[ul.Podwisłocze] Capital Towers 85m (CT MGroup Development)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Postautor: rzesz.UFF » 11 mar 2018, 15:11

Spóźniłem się z zakupem mieszkania w mniejszym budynku, w nowej inwestycji rezerwacja już dokonana, samej budowie kibicuję, bardzo podoba mi się ten nowy projekt i miejsce jest świetne. Żadnych problemów z otrzymaniem potrzebnych dokumentów nie było tak jak to ktoś wcześniej pisał, wystarczy podejść, porozmawiać. Czekam na kolejne wydarzenia :))
rzesz.UFF
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 11 mar 2018, 14:50

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Postautor: OloB » 12 mar 2018, 10:03

Nie znam się na zasadach projektowania konstrukcji budynków, więc dziwi mnie fakt, że pomimo tak bliskiego usytuowania budynku od koryta rzeki nie zdecydowano się na zastosowanie palowania (nie znam fachowej nazwy technologii).
Obserwując budynki w innych, wydawałoby się bardziej stabilnych miejscach byłem pewien, że w przypadku CT cała powierzchnia będzie wymagała palowania. Wygląda na to, że nie wymaga.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Ole » 12 mar 2018, 13:19

hoophoop18 pisze:A tu jeszcze zdjecia z facebooka Melnyk gropup Development:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Źródło:Будівельна компанія "Мельник" - facebook


Przecież widać tam palowanie - wystarczyło sięgnąć wstecz.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Postautor: kacper.40 » 12 mar 2018, 17:17

OloB pisze:Nie znam się na zasadach projektowania konstrukcji budynków, więc dziwi mnie fakt, że pomimo tak bliskiego usytuowania budynku od koryta rzeki nie zdecydowano się na zastosowanie palowania (nie znam fachowej nazwy technologii).
Obserwując budynki w innych, wydawałoby się bardziej stabilnych miejscach byłem pewien, że w przypadku CT cała powierzchnia będzie wymagała palowania. Wygląda na to, że nie wymaga.


Prawie tysiąc pali pod budynkami Skyres, 700 pod Bulwarami, ale w Capital wygląda na to, że nie wymaga :))
Co więcej można dodać...? :)
Palowanie owszem było :) palami o dziwnie małej średnicy i tylko pod wysoką wieżą, w ilości około 50 szt. ? :)
kacper.40
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 51
Na forum od: 16 lut 2018, 17:56

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Postautor: Martinn » 12 mar 2018, 17:43

Ta inwestycja jest obecnie chyba najbardziej "zagadkową" budową w Rzeszowie :) Wiele niewiadomych i pytań bez konkretnej odpowiedzi wokół niej się kręci. Z drugiej strony to pierwszy wysokościowiec w Rzeszowie więc trochę tajemniczości podkręca atmosferę. Oby tylko koniec końców nie odbiło się to negatywnie na samej inwestycji i przyszłych mieszkańców..
www.NieruchomosciWRzeszowie.pl - Prowadzę portal o rzeszowskich inwestycjach!
Awatar użytkownika
Martinn
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 258
Na forum od: 10 mar 2018, 16:12
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Postautor: flyRZE » 12 mar 2018, 17:52

Widzę, że sami fachowcy. To czy pale są potrzebne decyduje struktura podłoża i to jaka jest konstrukcja budynku w kontekscie przenoszenia ciężaru. Widocznie tak jak w przypadku Galerii Rzeszów nie było to potrzebne.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1335
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Postautor: flyRZE » 12 mar 2018, 18:00

kacper.40 pisze:
OloB pisze:Nie znam się na zasadach projektowania konstrukcji budynków, więc dziwi mnie fakt, że pomimo tak bliskiego usytuowania budynku od koryta rzeki nie zdecydowano się na zastosowanie palowania (nie znam fachowej nazwy technologii).
Obserwując budynki w innych, wydawałoby się bardziej stabilnych miejscach byłem pewien, że w przypadku CT cała powierzchnia będzie wymagała palowania. Wygląda na to, że nie wymaga.


Prawie tysiąc pali pod budynkami Skyres, 700 pod Bulwarami, ale w Capital wygląda na to, że nie wymaga :))
Co więcej można dodać...? :)
Palowanie owszem było :) palami o dziwnie małej średnicy i tylko pod wysoką wieżą, w ilości około 50 szt. ? :)

Kup okulary bo ja widze na zdjęciu dużo, dużo wiecej pali.
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1335
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Postautor: rzeszowiak23 » 12 mar 2018, 19:37

Ale widzę BHP dalej na bardzo wysokim poziomie ... Schodnia do wykopu pełna profeska xD wykopy w żaden sposób nie zabezpieczone o dość sporym nachyleniu...
rzeszowiak23
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 26 lut 2016, 11:54

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Postautor: bartek86 » 12 mar 2018, 21:00

Ale wam wszystkim d*** ściska. Prawdopodobnie budowa jest ok, kapitał ukraiński, odbiorca chyba też ukraiński. Co tu więcej pisać?? Buduje się?? Buduje i jest ok. Skoro zaczęli i już mają podłoża to chyba nie robią tego dla jaj. Owszem jest pewna nutka niepewności, ale to nie powód żeby czepiać się o wszystko. Inwestycja wynika że nie jest kierowana na rynek rzeszowski, a ukraiński (może nam zostawią jakieś najtańsze mieszkania). Na koniec dobra rada dla innych - nie jesteś pewny to nie kupuj :) ale jednocześnie nie oczerniaj inwestycji.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul.Podwisłocze] Capital Towers (CT MGroup Development)

Postautor: Jaskobrot » 12 mar 2018, 21:07

Panowie. Po co te nerwy. Ktos chce kupic - kupi. Nie chce - nie kupi. Inwestycja ma wlasciciela. On decyduje o ksztalcie. A chcesz byc inwestorem to nim badz zamiast wybrzydzac. Skupmy sie na budowie a nie jrj oczernianiu.
Jaskobrot
Maniak
Maniak
 
Posty: 1522
Na forum od: 15 sty 2017, 17:21

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości