[ul. Strażacka] Szklane tarasy (Preis Developer)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy

Postautor: pisul » 23 lut 2015, 15:26

swiety pisze:... popatrz na google maps - totalny chaos, dziś masz za oknem łąkę, jutro możesz mieć 4-5 piętrowy blok. Dojazd kiepski, droga 1 pasmowa, korki na Kwiatkowskiego. Wynajem raczej dla osób pracujących, studenci raczej odpadają.
Zero perspektyw dla poprawy dojazdu, a będzie coraz gorzej - kolejne bloki, mini osiedla będą budowane a dróg nowych czy poszerzenia nie przewidują.


Obrazek

Gdzie nie popatrzysz to coś budują. Boom inwestycyjny i nieliczyłbym na to że gdziekolwiek ktokolwiek będzie cieszył się długo "łąką" za oknem. Co do komunikacji też tragedii nie ma. A raczej w drugą stronę. Strażacka kilka miesięcy po remoncie. Szeroko, ścieżki rowerowe, nowe chodniki, oświetlenie... Dodali linie autobusowe. Dojazd do centrum z lewej ul. Kwiatkowskiego, z prawej Sikorskiego i środkiem osiedlem Cicha obok działek. Z tego co wiem rada osiedla stara sie o poszerzenie tej ulicy.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy

Postautor: SzymeqK » 23 lut 2015, 20:06

Dokładnie pisul :) dla mnie (przynajmniej dla mnie) najlepszym dzielnicą pod względem infrastruktury drogowej jest Zalesie, tam drogi są dobrze zaplanowane :)
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy

Postautor: swiety » 23 lut 2015, 20:34

Zalesie to całkiem inna bajka - tam masz osiedle domów, szeregówek gęsto zabudowane, w zaplanowanej zabudowie. Tu mamy totalny miszmasz urbanistyczny. Najgorsza jest niepewność jaki będzie widok za oknem za 5 lat ... może być osiedle szeregówek a może być ściana 5 piętrowego bloku.

Układ drogowy jest wąski, a lepiej nie będzie. Kwiatkowskiego nie poszerzą, Strażacka przebudowana ale to wciąż 1 pas. A będzie co raz gorzej, powstają kolejne bloki, przy Granicznej duży blok SM Energetyk + kolejny w planach. O naszym gaju nawet nie mówie, bo powstanie tam grubo ponad 1000 mieszkań.
Druga sprawa o której w Rzeszowie nikt nie myśli, że inwestycje mieszkaniowe w większości koncentrują się w południowych rejonach miasta - a większość miejsc pracy powstaje w północnej części (Strefy w Jasionce, Rogoźnicy czy nowa strefa Dworzysko i tysięce miejsc pracy). Efekt będzie widoczny za 10 lat.

pisul pisze: środkiem osiedlem Cicha obok działek. Z tego co wiem rada osiedla stara sie o poszerzenie tej ulicy.


Cichą? Na pewno jej nie poszerzą, niby po co? Mieszkańcy się nie zgodzą.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy

Postautor: pisul » 23 lut 2015, 21:40

swiety pisze:...Cichą? Na pewno jej nie poszerzą, niby po co? Mieszkańcy się nie zgodzą.


Mieszkańcy sami zgłosili taki pomysł do rady osiedla którą sami sobie wybrali. Mają dość korków na Kwiatkowskiego i chcą alternatywy dojazdu do Armi Krajowej/centrum. Tym innym wyjściem jest właśnie poszerzenie ul. Granicznej na Cichej. Dokładnie tej co na mapie pomiędzy Sikorskiego a Kwiatkowskiego.
Tu masz zrzut z protokołu
ze spotkania Prezydenta Miasta Rzeszowa z mieszkańcami Osiedla Biała,
które odbyło się w dniu 30.10.2014 r.

Obrazek

Plik PDF - https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... FNaqKL0_Tw


Jednym słowej jak skończą inwestycje ten rejon miasta i te budynki będą jednym z najlepiej skomunikowanych osiedli Rzeszowa.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy

Postautor: SzymeqK » 23 lut 2015, 21:44

@swiety
No właśnie o to mi chodzi ;) gdyby od początku ktoś o tym pomyślał nie byłoby takiego wielkiego problemu :/
SzymeqK
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 140
Na forum od: 27 sty 2015, 0:41

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy

Postautor: swiety » 23 lut 2015, 22:17

pisul pisze:
swiety pisze:...Cichą? Na pewno jej nie poszerzą, niby po co? Mieszkańcy się nie zgodzą.


Mieszkańcy sami zgłosili taki pomysł do rady osiedla którą sami sobie wybrali. Mają dość korków na Kwiatkowskiego i chcą alternatywy dojazdu do Armi Krajowej/centrum. Tym innym wyjściem jest właśnie poszerzenie ul. Granicznej na Cichej. Dokładnie tej co na mapie pomiędzy Sikorskiego a Kwiatkowskiego.

Jednym słowej jak skończą inwestycje ten rejon miasta i te budynki będą jednym z najlepiej skomunikowanych osiedli Rzeszowa.


Pierwsze piszesz o ul. Cichej - teraz mówisz o Granicznej. Co oznacza ul. Graniczna na Cichej? :lol: Takie coś nie istnieje. Jeśli nawet przebudują Graniczną to i tak dojazd do centrum będzie utrudniony bo na Powstańców Warszawy nie ma skrzyżowania i trzeba zawracać na nawrotce/skręcie do Tesco.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy

Postautor: pisul » 23 lut 2015, 22:35

Ja tam nie mieszkam i dla mnie ten cały rejon... "Pod palmą" i akademików to właśnie Cicha. Większość studentów inaczej nie powie na ten rejon jak Cicha. Łapiesz za słowa jak rasowy polityk :D

Cicha to te rejony a to będzie poszerzane:

Obrazek

Droga dochodzi dokładnie do inwestycji:

Obrazek

Teraz jest tam 2 pasy a jak zrobią 4 to nie będzie już nawrotki tylko zwykla krzyżówka ze światłami. A nie będzie problemów z mieszkańcami bo zabiorą kilka metrów działek/ A działkowcy tylko dzierżawią od miasta. Czyli miasto samo sobie pozwoli na rozbudowe na swoim gruncie.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8537
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy

Postautor: flyRZE » 23 lut 2015, 22:45

Dyskusja, dyskusją, ale nie ma w wątku wizki kolejnego etapu:

Obrazek
flyRZE
Maniak
Maniak
 
Posty: 1315
Na forum od: 15 lip 2014, 11:42

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy

Postautor: magda86 » 23 lut 2015, 23:20

szukam mieszakania w Rzeszowie? Czy ulica Strażacka jest dobrym miejscem do zamieszkania z małym dzieckiem?
magda86
Świeżak
 
Posty: 5
Na forum od: 23 lut 2015, 23:17

Re: [ul. Strażacka] Szklane tarasy

Postautor: swiety » 23 lut 2015, 23:32

magda86 pisze:szukam mieszakania w Rzeszowie? Czy ulica Strażacka jest dobrym miejscem do zamieszkania z małym dzieckiem?


Szczerze to kupujesz mieszkanie dla siebie czy dla małego dziecka, które za kilka lat nie będzie już maluchem? :) Jak dla mnie okolica dla dzieci się totalnie nie nadaje, niebezpieczna ulica Strażacka, brak jednego spójnego osiedla, małe 'mini osiedla' bez żadnej infrastruktury, brak miejsc na spacer z dzieckiem, parku.

pisul pisze:Ja tam nie mieszkam i dla mnie ten cały rejon... "Pod palmą" i akademików to właśnie Cicha. Większość studentów inaczej nie powie na ten rejon jak Cicha. Łapiesz za słowa jak rasowy polityk :D

Cicha to te rejony a to będzie poszerzane:

Teraz jest tam 2 pasy a jak zrobią 4 to nie będzie już nawrotki tylko zwykla krzyżówka ze światłami. A nie będzie problemów z mieszkańcami bo zabiorą kilka metrów działek/ A działkowcy tylko dzierżawią od miasta. Czyli miasto samo sobie pozwoli na rozbudowe na swoim gruncie.


Wystarczy popatrzeć na mapę a nie pisać głupoty. W poszerzenie Granicznej na całej długości szczerze wątpie - musieli by wykupić/wyburzyć kilka domów. Jedynie co mogą poszerzyć to krótki odcinek od Cichej do Powstańców Warszawy, który praktycznie nic nie da.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości