[ul.Podwisłocze] Capital Towers 85m (CT MGroup Development)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Bat » 21 sie 2016, 18:49

Mieszkałem przez rok na 17. (obecnie najwyższym) piętrze w Capital Towers, więc mogę się wypowiedzieć o tej inwestycji.
Odpiszę trochę na stare posty, bo widzę, że nadal nie było jednoznacznej odpowiedzi na kilka pytań.

kokobi pisze:pisul masz swietne zdjecia i informacje. Jak widac jeszcze nie zaczeli kopac pod druga wieze. Moze nie maja jeszcze kompletu chetnych? Kamera na pierwszej wiezy jest ok, tylko ze na razie jest tam cicho i ciemno. Apropo wiezy nr 1, czy sa znane jakies komentarze mieszkancow z pierwszej wiezy? Slyszalem ze tam maja klimatyzacje. Czy wiadomo ze bedzie klimatyzacja rowniez w tej drugiej wiezy :?:

W pierwszej wieży owszem jest klimatyzacja. Była bardzo zalecana dla wszystkich z uwagi na przeszklenia (ja uważam, że w Polsce każde mieszkanie powinno mieć w standardzie klimę tak czy inaczej). Niestety nie wszyscy właściciele z niej skorzystali (deweloper dawał kilka opcji do wyboru), z tego co wiem. Dla ludzi w Polsce to nadal magia powodująca "choroby". Jednak zdecydowana większość lokali ma klimatyzację typu split. Mieszkania dwupokojowe miały ją standardowo tylko w jednym pokoju (salonie), natomiast właściciele mogli zamontować dodatkowe jednostki do pozostałych pomieszczeń (co część zrobiła).
Jednostka zewnętrzna mieści się na balkonach/tarasach (jeśli są) lub w ukrytych szczelinach między mieszkaniami w przypadku braku balkonu. W niektórych mieszkaniach na górze (jak np. u mnie) była montowana w zadaszeniu.

Co jednak ważniejsze od klimatyzacji to rekuperator. Każde mieszkanie w wieży CT ma rekuperator, służący do wentylacji i odzysku ciepła/zimna (zależnie od pory roku). Każde pomieszczenie, w tym łazienka, posiadają wloty świeżego powietrza i wyloty zużytego.
Powodem tego jest zastosowanie stałych okien (szyb). W każdym mieszkaniu jest tylko jedno okno do uchylenia albo jedne drzwi na taras/balkon (wtedy okien uchylnych brak). Okna to potrójne szyby ze szkla hartowanego.

Powiem wam, że tak powinno być wszędzie. Dzięki temu nie słychać NIC z zewnątrz, chyba że przejeżdża ambulans na sygnale (co i tak słychać cicho). W mieszkaniach nie ma wilgoci, można suszyć pranie w łazience bez okien. Rachunki za chłodzenie latem czy ogrzewanie zimą są śmiesznie niskie.

Klima podczas miesiąca upałów to ok. 100 zł / mc / 50 m2, w miesiące przejściowe ok. 30-50 zł / mc / 50 m2. Ogrzewanie to ok. 200-300 zł / mc / 50 m2 w największe mrozy.

Ktoś pytał też o czynsz, to za 50 m2 jest to ok. 250 zł (!!!), czyli śmiesznie niskie kwoty jak na Polskę. Dla porównania we Wrocławiu mam teraz 550 zł za czynsz w budynku o niższym standardzie, gdzie dodatkowo płaci się jeszcze za mycie okien z zewnątrz (w CT jest w cenie).

Standard wykonania pierwszej wieży w CT jest jednym z najwyższych w Polsce. Do tego cisza, wspaniały widok na panoramę miasta i Wisłok. Jedyne co mnie wkurzało to gołębie, bo w Rzeszowie coś dużo fanów karmienia tych szkodników jest. Ciężko je przegonić, dlatego drugi raz nie brałbym tam mieszkania z balkonem/tarasem.

Jest jeszcze świetna i miła recepcja. Może wydawać się to nieistotnym faktem, ale przynajmniej nie pozwalają wpuszczać byle kogo z ulicy (nie da się "złapać" drzwi za wchodzącym mieszkańcem - ochrona wyprosi taką osobę), a do tego kurierzy mogą zostawiać przesyłki pod naszą nieobecność, co jest BARDZO wygodne.

kokobi pisze:Tak miedzy nami, garaz podziemny powinien byc pod wszystkimi budynkami, aby dostep z mieszkan/apartamentow do auta byl wygodny. Wtedy cala dzialka bylaby wykorzstana racjonalniej a mieszkancy wiezy A byliby :D .

Pod pierwszą wieżą nie ma garaży, ponieważ jest pod nią gruntowny wymiennik ciepła, używany w rekuperacji.
Co do dystansu od budynku do parkingu to w niczym nie przeszkadza i jest OK. Lepsze to niż parkować przy wąskim parkingu przy budynku i mieć porysowany/poobijany samochód.


Co do projektu drugiej wieży to wg mnie projekt to pomyłka, ale został już zaakceptowany i raczej taki będzie. Poprzedni był dużo lepszy, bo wieża miała być jednocześnie hotelem, a do tego także cała w szkle. Z tego, co się dowiedziałem, to deweloper zmienił koncepcję, ponieważ dla mieszkańców Rzeszowa przeszklony budynek to jakieś voodoo i mieszkania lepiej sprzedają się, kiedy są zwykłe małe okna. Ludzie boją się o prywatność, ciepło i komfort mieszkania w takim budynku.
Nie mam pojęcia czy będzie tam klimatyzacja, ale raczej nie. W każdym razie na pewno deweloper zgodzi się na samodzielną instalację jednostek split lub multisplit.

Nie wiem też czy będzie wentylacja, w takich "normalnych" budynkach tego raczej nie ma. Zwróćcie uwagę na to, że budynek jest bliżej drogi i przy uchylonych oknach będzie słychać samochody na 100%. W Hartbexie słychać nawet przy zamkniętych. Wiem, bo też byłem zainteresowany tańszymi apartamentami zamkowymi. Ponadto przez białe, plastikowe balustrady, siedząc na kanapie z Hartbexu nie widać nic. W CT widok jest nawet siedząc lub leżąc.

Szkoda, że ta druga wieża tak kiepsko będzie wyglądać. Dopiero będzie w budowie, a jej design już dawno wyszedł z mody. Od przeszklonej wieży odbijają się drzewa i woda, lepiej komponuje się z zielonymi bulwarami niż beton i tynk.

W każdym razie sprawdzałem Hartbex, różne Projektanty, Architektów oraz nowy SkyRes (tam nawet mieszkałem jakiś czas). Wszystkie budynki są w niskim standardzie, Hartbex jest strasznie głośny, Projektant nawet nie ma windy (haha), a SkyRes jest i głośny i źle zrobiony. W lato jest STRASZNIE gorąco, wentylacji brak, wywietrzniki w oknach nie dają nic. Trzeba mieć okna otwarte/uchylone. Wtedy jest dość głośno. W zimę z kolei jest zimno, w zeszłym roku było cały tydzień 0 stopni, a oni nie włączyli ogrzewania. Musiałem grzejniki olejowe kupić, bo inaczej była tragedia. Do tego masa pyłu z budowy kolejnych budynków przez Developres oraz kiepska izolacja termiczna - w zimę nawet przy zamkniętych oknach ciepłe powietrze ucieka szybko. W CT można włączyć grzanie kiedy się chce, poza tym można też szybko dogrzać mieszkanie klimatyzacją.

Teraz pytanie czy chcecie mieszkać komfortowo czy męczyć się z hałasem, wilgocią, ogrzewaniem i chłodzeniem. W pierwszej wieży CT mieszka się idealnie (no, gdyby nie gołębie srające non-stop) i na pewno polecam szukanie mieszkania właśnie tam na rynku wtórnym, niż czekanie na drugą wieżę, gdzie obawiam się standardu takiego jaki daje Developres czy Hartbex.

Nowy, mniejszy budynek CT wygląda nawet ładnie, fajnie że zdecydowali się zlikwidować betonowe balustrady (w SkyResie zasłaniają cały widok) na korzyść przeszklonych, ale nie mam pojęcia jaki jest tam standard. Z zewnątrz po oknach widać, że są to raczej te same okna wysokiej jakości co w wieży, a nie zwykłe białe plastiki bez izolacji akustycznej.

Jakbym mógł to przeniósłbym mieszkanie z CT do Wrocławia, bo tutaj takich budynków nie ma. Sky Tower jest oddalony o 3 km od rynku. Odra Tower ma świetną lokalizację, widok i klimatyzację, ale tylko podwójne szyby i brak rekuperacji, a czynsze 3 x wyższe. Gdybym planował mieszkać dłużej w Rzeszowie to tylko CT.
Chyba, że powstanie w końcu wieża Olszynki Park, ale podobno projekt został wstrzymany.
Bat
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 21 sie 2016, 18:22

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: rzeszowiak23 » 21 sie 2016, 21:57

Pod pierwszą wieżą nie ma garaży, ponieważ jest pod nią gruntowny wymiennik ciepła, używany w rekuperacji.


Możesz mi przybliżyć temat? Bo pierwszy raz o tym słyszę. W rekuperacji? Której?



Zawiało trochę reklamą. Rekuperacja tak się sprawdza, że jak latem jakieś jedzenie w szafkach zostawi, to chleb tostowy nieotwierany i przed data spożycia potrafi zapleśnieć. Klima owszem spoko jak działa. Ale powinna być standardem w każdym pokoju.
rzeszowiak23
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 26 lut 2016, 11:54

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Bat » 22 sie 2016, 0:42

Nie wiem, ja się nie znam na dokładnym działaniu, nie jestem budowlańcem ani architektem - ja tylko mieszkałem w bardzo wielu miejscach i wiem co daje komfort, a co nie. Wiem, że w specyfikacji budynku było info o gruntownym wymienniku ciepła, ale CT zmieniło stronę i nie mogę znaleźć tam teraz żadnej specyfikacji.
Tutaj info jak to wygląda:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Gruntowy_wymiennik_ciepła

Zazwyczaj się to robi pod budynkiem. Nie wiem czy da się zrobić i garaż i wymiennik, ale nawet jeśli to pewnie są to dużo wyższe koszty niż jedna z opcji. Poza tym garaż podziemny jest zaraz obok w tym niższym budynku.
Podejrzewam, że każdy rekuperator w budynku jest podłączony centralnie do gruntownego wymiennika.

Za to wiem, że na klatce schodowej nie ma ani klimy (oprócz recepcji) ani wentylacji i w lato jest strasznie gorąco i duszno.
Windy też działają niezależnie na dwa przyciski, co powoduje, że np. dwie windy potrafią przyjechać jednocześnie na jedno piętro, co spowalnia opuszczanie budynku blokując chętnych z innych pięter. W windach jest tylko nawiew i grzałka w zimę, w lato jest największy zaduch, ale podobno mieli montować w nich klimę, nie wiem czy dojdzie to do skutku.

Co do chleba tostowego (jeśli już jesz takie niezdrowe rzeczy :D ) to zależy czy masz jakiś otwór w szafce do wentylacji czy nie :D Najważniejsze jest to, że masz po prostu ciszę i brak wilgoci np. w łazience, a kiedy śpisz to oddychasz świeżym, filtrowanym powietrzem.
Dla mnie wentylacja była największym plusem, a klima w przeszklonym budynku to już nie plus a konieczność. Fakt, powinna być w każdym pokoju, zgadzam się w 100%. Można otworzyć drzwi do sypialni, ale mało to daje, a i po to ma się osobny pokój, żeby można było go zamknąć i odseparować. Jednak bez klimy nawet w salonie byłaby tam sauna.

Co do reklamy to rzeczywiście tak to może wyglądać, bo to jedyny budynek jaki polecam w Rzeszowie i teraz jak mieszkam gdzie indziej to szukam podobnych.
Ja to piszę z perspektywy mieszkańca, co zresztą łatwo sprawdzić. Podejdź do CT i spytaj osoby aktualnie mieszkającej na 17stym czy mówię prawdę :)

Tutaj moje zdjęcia robione z mieszkania z CT:
https://www.facebook.com/Rzeszow.stolic ... 3877447498

Aha, cały czas piszę tylko o przeszklonej wieży, bo do tej nowej raczej bym się nie wprowadził, jak też do tych niższych budynków Capital Towers. Po prostu w żadnym innym budynku CT nie ma takiego widoku.
Bat
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 21 sie 2016, 18:22

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Sindus » 22 sie 2016, 14:10

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Sindus
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 918
Na forum od: 02 wrz 2015, 9:24
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: rzeszowiak23 » 22 sie 2016, 21:09

Bat właśnie w tym problem że też polecieli ze standardem. O ile mi wiadomo to gruntowny wymiennik ciepła byłby super pomysłem, ale każde mieszkanie ma niezależny rekuperator, który pobiera powietrze z zewnątrz. O gruntowym wymienniku w tym budynku pierwszy raz słyszę, ale miało by to sens przy centralnej klimatyzacji dla całego budynku. A takiej nie ma.
Też mieszkam w tym budynku i też cenię sobie sporo rzeczy, ale nie mogę się zgodzić że pod względem efektywności cieplnej budynek spełnia wszystkie standardy. Windy masakra (choć podobno klimatyzacja już została zamontowana) i czeka na uruchomienie. Klatki niewentylowane masakra. Mieszkania od południowej strony bez balkonów z jednym uchylnym oknem totalna klapa. Pomieszczenia w typie 1 i 8 bez uchylnego okna też nie są za dobrą sprawą, choć dzięki usytuowaniu w miarę da się w nich wytrzymać (choć nie bez powodu niektórzy mieszkańcy niedawno montowali uchylne okna). Ogrzewanie też nie do końca zdaje efekt bo przy dużych mrozach nie do końca wyrabiała.

Owszem lokalizacja inwestycji jest genialna. Dla młodych osób jest idealna. Szyby od podłogi do sufitu też dają super efekt i dodają czegoś wyjątkowego tym mieszkaniom.
rzeszowiak23
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 141
Na forum od: 26 lut 2016, 11:54

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Bat » 22 sie 2016, 23:55

rzeszowiak23 pisze:Bat właśnie w tym problem że też polecieli ze standardem. O ile mi wiadomo to gruntowny wymiennik ciepła byłby super pomysłem, ale każde mieszkanie ma niezależny rekuperator, który pobiera powietrze z zewnątrz. O gruntowym wymienniku w tym budynku pierwszy raz słyszę, ale miało by to sens przy centralnej klimatyzacji dla całego budynku. A takiej nie ma.
Też mieszkam w tym budynku i też cenię sobie sporo rzeczy, ale nie mogę się zgodzić że pod względem efektywności cieplnej budynek spełnia wszystkie standardy. Windy masakra (choć podobno klimatyzacja już została zamontowana) i czeka na uruchomienie. Klatki niewentylowane masakra. Mieszkania od południowej strony bez balkonów z jednym uchylnym oknem totalna klapa. Pomieszczenia w typie 1 i 8 bez uchylnego okna też nie są za dobrą sprawą, choć dzięki usytuowaniu w miarę da się w nich wytrzymać (choć nie bez powodu niektórzy mieszkańcy niedawno montowali uchylne okna). Ogrzewanie też nie do końca zdaje efekt bo przy dużych mrozach nie do końca wyrabiała.

Owszem lokalizacja inwestycji jest genialna. Dla młodych osób jest idealna. Szyby od podłogi do sufitu też dają super efekt i dodają czegoś wyjątkowego tym mieszkaniom.

Na 100% była informacja o gruntownym wymienniku ciepła na starej stronie Capital Towers, ale była tam też informacja o mieszkaniach, mających bezpośredni wjazd windą do środka... których nie ma :)
Wychwalali nowe technologie i używanie odnawialnej energii.

Trzeba się dowiedzieć czy jest ten wymiennik czy nie. Niezależne rekuperatory mogłyby korzystać z centralnego wymiennika, ale faktycznie mieszkania pobierają powietrze z zewnątrz niezależnie... hmm.

Co do duchoty na klatce i w windach to już o tym wspominałem, to fakt.

Co do problemu w mieszkaniach bez uchylanych okien to same okna nie są problemem. Problemem jest za słaba klimatyzacja (za mała moc jednostki) i tylko w jednym pomieszczeniu + pewnie źle skonfigurowany rekuperator. A to można wszystko załatwić bez uchylania okien, co da tylko hałas i niefiltrowane powietrze.

Najcieplej jest na samej górze, gdzie zresztą mieszkałem. Co prawda okna były od zachodu, ale bez klimy nie dało się wytrzymać. Za to rekuperator na maksa + klima i było lepiej niż komfortowo.

Miałem okazję w upały zwiedzić inne mieszkania i problem ciepła od południa załatwiała dodatkowa jednostka klimy do drugiego pokoju + uruchamianie klimy już od porannych godzin, zanim mieszkanie zacznie się nagrzewać. Uruchamianie jej w momencie, kiedy w mieszkaniu jest już ciepło na pewno daje gorsze efekty.

W każdym razie w Rzeszowie ciężko o nowe budynki mieszkalne z klimatyzacją, a rekuperatorów nie ma żaden inny budynek mieszkalny. Wieża z CT mimo opisanych wad jest i tak najlepszym rozwiązaniem pod względem ciepła i komfortu w tym mieście.
Bat
Świeżak
 
Posty: 3
Na forum od: 21 sie 2016, 18:22

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: riko » 24 sie 2016, 19:48

http://supernowosci24.pl/nad-wislokiem- ... owa-wieza/




RZESZÓW. Około 100 mln zł inwestor zapłaci za wybudowanie trzech nowych budynków mieszkalnych.
Na skrzyżowaniu mostu Zamkowego z ul. Cegielnianą pojawiły się żółte kontenery budowlane. Czyżby oznaczało to, że prywatny inwestor szykuje się do budowy trzech planowanych budynków?
W okolicy mostu Zamkowego wybudowano już jedną 54-metrową wieżę. Oddano ją do użytku w 2014 roku. Prywatna firma nie zamierza na tym poprzestać i przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Jakiś czas temu na działce należącej do dewelopera pojawiły się żółte kontenery budowlane. Czy jest to znak, że niebawem inwestor przystąpi do budowy? – Nie chciałabym rozmawiać na ten temat, dopóki nie poznam dokładnego terminu rozpoczęcia budowy – mówi Katarzyna Karkut, koordynator ds. sprzedaży w Capital Towers.
Z wcześniejszych rozmów wiemy jednak, że prywatny inwestor planuje wybudować w tym miejscu trzy nowe obiekty. Dwa z nich będą ośmiopiętrowe, trzeci, tzw. budynek C, to 24-piętrowa wieża. W projekcie uwzględniono również miejsca postojowe dla mieszkańców.
Koszt inwestycji oszacowano na około 100 mln zł.







Obrazek
riko
Moderator
Moderator
 
Posty: 5381
Na forum od: 04 lut 2015, 14:42
Lokalizacja: Głogów Małopolski

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: Pieczarkowy » 25 sie 2016, 3:04

Mogę się założyć, że ta stumetrowa wieża nie powstanie przed 2020. :lol:
Pieczarkowy
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 963
Na forum od: 27 lut 2015, 18:25

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: alebeton » 25 sie 2016, 10:00

Następny etap planowany ma być na przełom września i października. Wieza nie ma mieć 100 tylko niecałe 80 m.
alebeton
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 25 sie 2016, 9:35

Re: [ul.Podwisłocze/Cegielniana] Capital Towers (MM Capital)

Postautor: PzD91 » 25 sie 2016, 11:16

Skoro budowa tego niskiego bloczku trwała u nich prawie 2 lata (skończyli już?). To ile potrwa budowa takiej wieży? 4 lata minimum...

Ciekawe kto rezerwuje mieszkanie na 4 lata do przodu ...
Awatar użytkownika
PzD91
Maniak
Maniak
 
Posty: 1595
Na forum od: 16 lut 2015, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości