[ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Postautor: kespid » 13 mar 2016, 23:17

Podpisywał już ktoś umowę rezerwacyjne?
kespid
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 13 lut 2016, 12:08

Re: [ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Postautor: jaa » 14 mar 2016, 18:44

Również ponawiam pytanie przedmówcy bo mam takie plany w tym tygodniu (10 tyś. opłaty rezerwacyjnej)
jaa
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 14 mar 2016, 18:40

Re: [ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Postautor: _P_ » 14 mar 2016, 21:20

Ja podpisałem. Ogólnie to muszę powiedzieć, że ta cała inwestycja wygląda jak przedsięwzięcie teścia ze szwagrem - stwierdzenie, że mało profesjonalne to komplement w tym przypadku :)

Interesuję się konkretnym mieszkaniem od dłuższego czasu, bardzo mi zależało na tym konkretnym, więc chciałem je zarezerwować. I co? Od grudnia mniej więcej każde biuro przeciąga podpisanie umowy, bo "deweloper nie dopełnił formalności". Żadnej gwarancji, że mieszkanie, które zarezerwuję w jednym biurze nie zostanie zajęte przez kogoś innego w innym biurze. Komedia :)

W międzyczasie zero informacji o inwestycji - strona nieaktualna, pod podanym numerem telefonu odbiera kierownik budowy (brzmi normalnie jak rzeczony teść), nic nie wie.

W końcu nadchodzi ten moment - mail z biura w sprawie umówienia terminu podpisania umowy. Super! Dowiaduję się, że nie będzie komórki. No to gorzej. Dyskusje nic nie wnoszą, no trudno.

I sam dzień podpisania umowy - przychodzę na umówioną godzinę, siedzi pani z biura i dwóch panów (teść i szwagier?). Pani pyta, czy widziałem już draft zmienionej umowy. Mówię, że pierwsze słyszę o zmianach. No to mogę sobie popatrzeć. No to patrzę. Miało być 146k, jest 150k - pytam czemu. Słyszę, że pani tak ustaliła z szefem, że mieszkania na zewnątrz są jednak w takich cenach, a wewnątrz w takich. Aha. Niewiele mnie to obchodzi, w międzyczasie szwagier pod nosem coś tam mruczy, że te 146 też może być, w końcu na stronie tak jest... Pytam teścia o komórki, żebym przynajmniej wiedział, co tracę - odpowiada, że są półtorametrowe (!). Odpuściłem temat, roweru i tak nie schowam. Pytam o inne mieszkania, pani proponuje mi sąsiednie - w sumie argumentację miała sensowną, a dodatkowo cena 143k, więc się zdecydowałem (obok nas szwagier mruczy pod nosem, że przecież na stronie jest 146k). Dużo więcej się nie dowiedziałem - tak, okna będą do samej podłogi, tak, pod dachem będzie strych, nie, na balkonie nie będzie płytek, tak - elewacja to tynk i płytki na parterze (niech nie zwiedzie Was kamień z wizualek!). Jeszcze jednym sensownym pytaniem, które tutaj przeczytałem, a którego nie zadałem jest grubość styropianu w ociepleniu, więc jeśli ktoś się dowie - proszę o informację.

Ogólnie kupuję to mieszkanie na wynajem, więc nie boli mnie tak bardzo brak informacji, bo to nie dla mnie, ale nie zazdroszczę dialogu komuś, kto kupuje to dla siebie i chciałby być pewien swojego wyboru...

Kasę przeleję im może jutro, chętnie poczytam jeszcze Wasze wypowiedzi i komentarze...
_P_
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 07 lip 2015, 14:55

Re: [ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Postautor: Modecom » 15 mar 2016, 0:29

Ja kupuję dla siebie ... Mogę podłączyć się pod Twoją wypowiedz,choć jeszcze umowy nie mam to temat który poruszyłeś jest mi znany.Zdecyduję się na kupno,bo miejsce ok,metraż dla mnie ok,budowa cały czas postępuje i mam nadzieję,że problemy wynikają z tego,iż to ich pierwsza inwestycja typu wielorodzinny kompleks mieszkaniowy(wcześniej były to domki jednorodzinne-szeregówki).
Dobrze zrozumiałam,że kupiłeś mieszkanie po stronie południowej?masz może info czy planują tam jakąś inwestycję,bo ja ciągle słyszę,że tam sam rury gazowe i nic nie postawią,ale coś mi się do końca w to wierzyć nie chce.Za duży teren,żeby go tak zostawić ;)
Modecom
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 05 mar 2016, 16:58

Re: [ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Postautor: kespid » 15 mar 2016, 8:03

"Na nieruchomości sąsiedniej znajdującej się po południowej stronie nieruchomości Deweloper planuję budowę zespołu budynków mieszkalnych, w których znajdować się będzie około 200 lokali mieszkalnych."
kespid
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 13 lut 2016, 12:08

Re: [ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Postautor: kespid » 15 mar 2016, 8:07

_P_ pisze:Ja podpisałem. Ogólnie to muszę powiedzieć, że ta cała inwestycja wygląda jak przedsięwzięcie teścia ze szwagrem - stwierdzenie, że mało profesjonalne to komplement w tym przypadku :)

Interesuję się konkretnym mieszkaniem od dłuższego czasu, bardzo mi zależało na tym konkretnym, więc chciałem je zarezerwować...


Pytałeś może "szwagra" o okna? ile komorowe? itp? ;)
kespid
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 23
Na forum od: 13 lut 2016, 12:08

Re: [ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Postautor: monio206 » 15 mar 2016, 10:13

Czy w tym budynku jest winda?
monio206
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 06 lut 2016, 18:03

Re: [ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Postautor: _P_ » 15 mar 2016, 10:26

Modecom pisze:Dobrze zrozumiałam,że kupiłeś mieszkanie po stronie południowej?masz może info czy planują tam jakąś inwestycję,bo ja ciągle słyszę,że tam sam rury gazowe i nic nie postawią,ale coś mi się do końca w to wierzyć nie chce.Za duży teren,żeby go tak zostawić

Ja kupiłem po północnej. Zależało mi na dużym balkonie, a więc mieszkaniu narożnym - niestety, po południowej stronie wszystkie już są zajęte. Z tego, co się dowiedziałem, to na południe planują bloki, ale dopiero kilkanaście metrów dalej, bo jest tam jakaś strefa bezpieczeństwa w związku z tym gazem. Na zachód od inwestycji też będzie budowany blok z tego co opowiadał teść (i tam obawiam się może być najgorzej, bo działka jest mniejsza, więc pewnie trzeba będzie "ścisnąć" budynek).

kespid pisze:Pytałeś może "szwagra" o okna? ile komorowe? itp?

Jedynie o wielkość - że faktycznie są do samej podłogi. Nie mam pojęcia co do szczegółów, jeśli ktoś się dowie - prośba o podzielenie się.

monio206 pisze:Czy w tym budynku jest winda?

Tylko w jednej klatce "premium" - na zgięciu budynku, gdzie są większe mieszkania ;)
_P_
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 07 lip 2015, 14:55

Re: [ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Postautor: Modecom » 15 mar 2016, 11:17

Grubosc styropianu 15 cm i 18 cm.
Jak masz mieszkanie narozne to okno w lazience uchylno/rozwierne.
Buduja na warunkach zabudowy wiec o plan przestrzennego zagospodarowania terenu chyba bede musiala podjechac do Architektury na Kopernika.Choc po wpisie wyzej juz widze,ze planuja tam kolejna inwestycje tak jak mozna sie bylo domyslac ;) z tym,ze odleglosc od strony w ktorej ja planuje zakup jest bardzo do przyjecia.
Modecom
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 54
Na forum od: 05 mar 2016, 16:58

Re: [ul. Strażacka] Strażacka (SM Projekt)

Postautor: pisul » 15 mar 2016, 12:11

Modecom pisze:Buduja na warunkach zabudowy wiec o plan przestrzennego zagospodarowania terenu chyba bede musiala podjechac do Architektury na Kopernika.


Nie wiem czy pomoge? i na ile to aktualne?

http://bip.erzeszow.pl/preview/2006/1/557

Po kliknięciu Pokaż obraz powinno sie mapka w dużej rozdzielczości pobrać na komputer. Tylko to mapka z 2014. Możliwe że gdzieś już jest bardziej aktualna:

https://www.google.pl/imgres?imgurl=htt ... MwhRKCkwKQ
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 117 gości