[al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Filantrop » 10 maja 2017, 7:03

Witam
Ponoć księgi wieczyste można sledzić online - czy może zna ktoś link ?
Toya masz rację - lokalizacja wybitnie pod studentów ale standardowa rodzina także nie pogardzi atrakcyjnym położeniem Rabat w wys. 100 zł na m2 - nie uskrzydla, ale zaoszczędzone 3-4 tyś na drodze nie znajdziemy ! Nowe, sąsiednie osiedle za rzeką " Nasz Gaj" ma problemy z wodą w garażu . Ponoć sprawa opiera się juz o sąd . Ciekawe czy Apklan wyciągnie wnioski i pokusi się o lepszą hydro-izolacje ?
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Ole » 10 maja 2017, 9:59

Filantrop pisze:Witam
Ponoć księgi wieczyste można sledzić online - czy może zna ktoś link ?


https://przegladarka-ekw.ms.gov.pl/eukw ... sowe=false
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Toya » 10 maja 2017, 10:49

A to ciekawe co mówisz Filantrop o tej wodzie w garażach Nasz Gaj. A na jakim poziomie są te garaże? Ja, będąc przezorną, wziełam miejsca garażowe na poziomie 0 (tam gdzie i lokale usługowe) więc nie spodziewam się jakichś problemów, ake na poziomie -1 może być różnie.
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Filantrop » 10 maja 2017, 11:54

Witaj Toya
viewtopic.php?f=17&t=105&start=1920
poczytaj - o mokrych garażach " Nasz Gaj "
Czy wiesz kto będzie adminisrował oba budynki, i na jakim poziomie mogą kształtować sie czynsze za 1m2 mieszkania ?
Zarezerwowałem juz mieszkanie chyba po niedzieli zdecyduję się na umowę deweloperską. Czytałem że nie maja rachunku powierniczego w banku , wiec pozostaje zaufać panu Kawalcowi i jego pracownikom.
pozdrawiam
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Toya » 10 maja 2017, 14:35

Czy wiesz kto będzie adminisrował oba budynki, i na jakim poziomie mogą kształtować sie czynsze za 1m2 mieszkania ?
Zarezerwowałem juz mieszkanie chyba po niedzieli zdecyduję się na umowę deweloperską. Czytałem że nie maja rachunku powierniczego w banku , wiec pozostaje zaufać panu Kawalcowi i jego pracownikom.
pozdrawiam[/quote]
Niestety nie mam wiedzy na temat administratora ani wysokości czynszów. Mam nadzieję, że nie będą jakoś znacząco odbiegały od rynku (bo i dlaczego? - inwestycja nie należy do tych luksusowych). Co do rachunku powierniczego, to jest ewidentny wybieg dewelopera (jakim cudem rozpoczęcie sprzedaży mogło nastąpić przed 29 kwietnia 2012 r.?) ale wydaje mi się, że nie jest to jakiś wielki problem. W końcu deweloper ma już spore doświadczenie i pewnie środków zgromadzonych z poprzednich inwestycji też niemało. Zainteresowanie kupujących można uznać za duże jak na tak wczesny etap, więc i ich środki posłużą na finansowanie budowy. Ciekawostką jest, że deweloper wcale nie naciska na wcześniejsze wpłaty (50% od razu), jakby mu nie do końca zależało - takie miałam wrażenie, więc prawdopodobnie ma własne środki na początkowe etapy. Pozdrawiam
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: JanzRzeszowa » 10 maja 2017, 14:58

Filantrop pisze:Witaj Toya
http://wwww.inwestycje-rzeszow.pl/viewt ... start=1920
poczytaj - o mokrych garażach " Nasz Gaj "
Czy wiesz kto będzie adminisrował oba budynki, i na jakim poziomie mogą kształtować sie czynsze za 1m2 mieszkania ?
Zarezerwowałem juz mieszkanie chyba po niedzieli zdecyduję się na umowę deweloperską. Czytałem że nie maja rachunku powierniczego w banku , wiec pozostaje zaufać panu Kawalcowi i jego pracownikom.
pozdrawiam

Rozumiem, że finansujesz to ze swoich środków, bo banków, które dają kredyty hipoteczne bez rachunku powierniczego dewelopera jest coraz mniej. Już nie mówię o ryzyku.
Poza tym jak można zaufać firmie, która nie ma na swoim koncie żadnej dużej realizacji, a na olszynkach dała plamę...?
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Filantrop » 10 maja 2017, 18:14

Apklan to duża firma która dla kazdego przedsięwzięcia wyodrębnia inną mniejszą . Wlascicielem w obu przypadkach jest pan Kawalec Piotr - właściciel Apklan. Raty kwartalne są poniekąd pewnym zabezpieczeniem . Mają kamerę online i blog oraz Facebook . Kupujący kontroluje postęp robót i na tej podstawie wpłaca pieniądze . Brak robót dyskwalifikuje lub opóźnia kolejne wpłaty. Niestety opóźnienie generuje odsetki . Zaintetesiwanie kupnem jest spore , mają ponad 40 podpisanych umów i drugie tyle rezerwacji , co przekłada się na zasoby finansowe Apklanu i generalnego wykonawcy. Jeszcze nie mam umowy ale nie powinno się marginalizować zaufania przeszło 40 klientów którzy już zaufali firmie pana Kawalca.
Delikatnie dowiedziałem się ponadto że mają sporo drogich działek w pobliżu centrum. To także o czymś świadczy.
JanzRzeszowa - dziękuję za przestrogę . Nie wiem co mam już o tym myśleć ? W rozmowach tel . zapewniają o dobrej kondycji firmy i pewnym przedsięwzięciu . Może dołaczą się do dyskusji osoby które podpisały już umowę ?!
Pozdrawiam
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: grazia » 10 maja 2017, 20:54

Witam. czy ktoś mi podpowie odnośnie budowy 2- wieżowce Bulwary Park w Rzeszowie , czy cały teren tego parku też zostanie zabudowany następnymi blokami czy pozostanie resztka tej ziemi dla nas mieszkańców do spacerów? No bo to już chyba zdecydowana byłaby przesada. Jakie tam są plany czy ktoś podpowie. dziękuję.
grazia
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 10 maja 2017, 20:34

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: pisul » 10 maja 2017, 21:27

Witam nowego forumowicza ;)
Co do pytania było o tym trochę wcześniej... tylko 2 wieżowce i parking + nasadzenia:

Obrazek
Fot. AP KLAN

Obrazek


Co do parku i zieleni więcej było na:

http://supernowosci24.pl/nowoczesne-wie ... ment-97794
lub
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... tycji.html
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: grazia » 10 maja 2017, 22:17

Dziękuję bardzo za podpowiedz i oby tak pozostało.
grazia
Świeżak
 
Posty: 2
Na forum od: 10 maja 2017, 20:34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości