[ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Postautor: ireeek » 18 kwie 2016, 21:03

Z tego co ja sie orientowałem. Budynek A (ostatni) ma być przykryty do końca miesiąca. Musle, ze do końca tego tygodnia gotowy bedzie wieniec.
ireeek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 44
Na forum od: 20 lis 2015, 18:44

Re: [ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Postautor: riko » 19 kwie 2016, 16:13

Nowe fotki z budowy.


No to nadeszła pora na ogrzewanie podłogowe w mieszkaniach na os. Aleja Dębowa - aby stópki nigdy nie parzyły.

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5374
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Postautor: pisul » 24 kwie 2016, 18:04

ireeek pisze:Z tego co ja sie orientowałem. Budynek A (ostatni) ma być przykryty do końca miesiąca...


Spokojnie zdążą.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Ładne budyneczki będą pasowały do już istniejącej zabudowy:


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8585
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Postautor: kolor_lja » 25 kwie 2016, 17:04

kupiłem mieszkanie w budynku A. z tego co widzę, to będzie on zrealizowany jako ostatni. Czy to źle, że ten budynek będzie stał gotowy krócej od pozostałych? Chodzi mi tutaj głównie o to, że inne będą się "suszyć" o wiele dłużej. czy są one mniej narażone na ewentualną np.: wilgoć ?
kolor_lja
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 30 gru 2015, 0:09

Re: [ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Postautor: pisul » 25 kwie 2016, 18:30

Pomalutku. To nie PRL że budynki tynkowali miesiącami. Pewnie jeszcze nie przykryją blachą a już istalacje będzie robić kilka firm. A wytynkują tej wielkości budynek w 3-4 dni. Jeszcze lato sie nie zaczęło. Jaka "wilgoć"? Przyjdzie lato z kolejnymi rekordami temperatur to trzeba będzie myśleć o założeniu klimatyzacji.

Więcej optymizmu
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8585
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Postautor: kokobi » 25 kwie 2016, 18:33

riko pisze:Nowe fotki z budowy.


No to nadeszła pora na ogrzewanie podłogowe w mieszkaniach na os. Aleja Dębowa - aby stópki nigdy nie parzyły.

Obrazek

Obrazek



Jak na moje oko, na zdjeciach mamy dwa rozne przyklady ogrzewania podlogowego, wodnego i elektyrycznego :idea:
Czy ktos z forumowiczow ma doswiadczenie z wodnego ogrzewania podłogowego :?:
Ja mam dodwiadczenie z elektrycznego ogrzewania podlogowego i jestem :D
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: [ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Postautor: bezczas » 26 kwie 2016, 8:47

Jak na moje oko, na zdjeciach mamy dwa rozne przyklady ogrzewania podlogowego, wodnego i elektyrycznego :idea:
Czy ktos z forumowiczow ma doswiadczenie z wodnego ogrzewania podłogowego :?:
Ja mam dodwiadczenie z elektrycznego ogrzewania podlogowego i jestem :D


Na zdjęciach mamy tylko jeden rodzaj ogrzewania podłogowego - wodne. Ta folia w kratkę (którą zapewne pomyliłeś z matą elektryczną), jest to specjalna folia do podłogówki. Kwadraty maja wymiary 5x5cm dzięki czemu możesz w prosty sposób zachować odpowiednie odległości pętli ogrzewania.
Co do doświadczenia, ogrzewanie podłogowe wodne jest tańsze w eksploatacji od elektrycznego, komfort jest porównywalny.
bezczas
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 26 kwie 2016, 8:37

Re: [ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Postautor: kokobi » 26 kwie 2016, 10:20

bezczas pisze:...Na zdjęciach mamy tylko jeden rodzaj ogrzewania podłogowego - wodne. Ta folia w kratkę (którą zapewne pomyliłeś z matą elektryczną), jest to specjalna folia do podłogówki. Kwadraty maja wymiary 5x5cm dzięki czemu możesz w prosty sposób zachować odpowiednie odległości pętli ogrzewania.
Co do doświadczenia, ogrzewanie podłogowe wodne jest tańsze w eksploatacji od elektrycznego, komfort jest porównywalny.


Zasugerowalem sie jedynie roznym kolorem przewodnikow ciepla ;) :P

Jak ma sie wodne ogrzewanie podłogowe np. pod podloge z desek/parkietow (rozsychanie/wilgotnosc materialu na podlodze itp problematyka) :?:
Kto jest dostawca zrodla energi/cieplej wody - wlasne czy miejskie :idea: :?:

Wydaje mi sie rowniez, ze na drugim zdjeciu brakuje izolacji/reflektora odbicia ciepla pod elementem zrodla ciepla. W przypadku braku takiej izolacji , system bedzie podgrzewal darmowo sasiada pod naszym mieszkaniem :( :?:

Czy masz namiar na jakas firme, gdzie mozna zaczerpnac wiecej informacji o samym wykonaniu powyzszego ogrzewania w mieszkaniu :?:
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2016, 12:51 przez kokobi, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: [ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Postautor: kolor_lja » 26 kwie 2016, 11:11

pisul pisze:Pomalutku. To nie PRL że budynki tynkowali miesiącami. Pewnie jeszcze nie przykryją blachą a już istalacje będzie robić kilka firm. A wytynkują tej wielkości budynek w 3-4 dni. Jeszcze lato sie nie zaczęło. Jaka "wilgoć"? Przyjdzie lato z kolejnymi rekordami temperatur to trzeba będzie myśleć o założeniu klimatyzacji.

Więcej optymizmu


nie jestem znawcą w temacie, więc lepiej zapytać. Dzięki za rozwianie wątpliwości :)
kolor_lja
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 30 gru 2015, 0:09

Re: [ul.Strażacka] Aleja Dębowa (KM Invest)

Postautor: riko » 27 kwie 2016, 16:09

Nowe fotki z budowy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5374
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości