:38

Re: [ul. Miła] Srebrne Klony (Akrodom)

Postautor: magda » 29 gru 2018, 10:29

Właśnie? 2 tygodnie przed powinniśmy zostać poinformowani a tu cisza. Dostał ktoś jakąś informację oprócz świątecznych życzeń? ......
magda
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 85
Na forum od: 07 lis 2017, 9:58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości