[ul.Podwisłocze] Capital Towers 85m (CT MGroup Development)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: pisul » 16 lut 2018, 14:14

Dzisiaj widziałem że dźwig rozładowywał pręty zbrojeniowe a kilku geodetów z urządzeniami pomiarowymi biegało po całym terenie wykopu.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8599
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: kacper.40 » 16 lut 2018, 18:09

Witam, czy może mi ktoś z forumowiczów powiedzieć coś o Generalnym Wykonawcy inwestycji?
Byłem w biurze Capital Towers, ale odpowiedzi jakie tam uzyskałem są lakoniczne, interesuje mnie konkretnie kto będzie wykonywał np. konstrukcję budynku? bo z tego co się orientowałem u doświadczonych kierowników różnych rzeszowskich i warszawskich budów, to raczej na podkarpaciu nie ma firmy która mogłaby wybudować obiekt powyżej 55 metrów, pytam bo jestem zainteresowany zakupem mieszkania w tej inwestycji, bardzo podoba mi się wizualizacja, ale znając historię powstawania wieży A mam obawy. Gdyby budował to renomowany wykonawca byłbym spokojniejszy.
kacper.40
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 51
Na forum od: 16 lut 2018, 17:56

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: ETernit » 16 lut 2018, 18:37

Jak się czyta wszystkie te wpisy o tej inwestycji -obawy w mojej ocenie uzasadnione. Budują, nie o końca wiadomo co i za co. Nie wiadomo, kto i kiedy. Szkoda, bo miałem duże nadzieje pisząc kilka stron wcześniej wyrażając swoje zadowolenie, że Inwestycja ruszyła. Strasznie dużo niewiadomych jak na ~6000zł/m2
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: pisul » 16 lut 2018, 19:14

kacper.40 pisze:Witam, czy może mi ktoś z forumowiczów powiedzieć coś o Generalnym Wykonawcy inwestycji?
Byłem w biurze Capital Towers, ale odpowiedzi jakie tam uzyskałem są lakoniczne, interesuje mnie konkretnie kto będzie wykonywał np. konstrukcję budynku? bo z tego co się orientowałem u doświadczonych kierowników różnych rzeszowskich i warszawskich budów, to raczej na podkarpaciu nie ma firmy która mogłaby wybudować obiekt powyżej 55 metrów, pytam bo jestem zainteresowany zakupem mieszkania w tej inwestycji, bardzo podoba mi się wizualizacja, ale znając historię powstawania wieży A mam obawy. Gdyby budował to renomowany wykonawca byłbym spokojniejszy.


1 post i krytyka?
Konkurencja?

Co do pytania, stoi tablica informacyjna z nazwą wykonawcy:

Obrazek

Jest nazwa firmy, a w internetach wszystko co potrzeba włącznie z portfolio wcześniejszych inwestycji:

http://www.eurobudgrupa.pl/

Po co te podchody? Czy wykonawca muzeum w Markowej które odwiedził i premier i prezydent RP wystarczająco się nadaje?
Czy za mało renomowany dla zazdrosnej konkurencji?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8599
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: swiety » 16 lut 2018, 19:38

pisul pisze:1 post i krytyka?
Konkurencja?
Co do pytania, stoi tablica informacyjna z nazwą wykonawcy:

Jest nazwa firmy, a w internetach wszystko co potrzeba włącznie z portfolio wcześniejszych inwestycji:

http://www.eurobudgrupa.pl/

Po co te podchody? Czy wykonawca muzeum w Markowej które odwiedził i premier i prezydent RP wystarczająco się nadaje?
Czy za mało renomowany dla zazdrosnej konkurencji?


Nie przesadzaj, do krytyki daleko.
Pisul strzelasz sobie kolano. Firma Eurobudgrupa zajmuje się jedynie produkcją i montażem elewacji i stolarki okiennej. A gdzie konstrukcja budynku?
Może napiszesz coś więcej o drugim wykonawcy który widnieje na tablicy? Capital Towers - co wybudowali?
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2958
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: kacper.40 » 16 lut 2018, 19:51

Pytałem o faktycznego wykonawcę konstrukcji, a nie o firmę eurobudgrupa, która jest małym producentem okien, oczywiście jestem nowym tu na forum szukam tu pomocy bo w firmie Capital Towers nie uzyskałem żadnej konkretnej informacji tylko uśmiechy, na pytanie kto to faktycznie będzie budował pracownik nie wie, a to chyba ważne, capital towers wieże A budował resbex, bulwary profbud, dzielnicę parkową Grimbud, a 25 kondygnacyjny ! apartamentowiec firma z wioski pod jarosławiem? Sorry nie kupuję tego.
kacper.40
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 51
Na forum od: 16 lut 2018, 17:56

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: kacper.40 » 16 lut 2018, 20:15

Nie rozumiesz pisul, to że ktoś wybudował muzeum, nie oznacza
że poradzi sobie z budynkiem powyżej 50 m.
to całkiem inna technologia, ja uważam tylko, że to lekkomyślność inwestora/banku?, że powierza taką budowę tak małej i niedoświadczonej firmie,
z punktu widzenia mojego czyli potencjalnego klienta mieszkania, jest to nie do przyjęcia, wolę poczekać i obserwować.
Polecam przeczytać :)
http://www.swiatbetonu.pl/technologie/n ... wysokich-/
kacper.40
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 51
Na forum od: 16 lut 2018, 17:56

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: rafik » 16 lut 2018, 20:38

Żeby uściślić ta firma w Markowej montowała tylko stolarkę okienną,muzeum budowała Skanska...
kacper.40 pisze:Pytałem o faktycznego wykonawcę konstrukcji, a nie o firmę eurobudgrupa, która jest małym producentem okien, oczywiście jestem nowym tu na forum szukam tu pomocy bo w firmie Capital Towers nie uzyskałem żadnej konkretnej informacji tylko uśmiechy, na pytanie kto to faktycznie będzie budował pracownik nie wie, a to chyba ważne, capital towers wieże A budował resbex, bulwary profbud, dzielnicę parkową Grimbud, a 25 kondygnacyjny ! apartamentowiec firma z wioski pod jarosławiem? Sorry nie kupuję tego.

To prawda.Żadna z firm z tablicy nie postawiła nigdy żadnego budynku.Nie są to firmy budowlane.Coraz częściej jednak developerzy zakładają małe spółki które realizują ich inwestycje za pomocą podwykonawców,brygad i całej masy mniejszych firm.Jak zauważyłem robi tak np. Developres i ich spółka Rywal.
Co do tej inwestycji dziwnie to wygląda,brak zaplecza,coś tam palowali w jednym miejscu i chyba teraz grzebią się tam z początkiem fundamentów.
A ty pisul może czasami ochłoń i nie oskarżaj kogoś bezpodstawnie o krytykę i konkurencję jeśli nie masz o czymś bladego pojęcia.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1066
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: django » 16 lut 2018, 21:05

Teoretycznie to potrzebny jest kierownik budowy, paru majstrów i paru pracowników przynieś podaj i już można być firmą budowlaną budującą 25 piętrowy budynek. Reszta to podwykonawcy. Bardzo dużo firm nawet tych z doświadczeniem tak działa. Kluczowe tutaj będą pieniądze. Doświadczony kierownik budowy. Mądre decyzje co do wyboru podwykonawców. Właściwy nadzór.
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Jolka50 » 16 lut 2018, 22:20

Czy ktoś z forumowiczów ma podpisaną umowę na budynek C?
Jolka50
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 16 lut 2018, 22:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 123 gości