[Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: iamRZE » 17 maja 2016, 9:50

Na stronie pierwszego etapu jest napisane "Całość inwestycji realizowana jest jednoetapowo dzięki czemu unikną Państwo 'mieszkania na budowie'". Co może sugerować, że drugi etap powinien być w innym miejscu, jednak na zdjęciach Google Maps widać, że przy pracach budowlanych korzystano też z sąsiedniej działki.

Wizualizacje etapu II
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: kicajrze » 17 maja 2016, 16:30

II etap ma powstać od strony wejść do klatek schodowych( podobno). Ma to być 6 bloków. Także już pomieszkaliśmy na nie- budowie...
kicajrze
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 30
Na forum od: 07 mar 2016, 18:35

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: szczupok » 17 maja 2016, 16:39

kicajrze pisze:II etap ma powstać od strony wejść do klatek schodowych( podobno). Ma to być 6 bloków. Także już pomieszkaliśmy na nie- budowie...


6 segmentów - pewnie tyle, co widać na wizualizacjach. Mają powstać od strony północnej na wys. budynków 6-9.
A w obiecanki typu "nieprzysłonięty niczym widok" lub nie budowanie niczego obok to kto by uwierzył? Wszystkie tereny wokół zostaną prędzej czy później zabudowane.
Zapewne również na tej działce, którą można poznać po tym, że jest rozjeżdżona przez maszyny na zdjęciu na google maps (na południe od bloków 3-4) coś w niedalekiej przyszłości powstanie.
szczupok
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 21
Na forum od: 09 sie 2015, 14:24

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Silent » 18 maja 2016, 21:40

Nie wiem ile w tym prawdy, ale obiło mi się o uszy, że między blokami 5 i 6 w przyszłości ma przebiegać droga... Chodzi o bloki z etapu I. Tak jak pisze kolega wyżej, prędzej czy później coś wyrośnie za oknem. No ale na to wpływu nie mamy i raczej trzeba się z tym pogodzić. Oby to nie były bloki 10 piętrowe :)
Awatar użytkownika
Silent
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 23 paź 2015, 16:36

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: iamRZE » 18 maja 2016, 23:39

Jest dokładnie tak jak piszesz, droga uwzględniona jest w MPZP 83/13/2004
Awatar użytkownika
iamRZE
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 351
Na forum od: 15 lip 2014, 12:56

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Mieszkaniec » 19 maja 2016, 8:53

To, ze powstanie to na pewno. Zapewne w przyszlosci zrobi sie ciasno jak np na sasiedniej ul Strazackiej. Ratuja domy jednorodzinne, ktore juz stoja i ratuje zakaz wnoszenia budynkow wyzszych niz 12m w tym rejonie. A co do drogi to uwzgledniona jest, ale przeciez jest to droga wewn i wsumie mieszkancy moga na dobra sprawe ja zamknac dla siebie
Mieszkaniec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 07 gru 2015, 21:33

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: DZEJKOP » 24 maja 2016, 22:18

Do wszystkich przyszłych mieszkańców Osiedla Sikorskiego.Chcę poruszyć pewien istotny temat a mianowicie chodzi o wysokość okien w kuchni/ kuchnia wraz aneksem kuchennym. Otóż wysokość od posadzki do skrzydła okna kuchennego wynosi 87 cm,co znacznie ogranicza możliwość wykończenia mieszkania. Poniżej przedstawiam problem:
1. parapety w kuchni/ salon z aneksem kuchennym do rozbiórki lub wycięcia pod przyszły blat
2. aby skrzydło okienne mogło się swobodnie otwierać maksymalna grubość płytek wraz z klejem nie większa niż 12 mm, w związku z tym nie ma możliwość zastosowania grubszych paneli, a parkiet i deska podłogowa definitywnie odpadają, ponadto blat musi być minimalnej grubości
3 cm- co będzie wyglądało bardzo nieestetycznie. Brak możliwości zamontowania zlewu przy oknie, gdyż wystaje ponad blat.
Czy macie ten sam problem??? Jeśli tak to na pewno udałoby się wspólnymi siłami uzgodnić z Deweloperem możliwość rozwiązania problemu np. poprzez wymianę okien na mniejsze.
Jest to wada w projekcie, za który odpowiada Deweloper.
Interweniowałem już w tej sprawie, Deweloper zbył mnie mówiąc, że wymiany okna mogę dokonać sam, po odbiorze mieszkania. Co jest całkowitym absurdem i wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na przebudowę, oraz zgodą wszystkich mieszkańców, utratą gwarancji. W sytuacji musimy działać jak najszybciej.
DZEJKOP
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 24 maja 2016, 20:51

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: teddy58 » 30 maja 2016, 8:07

DZEJKOP pisze: Interweniowałem już w tej sprawie, Deweloper zbył mnie mówiąc, że wymiany okna mogę dokonać sam, po odbiorze mieszkania. Co jest całkowitym absurdem i wiąże się z uzyskaniem pozwolenia na przebudowę, oraz zgodą wszystkich mieszkańców, utratą gwarancji. W sytuacji musimy działać jak najszybciej.


Trochę chyba sobie kiepskie miejsce znalazłeś do pisania o problemach. Po prostu mało ludzi tu zagląda i jaki widzisz odzew jest, powiedzmy :-), niewielki. Kiedyś czytałem dyskusję przyszłej mieszkanki osiedla Sikorskiego z przedstawicielami developera na oficjalnym profilu na Facebooku na tematu gazu w kuchni i tam przynajmniej była jakaś reakcja.
Mnie problem, o którym piszesz nie wydaje mi się tak wielki bo trochę zmieniłem sobie układ mieszkania na bardziej mi odpowiadający (oczywiście za zgoda developera) ale rozumiem Twoje stanowisko.
teddy58
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 09 gru 2015, 19:27

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Mieszkaniec » 30 maja 2016, 10:27

Odzew był ;) Tylko na priv Ale niestety Pan Dzejkop nie odpisuje :)
Mieszkaniec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 07 gru 2015, 21:33

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: DZEJKOP » 30 maja 2016, 22:43

Odpisałem na wszystkie wiadomości na piv. Gdyby ktoś miał jakieś pytania proszę o kontakt
DZEJKOP
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 24 maja 2016, 20:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości