[ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Postautor: guzik » 16 lut 2016, 8:51

Na pewno mogliby zrobić zabudowę.
Ale na całej inwestycji byłby to zapewne spory koszt i kilkadziesiąt/set zł za m2 więcej.
Mieszkania w szklanych były dość atrakcyjne cenowo jak na Rzeszów (do tego przydzielone miejsca na parkingu w cenie i tanie komórki). W wielu innych inwestycjach w których jest gaz - rury również idą (gdzie m2 kosztował więcej). A zdarza się, że nawet nie są pomalowane (!). Mi osobiście jak byłem tam pierwszy raz nie rzuciły się one w oczy. Na zdjęciach to zawsze trochę inaczej wygląda.
Pomijając rury których tak się wszyscy czepiają - dla mnie klatki są ok. Marmurów się w tej cenie nie spodziewałem :) a patrząc np. do Architektów czy NG to nie widzę dlaczego tam wychodziło aż +/- 700zł/m2 więcej.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2016, 10:39 przez guzik, łącznie zmieniany 1 raz
guzik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 81
Na forum od: 08 mar 2015, 12:14

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Postautor: Martyna78 » 23 lut 2016, 18:39

Inwestycja ta powinna być pokazywana innym deweloperom jak NIE budować. Bloki są poprostu bublem, zarówno od strony projektu jak i realizacji. Nie widziałam w Rzeszowie bardziej niepoważnego podejścia ze strony dewelopera. Po odbiorze mieszkań, klatki nie zostały uprzątnięte, przed blokiem leży ciagle wielka sterta śmieci. Brak jakiegokolwiek ogrzewano na klatkach, przez słaba izolacje jest na nich baaaaardzo zimno. Obróbka wykończeniowa jest na tragicznym poziomie: rury od gazu poprowadzone na klatkach, pomalowane byle jak, przy rurach popękane ściany, poprzemarzane balkony, płytki na klatkach pod oknami zamiast praprapetow, wodomierze centralne podlane woda w żaden sposób nie zabezpieczone, najtańsza dostępna wersja domofonów. Ale na koniec zostawiłam największy hit: wykonczenie tarasów, deweloper potrafił zepsuć 105 tarasów, w każdym mieszkaniu została złe wykonana wylewka, jest ona miękka, nie można na niej położyć płytek, gdyż najzwyczajnej w świecie odpadną. Przestrzegam Państwa przed tum deweloperem, ten blok to bubel budowlany. Może niech wypowiedzą sie inni mieszkańcy. Mi na tym etapie nie pozostaje nic innego jak tylko przestrzegać innych przed zakupem mieszkania w jakiejkolwiek inwestycji przez nich prowadzonej.
Martyna78
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 23 lut 2016, 18:30

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Postautor: guzik » 24 lut 2016, 10:35

Fakt z tarasami się sypło. Ale wszystko ma być poprawione - wylewki oraz elewacja. Jest to w protokole odbioru (wystarczyło sobie dopilnować i nie kłaść płytek jak ewidentnie widać wadę). Klatki były uprzątnięte - ale każdy zaczyna wykańczać i chodzą tam i z powrotem. Więc znowu zrobił się syf. A, że jest zimno - jak ma być inaczej skoro jeszcze nie ma gazu i nikt nie grzeje? Mury też muszą się ogrzać. Rur od gazu nie można schować. W każdej innej inwestycji (gdzie występuje gaz) jest tak samo. Domofony są najtańsze. Ale przed zakupem była informacja o tym. Dziwię się więc, że ktoś teraz narzeka, że nie ma wypasionego domofonu lub videofonu.
Trochę dziwie się tej opinii bo też odbierałem mieszkanie ale rozumiem, że rury być musza, z tarasami wyszedł bubel który ma być poprawiony. Wykonawca sam się do tego przyznał. Zdarza się nawet w droższych inwestycjach (wystarczy zobaczyć co było z balkonami w NG).
Jedynie co ja mogę zarzucić to oddanie mieszkań do wykończenia za wcześnie. Nie ma prądu, gazu - trwają jeszcze roboty. Uważam, że po prostu klucze powinny być oddane miesiąc - dwa później.
Co do korytarzy to nie do końca wina developera. Widać po ekipach, które zatrudniła część osób, że ogólnie mają w nosie porządek na korytarzach. Rysują ściany, wywalają śmieci przed obiekt. To już po prostu wina ludzi a nie developera.

Nie żebym bronił developera ale po prostu część zarzutów moim zdaniem jest bezpodstawna bo:
- śmieci wywalają ludzie/ekipy które robią mieszkania. Nawet sam developer pisał żeby tego nie robić. Wcześniej była też o tym informacja, że śmieci będą od marca/kwietnia płatne i podstawią kontenery
- tanie domofony - przed zakupem widziałem jak to wygląda - i zapewne każda inna osoba miała taką możliwość
- wylewki/elewacja na tarasach - tutaj fakt, że wyszedł bubel. Ale developer zobowiązał się do poprawy tego (wszystko jest w protokole odbioru). Liczę na to, że developer się po prostu z tego wywiąże i nie będzie problemu.
- rury od gazu - nie można ich zamurować. Ja w naszej części korytarza nie widzę żadnych pęknięć

Natomiast miałbym prośbę do innych żeby bardziej uważali na korytarzach bo widzę, że coraz więcej jest śladów/zadrapań spowodowanych wnoszeniem materiałów do mieszkań. To nasz wspólny budynek więc (czy komuś się podoba bardziej czy mniej ostatecznie) starajmy się już od teraz dbać i uważać na części wspólne.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2016, 10:48 przez guzik, łącznie zmieniany 2 razy
guzik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 81
Na forum od: 08 mar 2015, 12:14

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Postautor: bimbambom » 25 lut 2016, 9:23

Odnośnie śmieci - standardem jest że podstawiane są kontenery na odpady budowlane i nigdzie na nowych osiedlach nie ma takiego problemu ze stertą śmieci pod klatkami, koszt wywozu takiego kontenera to 600 zł, ile Pani zapłaciła za mieszkanie? Ja nie uważam że przy tej skali to duże obciążenie dla dewelopera.

Czy zauważyli Państwo co dzieje się podczas deszczu na tarasach? Połowa tarasu jest zalana, nie wykonano instalacji odwodnienia (na każdym tarasie w projekcie jest co najmniej jeden wpust), co powoduję że woda deszczowa z trzeciego piętra, niezadaszonego, z dużej powierzchni tych wielkich tarasów, leci strugą w dół na każdy balkon po kolei. W takiej sytuacji żadna izolacji i żadne płytki nie wytrzymają takiego naporu wody która nie ma gdzie odpływać, nie mówiąc już o tym że przecież mieszkańcy na pewno planują kupić meble tarasowe, które przy każdym deszczu trzeba będzie chować, bo zostaną zalane, nie wspominając o pozostawionym praniu. Jaki był sens budować wielkie tarasy, z których nie będzie można korzystać jak należy. Wczoraj dowiedziałam się że jesteśmy jedyni którzy zgłosili ten problem, ile w tym prawdy?
Wiem, że problem dałby się rozwiązać, np przez zastosowanie rynien, ale kierownik stwierdził że nie zostały zamontowane ponieważ by źle wyglądały, wygląd elewacjo kontra komfort korzystania z tarasu, to chyba jasne, co jest ważniejsze dla mieszkańców, jednak dla wykonawcy najważniejszy był zys z niewykonanej instalacji. Może należałoby się rozliczyć tą kwotą z właścicielami mieszkań?
Bardzo proszę o zgłaszanie pisemne, zgodnie z instrukcja w protokole odbioru, wszelkich usterek, bez tego deweloper wykręci się od wszelkich napraw.
Podejście dewelopera i wykonawcy jest fatalne i z pewnością w własnej dobrej woli nie naprawią problemu.
bimbambom
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 25 lut 2016, 9:01

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Postautor: guzik » 25 lut 2016, 9:54

Zgadzam się do tego, że wszystko trzeba wpisywać do protokołu odbioru. I zgłaszać na bieżąco jeśli coś wyszło. U nas też było kilka spraw w mieszkaniu i na razie są one usuwane. Wady które wyszły na tarasie i przy elewacji developer obiecał poprawić jak pogoda się polepszy (nie będzie mrozów) żeby znowu nie wyszło to samo. Liczę na to, że się z tego wywiążą (na razie nie widzę z tym problemu).
Do tarasów się nie wypowiem. My mamy na ostatnim piętrze i trochę zaciąga deszcz (zadaszenie jest tylko na ok 1,5-2m więc drugie tyle jest odsłonięte). Za to z dachu nie leci bo jest rynna. W sumie świadomie wzięliśmy ostanie piętro więc narzekać nie mogę.
Co do śmieci to była informacja od developera.
Tak jak pisałem w poście wyżej, wydaje mi się, że po prostu mieszkania były wydane za wcześnie.
Wszelkie wady trzeba szybko zgłaszać. Do tego jest jeszcze gwarancja z której też trzeba korzystać gdyby coś wyszło w późniejszym terminie. Niech wypowie się więcej osób.
Swoją drogą - osuszaliście mieszkania? Dużo wody?
guzik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 81
Na forum od: 08 mar 2015, 12:14

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Postautor: bimbambom » 25 lut 2016, 11:00

To jestescie w tej lepszej sytuacji bo wszystko pieknie spływa do nas. Licze na to że ktoś z II pietra się wypowie, lub poniższych.
Co do śmieci informacja była, ale proszę popytać po znajomych czy w nowo odebranym mieszkaniu nie mieli podstawionego kontenera na odpady budowlane przed blokiem.
bimbambom
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 25 lut 2016, 9:01

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Postautor: marmar » 25 lut 2016, 21:12

Witam
Jestem przed odbiorem kluczy do mieszkania.
Mam pytanie: na co zwrócić szczególną uwagę przy odbiorze?
Co Państwa zdaniem jest najczęstszą usterką/wadą w mieszkaniach na parterze?
Z góry dziękuję.
marmar
Świeżak
 
Posty: 1
Na forum od: 25 lut 2016, 21:05

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Postautor: guzik » 25 lut 2016, 22:12

Warto wziąć kogoś z rodziny kto się zna (jeśli jest taka możliwość) lub opłacić kogoś kto zrobi odbiór.
Na pewno należy sprawdzić czy drzwi i grzejniki nie są obite, okna podrapane (szczelne itd). Ściany - czy są proste - i czy metraż się zgadza.
U nas jedna ściana była krzywa, obdrapana czarna farba przy drzwiach i komputer od centralnego był w innym miejscu. Do tego tarasy i elewacja jest do poprawki wszędzie. Wszystkie usterki należy wpisać do protokołu.
guzik
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 81
Na forum od: 08 mar 2015, 12:14

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Postautor: mmarcin » 27 lut 2016, 1:30

mam mieszkanie na 1 piętrze i rzeczywiście podczas deszczu balkon jest zalany, pozatym przy barierkach zaczyna odpadać elewacja, która jest podmywana przez wodę. Ponadto zauważyłem, że woda z górnego balkonu podczas deszczu opada prosto na chromowaną barierkę i przez to jeszcze dalej leci w stronę okien :) Jeżeli chodzi o okna to część z nich jest mocno porysowana, posiadają połamane zaślepki zewnętrzne od mikrowentylacji a w niektórych brakuje ich całkowicie, to samo przy zawiasach, część zawiasów jest okryta zaślepkami, a na części ich nie ma wcale. Podczas wykończenia mocno się zdziwiłem, kiedy w jednym gniazdku w salonie nie było prądu a w konsekwencji oświetlenia w salonie. JEdno gniazdko zostało zamontowane centralnie za podwójnym kaloryferem w salonie i było niewidoczne, a przez to że nie były połączone kable nie było prądu w kilku kolejnych punktach jak w starych światełkach na choince - dobrze że miałem zdjęcia instalacji które zrobiłem wcześniej jak był stan surowy, ale nie zwróciłem na to uwagi:) niestety farba zaczyna pękać i odłazić płatami(śnieżka) i malowanie będzie do poprawki w niektórych miejscach. Jeżeli chodzi o komórki lokatorskie, to za pare tygodni zostanie jeden wielki GRZYB. moja komórka nie posiada wogóle wentylacji oprócz dziur w drzwiach, wszystkie, które do tej pory widziałem posiadają kilka otworów w ścianach a w mojej ani jednego i nie ma gdzie wilgoć uciekać. Poza tym włączniki do komórek są na zewnątrz i osoby postronne mogą sobie bez problemu włączać niepotrzebnie światło w komórkach bez naszej wiedzy :) trzeba będzie wykręcać żarówki :lol: Temperatura wewnątrz budynku jest bardzo niska a czasem niższa niż na zewnątrz :) Z minusów dodam jeszcze, że na moim balkonie jest zabrudzona elewacja, którą ktoś nieumiejętnie wyszorował, zostawiając odbarwienie i zacieki, natomiast same balustrady balkonów są krzywo zamontowane co widać gołym okiem. Przekazywanie mieszkań w takim stanie (bez białego montażu, bez prądu, bez ogrzewania) jak opisali poprzednicy to jakieś nieporozumienie, gdyż podczas odbioru powinno się sprawdzić między innymi czy w gniazdkach jest prąd itp. Teraz trzeba oczekiwać na gaz i prąd a następnie zweryfikować sprawność instalacji grzewczej (3 kaloryfery i jeden drabinkowy w łazience, najtańszy z możliwych). Gratulacje dla wykonawcy instalacji elektrycznej od pieca gazowego, do wykończenia łazienki i położenia płytek oczywiście jest konieczność demontażu pieca, ale jakiś magik od instalacji zostawił 20 cm kabla od sterownika pieca który znajduje się w przedpokoju przez co nie można było po odkręceniu pomożyć pieca na ziemi, gdyż wisiałby na kablu od sterownika głównego :) a po jego demontażu trzeba było go obciąć - brak możliwości odpięcia kabla :) Kolejna sprawa, rury od pieca - po położeniu płytek w łazience i ponownym założeniu pieca rury nie nachodziły na śruby (brakowało 0,5 cm) a nie można było ich w żaden sposób wcześniej ułożyć (gdyś jak stwierdzili wykonawcy instalacji, taki sposób montażu instalacji jest najtańszy), i na co pan od gazu stwierdził, że "trzeba było myśleć wcześniej" i poszedł w pizd... zlewając moją prośbę o przerobienie instalacji i podpięcie pieca, a po przerobieniu rury gazowej w kuchni, przez którą nie można by zamontować słupka gdyż wystawała jego pracownicy skasowali 150 zł, co lepsze umowna kwota przerobienia była ustalona na 100 zł ale mniejsza o to. Jak mi coś przyjdzie jeszcze na myśl odnośnie minusów szklanych tarasów i mojego wku..w...nia odnośnie wykończenia mieszkania to jeszcze dopiszę. Oczywiście też jest kilka plusów, a największy z nich to własne mieszkanie :P może przesadzam z takimi drobnostkami, ale takie miały miejsce w przypadku mojego mieszkania :) a jeszcze zapomniałem, okna były oklejone taśmą, na co nie wzracałem wogóle uwagi, a po wykończeniu jak żona zaczęła ją ściągać to zdzierałą się z warstwą akrylu w narożach otworów na okna, jakże musiałem się pobawić nożem tapicerskim żeby to miało ręce i nogi :)
mmarcin
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 26 lis 2015, 16:00

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Postautor: marko » 27 lut 2016, 18:56

Co do osoby która chciała wiedzieć na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania. Moim zdaniem lepiej na tym nie oszczędzać wynająć sobie osobę która się tym zajmuje dać te 300 zł i niech przyjdzie z Tobą na odbiór. Szczególnie po tym co tu czytam, to jakiś cyrk z tymi balkonami i tyle skarg i niedopatrzeń.
marko
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 30 lis 2015, 20:14

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości