[Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: just » 02 sty 2017, 11:27

Witam,
kupiłam mieszkanie w nowej inwestycji (zabudowa szeregowa) i teraz jest etap planowania wszelkiego rodzaju instalacji. Zastanawiam się nad ogrzewaniem podłogowym stąd moje pytania:
Czy lepiej całkowicie wyrzucić standardowe kaloryfery i w całym mieszkaniu zamontować ogrzewanie podłogowe czy może lepiej w części pomieszczeń (salon z kuchnią, łazienka, ew. korytarz) zainstalować podłogówkę, a w pozostałych (sypialnie)zostać przy standardowym ogrzewaniu? Może mieszkańcy I etapu, którzy posiadają ogrzewanie podłogowe lub osoby orientujące się w temacie mogli by się wypowiedzieć?
I jak jest z awaryjnością ogrzewania podłogowego? Może lepiej dodatkowo zostawić zwykłe kaloryfery na wypadek jakiejś usterki w podłogówce?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam!
just
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 02 sty 2017, 11:24

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Mieszkaniec » 02 sty 2017, 14:49

A na jakiej kondygnacji jest mieszkanie? Pytam bo w przypadku parteru jest najlepszym wyborem. Na pewno ogrzewanie podlogowe ma wiecej korzysci niz wad. Pomijajac komfort ciepla pod gola stopa np wychodzac z wanny, czy cieplego lozka. W przypadku ogrzewania korytarza w zimie mokre buty szybko schna. Tak samo umyte podlogi. Wszystko fajnie szybko wyparowuje. Nawet jakaś katastrofa typu rozlanie czy awaria hydrauliki. Co do awaryjnosci nie wypada gorzej niz tradycyjne ogrzewanie. A no i nie ma kaloryferow, wiec ustawnosc pomieszczen tez sie zwieksza. Minusem sa koszty, ktore sie nie zwroca pomimo ciut lepszej wydajnosci w porownaniu z tradycyjnym kaloryferem. Mam na mysli mieszkanie, w przypadku domu roznice są wieksze, a w polaczeniu z wydajnym piecem na pewno beda inwestycja zwracajaco sie po kilku latach, ale nie w przypadku mieszkania na standardowym piecu. Oprocz samego rozprowadzenia ogrzewania wazny jest sam piec. Nie wiem jaki montuja w szeregowkach. Mysle ze nie odbiega od naszych w mieszkaniach obok, jak nie jest to ten sam. Aaa no i jak sie mysli o wierceniu w podlodze, to trzeba doskonale wiedzec gdzie, by nie narobic sobie biedy. Do tego wybrac dobry panel/podklad/parkiet, bo pomimo ze wiekszosc z oferowanych teraz w sklepach jest niby przystosowana do ogrzewania podl. w rzeczywistosci sie nie nadaje - dot. to" tanich marketowek" . Reasumujac to drozszy komfort. Cieplo idace z podlogi jest lepiej wykorzystane. Z minusow oprocz dodatkowych kosztow to np. gdy ma sie zwierzaka w postaci psa to dla niego dyskomfort. Ciagle grzanie idace z podlogi uniemozliwia jego ochladzanie sie. Wiec jesli juz sie decydujemy to najlepiej zostawic jakies miejsca wolne od ogrzewania. Poza tym, jesli ktos mysli zarzucac podlogi dywanami czy meblami (blizej srodka pomieszczen), nalezy pamietac, ze zmniejszamy tym samym wydajnosc cieplna. To tak jakby zakryc kaloryfer kocem czy ustawic tam sofe czy regal. To takie "Za" i "przeciw".
Osobiscie ja wybralem tradycyjne ogrzewanie. Natomiast gdy bym mial mieszkac w domu wolno stojacym nawet bym sie nie zastanawial. A jak w przypadku szeregowki, no coz osobiscie na pietrze nie widze sensu. Na parterze bym montowal - wybor/decyzja
nalezy do Ciebie :)
Mieszkaniec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 07 gru 2015, 21:33

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: danielo » 02 sty 2017, 19:04

Mieszkaniec pisze:
danielo pisze:Czy wiadomo kiedy ma byc budowana miedzy blokami droga o której mowa w prospekcie informacyjnym?


Kolego masz na myśli miejsce między 5tym a 6stym budynkiem?


tak chcialem o ta droge zapytac?
danielo
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 05 lis 2016, 23:49

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Mieszkaniec » 02 sty 2017, 23:19

danielo pisze:
Mieszkaniec pisze:
danielo pisze:Czy wiadomo kiedy ma byc budowana miedzy blokami droga o której mowa w prospekcie informacyjnym?


Kolego masz na myśli miejsce między 5tym a 6stym budynkiem?


tak chcialem o ta droge zapytac?


To raczej nie wiadomo, bo to pomysl kilkuletni już, od momentu jak zaczęło się robić ciasno na ul. Strażackiej :D . Projekt raczej w zawieszeniu ze wzgledu na brak funduszy. Priorytetem są inne drogi np Budowa najdluzszego mostu laczacego Sikorskiego z Podkarpacka.
Mieszkaniec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 07 gru 2015, 21:33

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: lorinser » 03 sty 2017, 16:48

Jeszcze mam pytanie do mieszkańców odnośnie TV oraz internetu w blokach. Czy jesteśmy skazani na usługi OST Tyczyn czy możemy wybrać dowolnego operatora usług internetowych oraz tv? Może ktoś już porównywał oferty oraz sprawdzał w zasięgu jakich firm się znajdujemy?
lorinser
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 08 sie 2016, 13:41

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: just » 04 sty 2017, 16:56

Mieszkaniec pisze:A na jakiej kondygnacji jest mieszkanie? Pytam bo w przypadku parteru jest najlepszym wyborem.(...)

Mieszkanie jest właśnie na parterze - jestem raczej zdecydowana na podłogówkę, teraz się tylko zastanawiam nad kwestią czy w całym mieszkaniu podłogówka czy w sypialniach zostawić zwykłe kaloryfery.
Dzięki wielkie za odpowiedź!
just
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 02 sty 2017, 11:24

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: pitupitu » 04 sty 2017, 21:09

Mam prośbę do mieszkańców najwyższych pięter, o zmierzenie temperatury w komórkach gospodarczych. W naszym bloku aktualnie jest 7 st., martwi mnie co się będzie działo przy niższych temperaturach na zewnątrz.
pitupitu
Świeżak
 
Posty: 6
Na forum od: 03 gru 2016, 22:36

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Mieszkaniec » 04 sty 2017, 23:15

pitupitu pisze:Mam prośbę do mieszkańców najwyższych pięter, o zmierzenie temperatury w komórkach gospodarczych. W naszym bloku aktualnie jest 7 st., martwi mnie co się będzie działo przy niższych temperaturach na zewnątrz.


Zmierze na dniach.
Co nie zmienia faktu , ze robi sie tam zimno. Sprawe zglaszalem P. Zagorskiemu. Oczywiscie wszystko wedlug projektu. Wlaz ocieplony, kolnierz ocieplony itd itd Tu nie chodzi nawet o komorki, Na klatce zrobi sie zimno. Przy uderzeniu mrozu powyzej -15 na kaltce bedzie lekko ponad zero. A jeszcze nie we wszystkich mieszkaniach sie grzeje. Zglaszalem rowniez wiele innych spraw, ktore zostaly wkoncu wykonane/poprawione. Tu pewnie musi nabrac mocy ustawowej :lol:
Mieszkaniec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 07 gru 2015, 21:33

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: DZEJKOP » 06 sty 2017, 19:33

Witam
Wiadomość do mieszkańców dostaliście już rachunek od naszego Zarządcy firmy Sedbał, ja własnie dzisiaj dostałem i jestem przerażony skąd takie kwoty: utrzymanie części wspólnej 113zł wychodzi 2,60zł/m2. Skąd nie mam pojęcia, gdyż miało być liczone według powierzchni mieszkania, więc 57m po 1,55zł. Całość z mediami (woda i wywóz śmiecie) wychodzi 150zł na dwie osoby to trochę przegięcie, gdyż podane były szacunkowo niższe kwoty. Co myślicie o sposobie zmniejszenia kosztów tzn. przez skrócenie czasu oświetlenia na zewnątrz( latarnie nie musza się świecić do 5 rano) Następnie jeśli chodzi o sprzątanie to mam wiele zastrzeżeń, klatki schodowe miały być codziennie sprzątane, co ewidentnie nie ma miejsca. Sam osobiście zgłaszałem do firmy że koło mojego mieszkania leżą śmiecie od kilku dni, prośba o posprzątanie nie została uwzględniona i sprzątaliśmy samy gdyż było nam wstyd przed rodzina która miała przyjechać. Następna sprawa to podjazd, który nie jest niczym posypywany i jest problem przy wyjeździe z osiedla, widzieliśmy sytuacje, gdzie samochód zsuwał się z podjazdu, wielokrotnie próbując wyjechać. Co o tym sądzicie, gdyż jako wspólnota mamy siłę.
DZEJKOP
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 24 maja 2016, 20:51

Re: [Al. Sikorskiego] Osiedle Sikorskiego (BOZ Developmnet)

Postautor: Mieszkaniec » 06 sty 2017, 23:01

DZEJKOP pisze:Witam
Wiadomość do mieszkańców dostaliście już rachunek od naszego Zarządcy firmy Sedbał, ja własnie dzisiaj dostałem i jestem przerażony skąd takie kwoty: utrzymanie części wspólnej 113zł wychodzi 2,60zł/m2. Skąd nie mam pojęcia, gdyż miało być liczone według powierzchni mieszkania, więc 57m po 1,55zł. Całość z mediami (woda i wywóz śmiecie) wychodzi 150zł na dwie osoby to trochę przegięcie, gdyż podane były szacunkowo niższe kwoty. Co myślicie o sposobie zmniejszenia kosztów tzn. przez skrócenie czasu oświetlenia na zewnątrz( latarnie nie musza się świecić do 5 rano) Następnie jeśli chodzi o sprzątanie to mam wiele zastrzeżeń, klatki schodowe miały być codziennie sprzątane, co ewidentnie nie ma miejsca. Sam osobiście zgłaszałem do firmy że koło mojego mieszkania leżą śmiecie od kilku dni, prośba o posprzątanie nie została uwzględniona i sprzątaliśmy samy gdyż było nam wstyd przed rodzina która miała przyjechać. Następna sprawa to podjazd, który nie jest niczym posypywany i jest problem przy wyjeździe z osiedla, widzieliśmy sytuacje, gdzie samochód zsuwał się z podjazdu, wielokrotnie próbując wyjechać. Co o tym sądzicie, gdyż jako wspólnota mamy siłę.


Przegięcie to moze byc moje wyliczone ponad 200zl - jedna osoba :!: W przyszlym tyg tam sie udaje do "Seniedbał"

Co do skrocenia czasu oswietlenia osiedla - moim zdaniem nie jest dobrym pomyslem. Nie oswietlone miejsce moze przyciagnac zlodziei itp
Mieszkaniec
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 74
Na forum od: 07 gru 2015, 21:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości