[al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Toya » 07 maja 2017, 11:23

Zarezerwowałam sobie mieszkanie w Bulwary Park i po przeczytaniu wzoru umowy deweloperskiej okazało się, że deweloper nie będzie prowadził rachunku powierniczego dla inwestycji. Ciekawe czy banki podejmą się kredytowania takich mieszkań? Czy ktoś może składał już wniosek do banku?
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Pawcio » 08 maja 2017, 12:56

Jak to możliwe w świetle ustawy deweloperskiej? Przecież przyjmowanie wpłat na rachunek powierniczy jest obowiązkiem dewelopera, chyba że rozpoczął sprzedaż przed wejściem w życie ustawy, a w tym przypadku raczej nie ma o tym mowy.
Pawcio
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 08 maja 2017, 12:51

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Toya » 08 maja 2017, 13:40

Właśnie na rozpoczęcie sprzedaży przed wejściem w życie ustawy się powołuje. Ponoć deweloperzy stosują takie chwyty, że wystarczy zamieścić reklamę/ artykuł w mediach, że będą realizować taką inwestycję i to już jest rozpoczęcie sprzedaży :(
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Filantrop » 09 maja 2017, 5:24

Kluczowe jest jak postępuje sprzedaż ? gdyż w przypadku dużego popytu maleje prawdopodobieństwo bankructwa dewelopera.
Czy ma ktoś wiedzę na temat kondycji finansowej i zaplecza Apklan - u ?
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: peter » 09 maja 2017, 5:46

Firma ktora w miescie ma szereg roznych wartosciowych dzialek w miescie, lenartowicza, podwislocze, kilara,witolda itp. Natomiast bulwary park jest ich pierwszym realizowanym odrazu na taka skale projektem ponad 300mieszkan w jednym etapie wczesniej to raczej kleili swoje inwestycje malymi etapami mimo wszystko trzymam kciuki za dewelopera.
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1308
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: złomek » 09 maja 2017, 17:48

Odgrodzili już całą działkę, bo wesołe miasteczko się wyniosło (nie bez problemu, bo widziałem walkę o jedną ciężarówkę, która ugrzęzła).
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Filantrop » 09 maja 2017, 18:30

Z pewnych skojarzeń w informacjach od dewelopera wynika że zarezerwowane mają blisko 1/3 mieszkań - choć budowa jeszcze na dobre nie ruszyła . Miejsce jest naprawdę atrakcyjne , a projektant obu wieżowców zdecydował się na wybitnie dźwiękochłonne trzyszybowe okna i drzwi balkonowe , więc temat hałasu raczej nie przemawia za krytyką lokalizacji .
Widoki i panorama OK. A jeżeli chodzi o wody gruntowe lub nieprzewidywalność Wisłoka , ponoć prowadzili 2 letnie badania geologoczne włącznie z odwiertami . Słyszałem że jest niezła promocja przy jednorazowej wpłacie 50% wartości . Ciekawe kiedy ruszą z wykopami ?
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: ETernit » 09 maja 2017, 20:43

Filantrop pisze:...a projektant obu wieżowców zdecydował się na wybitnie dźwiękochłonne trzyszybowe okna i drzwi balkonowe , więc temat hałasu raczej nie przemawia za krytyką lokalizacji .

Od stycznia 2017r. zmieniły się przepisy dotyczące współczynników przenikania ciepła (czy jak to się zwie dokładnie...jakiś inżynier mi to kiedyś tłumaczył). W każdym bądź razie, wpływa to na konieczność stosowania takich okien (okna 3szybowe) ponieważ te 2 szybowe nie spełniają wymogu parwa budowlanego. Przepis ten nie ma to związku z dźwiękochłonnością tylko uciekaniem ciepła z budynków mieszkalnych. Także każda nowa inwestycja, dla której wydano pozwolenie na budowę w tym roku powinna mieć okna i drzwi balkonowe 3 szybowe.

Myślę, że nie można tego promować jako coś lepszego, na co zdecydował się Inwestor extra, żeby polepszyć standard. Gdyby miał wybór, pewnie skończyłoby się na oknach tradycyjnych, 2 szybowych.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 330
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Filantrop » 09 maja 2017, 21:11

ETernit - podzielam Twoje opinie i dziękuję za zainteresowanie . Jednakże moje obawy oscylowały wokół eliminacji hałasu dobiegającego z Al. Powstańców . Tutaj kluczowa jest nie ilość szyb ale ich grubość i zróżnicowanie. Niekiedyjedna z szyb osiąga nawet grubość 14 mam. Co także przekłada się na poprawę izolacji termicznej.
Filantrop
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 174
Na forum od: 09 maja 2017, 5:18

Re: [al. Powstańców W-wy] Bulwary Park (2x55m) (ApKlan)

Postautor: Toya » 10 maja 2017, 5:46

Filantrop pisze:Z pewnych skojarzeń w informacjach od dewelopera wynika że zarezerwowane mają blisko 1/3 mieszkań - choć budowa jeszcze na dobre nie ruszyła . Miejsce jest naprawdę atrakcyjne , a projektant obu wieżowców zdecydował się na wybitnie dźwiękochłonne trzyszybowe okna i drzwi balkonowe , więc temat hałasu raczej nie przemawia za krytyką lokalizacji .
Widoki i panorama OK. A jeżeli chodzi o wody gruntowe lub nieprzewidywalność Wisłoka , ponoć prowadzili 2 letnie badania geologoczne włącznie z odwiertami . Słyszałem że jest niezła promocja przy jednorazowej wpłacie 50% wartości . Ciekawe kiedy ruszą z wykopami ?

Mam wgląd do księgi wieczystej i obecnie jest zawarte 42 umowy deweloperskie, więc daleko im do 1/3, choć faktycznie z wyszukiwarki mieszkań wynika taki stopień rezerwacji. Być może część rezerwacji jeszcze nie została sfinalizowana, choć z własnego doświadczenia wiem, że mocno cisną na podpisanie aktu notarialnego. Co do promocji przy 50% wpłaty, to ja dostałam 100 zł zniżki na cenie mieszkania, co przy ogólnym koszcie m2 wynosi niecałe 2% :( , ale może mam kiepskie umiejętności negocjacyjne. Za to przy zakupie 2 miejsc parkingowych dostałam upust 4000 , co procentowo wygląda znacznie lepiej, być może obawiają się że zainteresowanie miejscami postojowymi może nie wystarczyć na zbycie całych garaży (2 poziomy) dlatego są bardziej otwarci na negocjacje? Ogólnie inwestycja bardzo mi się podoba i dlatego zdecydowałam się na mieszkanie. Jedyny minus to małe metraże ale to celowa strategia dewelopera, który w tej lokalizacji widzi największy popyt na wynajem pod studentów.
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości