[al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: pisul » 29 paź 2017, 17:57

Obrazekfot.Buka

Dziś widziałem że są już wylane są fundamenty pod kilka tych urządzeń do ćwiczeń. Czyli pewnie jak zwiąże beton w następnym tygodniu będą montować?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8583
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: gajowa » 30 paź 2017, 14:34

Witam,
Mam pytanie do osób mieszkających już, czy u Was teraz podczas tych wiatrów tez tak słychać tluczenie się w wentylacji? U mnie słychać bardzo głośno i zastanawiam się czy to 'normalne' czy raczej nie powinno tak być?
Pozdrawiam
gajowa
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 06 lis 2015, 15:31

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: Buka » 30 paź 2017, 16:38

Słychać, nie wiem na ile to normalne, ale każdy tak ma.
Buka
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 29 maja 2016, 17:43

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: vicomte » 30 paź 2017, 20:28

Przestanie wiac- sytuacja sie unormuje..

Jesli chodzi o wentylacje w NG, ciekawsza wydaje sie inna rzecz- zaobserwowana organoleptycznie juz. Wentylacja w naszych mieszkaniach realizowana jest przez kratki wentylacyje Alize Hygro. Sa to kratki wyciagowe - jak sama nazwa wskazuje-higrosterowane, czyli wyposazone w element regulacyjny, ktory kontroluje ilosc usuwanego powietrza w zaleznosci od poziomu jego wilgotnosci. Im wiecej ludzi w pomieszczeniu, tym wiecej zuzytego powietrza, a co za tym idzie wiecej wilgotnosci- wszystko OK. System ten wumusza cyrkulacje powietrza, ale by ona miala miejsce potrzeba tzw. nawiewu kompensacyjnego, ktory realizowany jest przez rozszczelnienie okien. Ciekawe zjawisko powstaje, gdy okna sa szczelnie zamkniete, wlacznie z nawiewami. Albo, gdy te ostatnie sa niedrozne- bo ktos np. nie zadbal o zabezpieczenie ich podczas wykanczania mieszkania.

Otoz w sytuacji, gdy do mieszkania nie dochodzi swieze powietrze, tworzy sie w nim cos w rodzaju podcisnienia i zaczyna halasowac...okap, ktore - jak wiadomo, dziala sie na glosne i bardzo glosne :) Jako extras mozna dostac tez nieco zapachow od sasiadow, w zaleznosci, kto na jakim pietrze mieszka...

Kolego pisul- skoro kolega tak ciekawy- bedziemy trzymac kolege up-to-date z budowy naszego fitness center ;-)

Obrazek
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: icetruck » 31 paź 2017, 0:11

gajowa pisze:Witam,
Mam pytanie do osób mieszkających już, czy u Was teraz podczas tych wiatrów tez tak słychać tluczenie się w wentylacji? U mnie słychać bardzo głośno i zastanawiam się czy to 'normalne' czy raczej nie powinno tak być?
Pozdrawiam


u mnie słychać co jakiś czas takie "puf... puf" co jakiś czas, czy tak ma być ciężko powiedzieć - ale jeszcze się z czymś takim nie spotkałem

vicomte pisze:Przestanie wiac- sytuacja sie unormuje..


a co wujek dobra rada poradzi na stojącą wodę w dylatacji, cieknące ściany przy orurowaniach albo wyciekającą wodę spod metalowych listw przypodłogowych? żeby poczekać aż przestanie padać pewnie 8-)
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 404
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: vicomte » 31 paź 2017, 1:05

Radze uzalac sie na tym forum jeszcze z pol roku. Powodzenia :)
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: adek01 » 31 paź 2017, 7:43

vicomte pisze:Przestanie wiac- sytuacja sie unormuje..

Jesli chodzi o wentylacje w NG, ciekawsza wydaje sie inna rzecz- zaobserwowana organoleptycznie juz. Wentylacja w naszych mieszkaniach realizowana jest przez kratki wentylacyje Alize Hygro. Sa to kratki wyciagowe - jak sama nazwa wskazuje-higrosterowane, czyli wyposazone w element regulacyjny, ktory kontroluje ilosc usuwanego powietrza w zaleznosci od poziomu jego wilgotnosci. Im wiecej ludzi w pomieszczeniu, tym wiecej zuzytego powietrza, a co za tym idzie wiecej wilgotnosci- wszystko OK. System ten wumusza cyrkulacje powietrza, ale by ona miala miejsce potrzeba tzw. nawiewu kompensacyjnego, ktory realizowany jest przez rozszczelnienie okien. Ciekawe zjawisko powstaje, gdy okna sa szczelnie zamkniete, wlacznie z nawiewami. Albo, gdy te ostatnie sa niedrozne- bo ktos np. nie zadbal o zabezpieczenie ich podczas wykanczania mieszkania.

Otoz w sytuacji, gdy do mieszkania nie dochodzi swieze powietrze, tworzy sie w nim cos w rodzaju podcisnienia i zaczyna halasowac...okap, ktore - jak wiadomo, dziala sie na glosne i bardzo glosne :) Jako extras mozna dostac tez nieco zapachow od sasiadow, w zaleznosci, kto na jakim pietrze mieszka...

Kolego pisul- skoro kolega tak ciekawy- bedziemy trzymac kolege up-to-date z budowy naszego fitness center ;-)

Obrazek



Obawiam się że tylko wentylacja mechaniczna może takie cuda:) wentylacja grawitacyjna - taka kratka chyba dużo nie "wymusi" ...
adek01
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 166
Na forum od: 26 paź 2014, 20:36

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: vicomte » 31 paź 2017, 10:29

A ja z kolei obawiam, sie, ze problem dotyczy jednak mieszkania ze standardowa wentylacja, czyli grawitacyjna. W kazdym razie, nic o tym nie wiem, zeby NG montowal mechaniczne w standardzie :)

Wydajnosc tych kratek jest chyba calkiem spora- to sa takie ----- http://sklep.brookvent.pl/ALIZE-HYGRO-15-75

Sprawnosc jest w parametrach. Nie porownywalem sprawnosci nawiewnikow, ale podejrzewam, ze przy ich zamknieciu, takie kratki potrafia wyssac duuuuzo powietrza.
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: kubaf » 31 paź 2017, 10:45

vicomte pisze:A ja z kolei obawiam, sie, ze problem dotyczy jednak mieszkania ze standardowa wentylacja, czyli grawitacyjna. W kazdym razie, nic o tym nie wiem, zeby NG montowal mechaniczne w standardzie :)

Wydajnosc tych kratek jest chyba calkiem spora- to sa takie ----- http://sklep.brookvent.pl/ALIZE-HYGRO-15-75

Sprawnosc jest w parametrach. Nie porownywalem sprawnosci nawiewnikow, ale podejrzewam, ze przy ich zamknieciu, takie kratki potrafia wyssac duuuuzo powietrza.


w moim przypadku(inne osiedle) w dokumentach do mieszkania było jasno zaznaczone że jest wentylacja mechaniczna, pytanie jak jest u Was.
kubaf
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 56
Na forum od: 05 wrz 2014, 12:20

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: Groszek » 31 paź 2017, 10:59

W akcie notarialnym jest napisane " wentylacja mechaniczna w kuchni i pomieszczeniach sanitarnych"
Groszek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 27 sie 2016, 10:53

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości