[al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: vicomte » 19 maja 2017, 23:24

Kolego giver- kolega podwedzil mi pare miejscowek do robienia zdjec, ladnie tak? :!: :?: :o :lol:

Podbijajac temat wentylacji garazu podziemnego- w bloku, gdzie teraz mieszkam, jest chyba potraktowana bardzo strategicznie- zamknieta na wielkie klodki w blaszanej przybudowce przy budynku...

Nie chce robic tutaj albumu rzeszowskiej wentylacji garazowej, ale przy okazji pobytu dzisiaj na osiedlu przy Cegielnianej, pstryknalem wentylacje quasi podziemnego garazu tego osiedla, a wiedziony ciekawoscia, poszukalem tez po sasiedzku tej obslugujacej garaz nowego bloku CT przy Podwisloczu (drugie zdjecie). Garaze NG sa jednak ogromne, skoro wymagaly az takich...

Obrazek
Obrazek
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: Toya » 20 maja 2017, 5:09

Ponarzekaliśmy sobie na pomarańczową Agatę i kominy, ale trzeba przyznać, że same budynki NG zostały pięknie zaprojektowane. Na zdjęciu budynku H kolegi givera widać jak stylowo prezentuje się elewacja: neutralne kolory, brązowe drewnopodobne wstawki i duże balkony - brawo projektanci!
Toya
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 269
Na forum od: 07 maja 2017, 4:54

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: etka2 » 20 maja 2017, 6:21

Grizli,z tego co wiem to u nas na II etapie zostaje surowy żelbetonowy murek wszedzie.Czyli" beton archtektoniczny". Nie przewidują obkładania go niczym.Ale fakt,ze o garaż,schody szczegółowo nie pytałam,zrozumiałam,ze tak zostaje i tak było w papierach napisane.A to,ze spodziewałam sie wyższego murku tarasu,to moje "wizje"bo osiedle jest na podwyższeniu....a płytką elewacyjną obkładany miał byc tylko I etap.I tak płaci sie za naiwnośc...bo myślałam ze tarasy będą tak ładne jak w I etapie.Niestety nie.Tam ładne tarasy brzydkie balkony,u nas brzydkie tarasy ładne balkony.A na widok ogólny czekam.Mysle,ze bedzie to zadbane osiedle ,ale nie "zielone"...
etka2
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 20 mar 2016, 15:59

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: grizli » 20 maja 2017, 9:59

Etka2, u mnie w papierach (etap III) również jest zapis o murkach tarasów z betonu architektonicznego, ale jest też fragment dotyczący kamienia: "Wykończenie ścian zewnętrznych: okładzina elewacyjna kamienna z łupka - cokoły budynków". Pytanie, czy ściany wokół wjazdu do garażu można traktować jako "cokół budynku", czy nie. :)

Co do zieleni, jeszcze może być naprawdę super. Poniżej wklejam zdjęcie ogródków mieszkańców parteru ze swojego osiedla, zagospodarowane za ich prywatne pieniądze. Nie rosną tu może dęby, ale jak widać jest zielono, gęsto i kolorowo. Podobnie zresztą wygląda sytuacja na częściach wspólnych, choć tam jest także kilkanaście starych drzew. Deweloper, jak się chwalił, przeznaczy 7 mln na zagospodarowanie, pokazał nam już piękne wizualizacje, bogaty w infrastrukturę plan osiedla (place zabaw, boiska, bujna zieleń) - po zakończeniu budowy będzie można skonfrontować jego obietnice z rzeczywistością.

A żeby nie wychodzić z tematu wentylacji, to pod tymi ogródkami są garaże, ale komina na całym osiedlu nie widziałem ani jednego.

Obrazek
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: vicomte » 20 maja 2017, 10:40

grizli pisze:A żeby nie wychodzić z tematu wentylacji, to pod tymi ogródkami są garaże, ale komina na całym osiedlu nie widziałem ani jednego.


Ale te "kominy", jak je kolega nazywa, gdzies musza byc... Oprocz czerpni terenowych, sa jeszcze scienne albo dachowe, na osiedlu kolegi musi byc po prostu izastosowany inny system wentylacji.

W wypadku NG wybrano taki a nie inny, pewnie przepisy tez z roku na rok sie zaostrzaja, a przypomne, ze parkingi II i III etapu mieszcza grubo ponad 300 stanowisk.

Choc flota aut rzadowych by sie tu nie zmiescila, bo ostatnia interpelacja poselska ujawnila, ze to ponad 500 aut... ;)
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: emi » 20 maja 2017, 11:00

tak na marginesie o jakości wykonania I etapu i urody osiedla zdjecia wykonane wczoraj wieczorem Budynek A klatka wejsciowa dodam ze elewacja ma dopiero rok
Załączniki
20170519_215707.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
20170519_215707.jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (48.99 KiB) Przeglądany 3926 razy
20170519_215724 (1).jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg
20170519_215724 (1).jak-zmniejszyc-fotke_pl.jpeg (28.57 KiB) Przeglądany 3926 razy
emi
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 179
Na forum od: 02 mar 2016, 4:01

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: Buka » 20 maja 2017, 12:24

Sąsiadom z 2-go i 3-go etapu sugeruję zainteresować się też tematem możliwości zjazdu wózkiem dziecięcym/inwalidzkim. Z tego co kojarzę to jest tylko jeden zjazd, od wschodu. W innym przypadku trzeba wózek znosić albo obchodzić całe osiedle. Od frontu pierwszego etapu są tylko schody.
Buka
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 29 maja 2016, 17:43

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: django » 20 maja 2017, 18:55

emi pisze:tak na marginesie o jakości wykonania I etapu i urody osiedla zdjecia wykonane wczoraj wieczorem Budynek A klatka wejsciowa dodam ze elewacja ma dopiero rok

co do plytek to oczywiscie tak sie konczy klejenie na plackach. weszla woda zamarzlo i wysadziło. Jakie to polskie.
django
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 485
Na forum od: 23 lip 2014, 19:38

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: etka2 » 20 maja 2017, 20:22

Grizli,mysle,ze ta ściana zewnętrzna-cokoły budynku...to ten pasek wys ok 30 cm wokól budynku obłozony tym "kamieniem elewacyjnym.Klatka schodowa/wejsciowa/ jest nim wykonczona,ale wszystko zewnątrz ,to juz tyle ile widzimy teraz.Zewnątrz "ma obrosnąć zielenią.Wewnątrz nie bardzo obrośnie,bo płytko.Ten murek tarasowy jest w kształcie L,więc po obwodzie na dole bedzie beton szerokosci płyty chodnikowej,srodek niby deska tarasowa.Te "bariery"przy schodach,tez beton,nie wiem nawet czy będą poręcze,chyba nie.
etka2
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 34
Na forum od: 20 mar 2016, 15:59

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: grizli » 21 maja 2017, 12:39

Vicomte, u mie pewnie wentylacja garażu jest na dachach budynków, pytanie czy u nas deweloper planuje ją jakoś ukryć, by nie szpeciła. Dzieciakom nie będzie przeszkadzać, może być nawet inspiracją do jakichś kreatywnych zabaw lub po prostu schronieniem od słońca. :)

Etka2, zobaczymy jaki będzie efekt końcowy, może faktycznie surowy beton też będzie ciekawie wyglądał, chociaż na razie takiego wrażenia nie sprawia. Ja się i tak cieszę, że same budynki prezentują się świetnie i naprawdę wyjątkowo na tle oferty innych deweloperów.
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 122 gości