[ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Postautor: matemas » 08 cze 2016, 21:08

Szaman, wiesz już jak wygląda sprawa "czynszu"? Jak się kształtują koszty eksploatacyjne? Jest już wiadomo kto będzie zarządzał osiedlem?
matemas
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 35
Na forum od: 20 kwie 2016, 7:14

Re: [ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Postautor: szaman » 08 cze 2016, 21:31

Co do kwestii czynszu - dowiedziałem się, że opłata za zarządzanie budynkiem wyniesie prawdopodobnie ok. 2.10 zł za m2 plus opłaty eksploatacyjne za windę, oświetlenie klatki schodowej itp. Na razie zarządcą jest firma Sedbau (ponoć zarządza ona sąsiednimi budynkami znajdującymi się w pobliżu os. Strażacka...
szaman
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 03 sty 2016, 17:53

Re: [ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Postautor: kado7 » 08 cze 2016, 22:34

Były jakieś problemy techniczne przy odbiorze mieszkania? Na co zwrócić uwagę przy oględzinach? Jak kwestia metrażu, czy zgadzała się ta na papierze z tą mierzoną po podłodze?
kado7
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 65
Na forum od: 19 sie 2015, 14:53

Re: [ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Postautor: szaman » 09 cze 2016, 6:17

Co do odbioru - raczej wszystko było git. Żadnych niespodzianek. U mnie była tylko szyba w drzwiach balkonowych do wymiany, drzwi balkonowe i wejściowe do regulacji i chyba tyle. Aha - co do operatorów internetowych to w budynku jest dwóch - firma z Tyczyna i jakiaś firma o nazwie citynet (mam nadzieję że nie poknociłem nazwy).
szaman
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 03 sty 2016, 17:53

Re: [ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Postautor: szaman » 09 cze 2016, 6:23

A co do metrażu - u mnie wyszło kilka dziesiątych metra więcej niż w umowie - więc mam dopłacić kasę. A jesli chodzi o zwrócenie uwagi na jakieś szczegóły to standardowo - ja sprawdzałem czy ściany proste, podłogi, czy nie ma wilgoci itp. Według mnie było wszystko ok albo w miarę ok. Więc przyczepić się nie mogłem.
szaman
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 03 sty 2016, 17:53

Re: [ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Postautor: barca_fc » 09 cze 2016, 11:13

A jak z wilgocia? Trzeba osuszac? I kiedy prady gaz i wode juz bedziesz miec?
barca_fc
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 24 kwie 2015, 15:55

Re: [ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Postautor: szaman » 09 cze 2016, 12:30

Patrzyłem po ścianach... po mojemu to była wilgoć technologiczna... ale minimalna... Więc z osuszaniem mam nadzieję będę miał spokój... Zobaczymy co powie ekipa jak przyjdzie remontować ;). W momencie podpisania protokołu dostałem papiery do energetyki - ponoć się je zanosi razem z innymi dokumentami i prąd podłączają do 3 dni. Na gazie na razie mi nie zależy - ale postępuje się podobnie jak z prądem - z tym że zakładanie gazu trwa chyba dłużej... Jeszcze nie wnikałem bardzo... Jeśli chodzi o wodę - to muszę zadzwonić do zarządcy budynku i dowiedzieć się wszystkiego dokładnie.
szaman
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 47
Na forum od: 03 sty 2016, 17:53

Re: [ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Postautor: ofias » 11 cze 2016, 14:51

szaman pisze:Apropos tego śmietnika... Dzisiaj odbierałem mieszkanie - rozmawiałem z inż. budowy i mówił następującą rzecz - że w planie między blokami owszem jest śmietnik - ale czy go wybudują - to nie jest takie pewne. Ja zasugerowałem, żeby postawić tam np. jakąś wiatę na rowery (z racji tego, że miejsca na rowery obok bloku raczej nie będzie). No i on powiedział mi, że jest to wykonalne - tylko że wspólnota mieszkaniowa musi się na to zgodzić... Także być może będzie takie rozwiązanie o ile mieszkańcy to zasugerują... Ja w każdym razie jestem na tak ;)



Może warto się odpowiednio wcześnie zmobilizować i zadziałać, żeby jednak tego kontera nie było miedzy blokami nie było, bo jak zaczną budować to bedzie po ptakach..
ofias
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 11 cze 2016, 11:52

Re: [ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Postautor: riko » 12 cze 2016, 19:30

Nowe fotki z budowy.

Budynek nr.1.

Obrazek

Obrazek

Budynek nr.2.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Parking do budynku nr.2.

Obrazek

Jeden kolega ostatnio wspominał o budce z koszami na śmiecie,ma być ale nie tam gdzie wskazywałeś.Ma być koło budynku nr. 1 lub 2.

A tak przy okazji uciąłem sobie pogawędkę z szefem Szerbuda bo kupił sobie małe mieszkanie koło części handlowej.Jest planowana nowa inwestycja mieszkaniowa ale jeszcze nic nie wiadomo.
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5374
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul. Strażacka] Osiedle Strażacka (Szerbud)

Postautor: ierzbi » 13 cze 2016, 23:52

Czy jest możliwość przypisania choć jednego miejsca parkingowego do mieszkania ?? Mam obiekcje co do tego że nie raz ani jednego nie będzie ...
Z tego co Pamiętam mowa była o kosztach czynszowych na poziomie 2 zł lub poniżej i wszystkie koszta w tym takie jak np. winda czy czystość itd.
Barierki Szpecą całą inwestycje aż coś się ciśnie na usta...
ierzbi
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 30 gru 2015, 12:05

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości