[ul.Podwisłocze] Capital Towers 85m (CT MGroup Development)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: swiety » 25 sie 2016, 11:32

Czy jest to znak, że niebawem inwestor przystąpi do budowy? – Nie chciałabym rozmawiać na ten temat, dopóki nie poznam dokładnego terminu rozpoczęcia budowy – mówi Katarzyna Karkut, koordynator ds. sprzedaży w Capital Towers


Cóż za wiarygodność - końcem tamtego roku i wiosną ta Pani w wywiadach jak i w biurze mówiła o starcie na wiosnę. Za kilka dni będzie wrzesień ...


- Budowa rozpocznie się wiosną 2016 r. Nowy etap budowy, składający się z trzech budynków, będzie kosztować do 100 mln zł. Przewidywany termin realizacji to około 30 miesięcy – tłumaczy Katarzyna Karkut.

rzeszow-news
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2959
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Sliweczek » 01 wrz 2016, 8:48

Bat pisze:Mieszkałem przez rok na 17. (obecnie najwyższym) piętrze w Capital Towers, więc mogę się wypowiedzieć o tej inwestycji.
Odpiszę trochę na stare posty, bo widzę, że nadal nie było jednoznacznej odpowiedzi na kilka pytań.

kokobi pisze:pisul masz swietne zdjecia i informacje. Jak widac jeszcze nie zaczeli kopac pod druga wieze. Moze nie maja jeszcze kompletu chetnych? Kamera na pierwszej wiezy jest ok, tylko ze na razie jest tam cicho i ciemno. Apropo wiezy nr 1, czy sa znane jakies komentarze mieszkancow z pierwszej wiezy? Slyszalem ze tam maja klimatyzacje. Czy wiadomo ze bedzie klimatyzacja rowniez w tej drugiej wiezy :?:

W pierwszej wieży owszem jest klimatyzacja. Była bardzo zalecana dla wszystkich z uwagi na przeszklenia (ja uważam, że w Polsce każde mieszkanie powinno mieć w standardzie klimę tak czy inaczej). Niestety nie wszyscy właściciele z niej skorzystali (deweloper dawał kilka opcji do wyboru), z tego co wiem. Dla ludzi w Polsce to nadal magia powodująca "choroby". Jednak zdecydowana większość lokali ma klimatyzację typu split. Mieszkania dwupokojowe miały ją standardowo tylko w jednym pokoju (salonie), natomiast właściciele mogli zamontować dodatkowe jednostki do pozostałych pomieszczeń (co część zrobiła).
Jednostka zewnętrzna mieści się na balkonach/tarasach (jeśli są) lub w ukrytych szczelinach między mieszkaniami w przypadku braku balkonu. W niektórych mieszkaniach na górze (jak np. u mnie) była montowana w zadaszeniu.

Co jednak ważniejsze od klimatyzacji to rekuperator. Każde mieszkanie w wieży CT ma rekuperator, służący do wentylacji i odzysku ciepła/zimna (zależnie od pory roku). Każde pomieszczenie, w tym łazienka, posiadają wloty świeżego powietrza i wyloty zużytego.
Powodem tego jest zastosowanie stałych okien (szyb). W każdym mieszkaniu jest tylko jedno okno do uchylenia albo jedne drzwi na taras/balkon (wtedy okien uchylnych brak). Okna to potrójne szyby ze szkla hartowanego.

Powiem wam, że tak powinno być wszędzie. Dzięki temu nie słychać NIC z zewnątrz, chyba że przejeżdża ambulans na sygnale (co i tak słychać cicho). W mieszkaniach nie ma wilgoci, można suszyć pranie w łazience bez okien. Rachunki za chłodzenie latem czy ogrzewanie zimą są śmiesznie niskie.

Klima podczas miesiąca upałów to ok. 100 zł / mc / 50 m2, w miesiące przejściowe ok. 30-50 zł / mc / 50 m2. Ogrzewanie to ok. 200-300 zł / mc / 50 m2 w największe mrozy.

Ktoś pytał też o czynsz, to za 50 m2 jest to ok. 250 zł (!!!), czyli śmiesznie niskie kwoty jak na Polskę. Dla porównania we Wrocławiu mam teraz 550 zł za czynsz w budynku o niższym standardzie, gdzie dodatkowo płaci się jeszcze za mycie okien z zewnątrz (w CT jest w cenie).

Standard wykonania pierwszej wieży w CT jest jednym z najwyższych w Polsce. Do tego cisza, wspaniały widok na panoramę miasta i Wisłok. Jedyne co mnie wkurzało to gołębie, bo w Rzeszowie coś dużo fanów karmienia tych szkodników jest. Ciężko je przegonić, dlatego drugi raz nie brałbym tam mieszkania z balkonem/tarasem.

Jest jeszcze świetna i miła recepcja. Może wydawać się to nieistotnym faktem, ale przynajmniej nie pozwalają wpuszczać byle kogo z ulicy (nie da się "złapać" drzwi za wchodzącym mieszkańcem - ochrona wyprosi taką osobę), a do tego kurierzy mogą zostawiać przesyłki pod naszą nieobecność, co jest BARDZO wygodne.

kokobi pisze:Tak miedzy nami, garaz podziemny powinien byc pod wszystkimi budynkami, aby dostep z mieszkan/apartamentow do auta byl wygodny. Wtedy cala dzialka bylaby wykorzstana racjonalniej a mieszkancy wiezy A byliby :D .

Pod pierwszą wieżą nie ma garaży, ponieważ jest pod nią gruntowny wymiennik ciepła, używany w rekuperacji.
Co do dystansu od budynku do parkingu to w niczym nie przeszkadza i jest OK. Lepsze to niż parkować przy wąskim parkingu przy budynku i mieć porysowany/poobijany samochód.


Co do projektu drugiej wieży to wg mnie projekt to pomyłka, ale został już zaakceptowany i raczej taki będzie. Poprzedni był dużo lepszy, bo wieża miała być jednocześnie hotelem, a do tego także cała w szkle. Z tego, co się dowiedziałem, to deweloper zmienił koncepcję, ponieważ dla mieszkańców Rzeszowa przeszklony budynek to jakieś voodoo i mieszkania lepiej sprzedają się, kiedy są zwykłe małe okna. Ludzie boją się o prywatność, ciepło i komfort mieszkania w takim budynku.
Nie mam pojęcia czy będzie tam klimatyzacja, ale raczej nie. W każdym razie na pewno deweloper zgodzi się na samodzielną instalację jednostek split lub multisplit.

Nie wiem też czy będzie wentylacja, w takich "normalnych" budynkach tego raczej nie ma. Zwróćcie uwagę na to, że budynek jest bliżej drogi i przy uchylonych oknach będzie słychać samochody na 100%. W Hartbexie słychać nawet przy zamkniętych. Wiem, bo też byłem zainteresowany tańszymi apartamentami zamkowymi. Ponadto przez białe, plastikowe balustrady, siedząc na kanapie z Hartbexu nie widać nic. W CT widok jest nawet siedząc lub leżąc.

Szkoda, że ta druga wieża tak kiepsko będzie wyglądać. Dopiero będzie w budowie, a jej design już dawno wyszedł z mody. Od przeszklonej wieży odbijają się drzewa i woda, lepiej komponuje się z zielonymi bulwarami niż beton i tynk.

W każdym razie sprawdzałem Hartbex, różne Projektanty, Architektów oraz nowy SkyRes (tam nawet mieszkałem jakiś czas). Wszystkie budynki są w niskim standardzie, Hartbex jest strasznie głośny, Projektant nawet nie ma windy (haha), a SkyRes jest i głośny i źle zrobiony. W lato jest STRASZNIE gorąco, wentylacji brak, wywietrzniki w oknach nie dają nic. Trzeba mieć okna otwarte/uchylone. Wtedy jest dość głośno. W zimę z kolei jest zimno, w zeszłym roku było cały tydzień 0 stopni, a oni nie włączyli ogrzewania. Musiałem grzejniki olejowe kupić, bo inaczej była tragedia. Do tego masa pyłu z budowy kolejnych budynków przez Developres oraz kiepska izolacja termiczna - w zimę nawet przy zamkniętych oknach ciepłe powietrze ucieka szybko. W CT można włączyć grzanie kiedy się chce, poza tym można też szybko dogrzać mieszkanie klimatyzacją.

Teraz pytanie czy chcecie mieszkać komfortowo czy męczyć się z hałasem, wilgocią, ogrzewaniem i chłodzeniem. W pierwszej wieży CT mieszka się idealnie (no, gdyby nie gołębie srające non-stop) i na pewno polecam szukanie mieszkania właśnie tam na rynku wtórnym, niż czekanie na drugą wieżę, gdzie obawiam się standardu takiego jaki daje Developres czy Hartbex.

Nowy, mniejszy budynek CT wygląda nawet ładnie, fajnie że zdecydowali się zlikwidować betonowe balustrady (w SkyResie zasłaniają cały widok) na korzyść przeszklonych, ale nie mam pojęcia jaki jest tam standard. Z zewnątrz po oknach widać, że są to raczej te same okna wysokiej jakości co w wieży, a nie zwykłe białe plastiki bez izolacji akustycznej.

Jakbym mógł to przeniósłbym mieszkanie z CT do Wrocławia, bo tutaj takich budynków nie ma. Sky Tower jest oddalony o 3 km od rynku. Odra Tower ma świetną lokalizację, widok i klimatyzację, ale tylko podwójne szyby i brak rekuperacji, a czynsze 3 x wyższe. Gdybym planował mieszkać dłużej w Rzeszowie to tylko CT.
Chyba, że powstanie w końcu wieża Olszynki Park, ale podobno projekt został wstrzymany.




Fajnie, że ktoś napisał tak wiele z nieco innej perspektywy. Ja mógłbym dodać od siebie a może i sprostować, ze parkingów podziemnych pod budynkiem bezpośrednio nie ma bo są komórki lokatorskie, których z kolei nie będzie pod nowymi niepowstałymi jeszcze budynkami. Podziemie -1 w CTA będzie na tym samym poziomie co niższy parking podziemny pod resztą budynków i będzie przeznaczony w części dla mieszkańców CTA. Parking na poziomie 0 oraz reszta -1 dla mieszkańców C, B1, B2. W podziemiach CTA jest zamurowane wyjscie na ten przyszły parking. Zatem parkingi podziemne dla CTA będą (oczywiście o ile w ogóle powstanie cała reszta).

Klimatyzacje w windach w końcu działają i dają radę. Na korytarzach przez to także nie jest już gorąco, gdyż została tam zrobiona izolacja logoterm i rur ogrzewania do mieszkań. Fakt faktem najgorsze są chyba typy 5-te mieszkań, w których jest tylko jedno uchylne okno i jedna klimatyzacja. W mieszkaniach które mają podwójne wyjście na loggie (tzn 2 wielkie przesuwne wyjścia) mają najlepiej. Wypasem są grzejniki kanałowe wpuszczane w podłogę, które nie szpecą i nie zabierają miejsca. Rekuperacja osobna dla kazdego z mieszkań to faktycznie fajna sprawa bo mozna tym sterować indywidualnie a nie być uzależnionym odgórnie. Jeśli chodzi o windy, to celowo nie są zsynchronizowane, gdyż tylko jedna jest przeznaczona jako transportowa. gdyby synchronizacja działała to budowlańcy woziliby swoje pierdoły panoramiczną co doprowadziłoby szybko do jej uszkodzeń. Ogromnym mankamentem są słabo wytłumione drzwi zewnętrzne. Ochrona tez pozostawia sobie trochę do życzenia, choć jeśli traktować ją jako 24 h na dobę recepcje to niech będzie. Tak czy inaczej standard budynku jako mieszkalnego jest faktycznie jednym z najlepszych w Polsce i ciężko byłoby to zakwestionować. Nawet w Warszawie nie ma (proporcjonalnie) za wiele tak całościowo przeszklonych budynków mieszkalnych jak CTA. Myślę, że w Rzeszowie bardzo długo nie powstanie nawet w przybliżonym standardzie nic podobnego. Niestety. Śmiech mnie ogarnia jak niektórzy jarają się apartamentami zamkowymi. Na zewnątrz (zagospodarowanie terenu bo same budynki to trzy osobne historie) i owszem bardzo ładne ale w środku to jak dla mnie zwykły blok mieszkalny.

W kwestii budynku D - standard pojechał mocno w dół, widać to m.in. po balkonach, ściankach pleksowych łączących je ze sobą no i standardowych malutkich okienkach jak w każdym blokokurniku. Nie ma się co dziwić, cena za metr w tej lokalizacji była śmieszna. niecałe 5 tyś zł. W B1, B2 oraz C standard ma być pomiędzy A a D. Czy będzie? zobaczymy.

w kwestii choroby klimatryzacyjnej…. od zawsze się słyszy, że z klimatyzacji należy umieć korzystać. nie wolno jej się bać, ale jak ktoś robi sobie z niej wiatrak na twarz to sorry :-)
Sliweczek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 18
Na forum od: 13 wrz 2014, 19:31

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Sindus » 19 wrz 2016, 15:13

;) Obrazek
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: pola » 28 wrz 2016, 20:47

Ostatnio włączyłam ogrzewanie w swoim mieszkaniu. Działa :) zastanawia mnie czy pobiera prąd czy jest z sieci miejskiej? Mogę regulować temperaturę, więc zastanawia mnie czy za miesiąc dostanę astronomiczny rachunek za energię elektryczną :P
pola
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 28 wrz 2016, 20:45

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Sindus » 29 wrz 2016, 19:56

pola pisze:Ostatnio włączyłam ogrzewanie w swoim mieszkaniu. Działa :) zastanawia mnie czy pobiera prąd czy jest z sieci miejskiej? Mogę regulować temperaturę, więc zastanawia mnie czy za miesiąc dostanę astronomiczny rachunek za energię elektryczną :P

Na 100 % z sieci miejskiej.Chyba sam się podłącze np.z klatki schodowej lub latarni miejskiej :lol:
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Sindus » 29 wrz 2016, 20:10

A Wisłok spokojnie płynie.....cisza,nuda itd Obrazek
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: kokobi » 24 paź 2016, 1:00

Sindus pisze:A Wisłok spokojnie płynie.....cisza,nuda itd Obrazek


Tutaj tez cisza i jak zwykle nic sie nie dzieje. CT chyba sie boi rozpoczac nowy etap budowy, po dotychczasowym doswiadczeniu i analizie realnych mozliwosci :(
Awatar użytkownika
kokobi
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 126
Na forum od: 17 lut 2016, 10:31

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: bystry » 24 paź 2016, 17:30

Sami sobie szkodzą, jak się boją budować to niepotrzebnie tak reklamowali nowy etap i otworzyli rezerwacje (rezerwacje można już robić chyba od kilku miesięcy i nie wiadomo po co), a na budowie nic się nie dzieje, czym dłużej to będzie trwało tym bardziej tracą wiarygodność..., ale to jest ich problem, konkurencja raczej się ucieszy :D
bystry
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 922
Na forum od: 24 sty 2016, 11:34

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Lolek » 06 lis 2016, 14:48

Witam,
Otrzymałem informację od dewelopera o tym że budowa pozostałych budynków rozpocznie się w styczniu Roku Pańskiego 2017.
Lolek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 88
Na forum od: 06 lis 2016, 14:45

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Pieczarkowy » 06 lis 2016, 15:31

Lolek pisze:Witam,
Otrzymałem informację od dewelopera o tym że budowa pozostałych budynków rozpocznie się w styczniu Roku Pańskiego 2017.


Nie uwierzę póki nie zobaczę. :lol:
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 959
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości