[al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: pisul » 29 lip 2017, 19:08

Na samej górze montują duże okna...



Obrazek



Obrazek


... a od strony ul. Cichej chodniczki, parkingi


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8602
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: grizli » 29 lip 2017, 21:05

Chodniki powstają również pomiędzy blokami D, E i F, a dzisiaj przy bloku E stawiane były betonowe elementy przy ogródkach mieszkań na parterze.

Poniżej zdjęcie tapety, którą podziwiać można w budynkach I etapu (myślałem, że ma ciemne paski, ale to cienie z daleka wywołują taki efekt):

Obrazek

Już wszystkie "murki" na osiedlu wykonane w ramach II etapu doczekały się odpowiedniej obróbki, tak więc schody do klatek, wjazdy do garaży, elementy odgradzające ogródki, mają ten sam "styl" i moim subiektywnym zdaniem wyglądają całkiem przyzwoicie:

Obrazek
grizli
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 150
Na forum od: 14 maja 2016, 12:48

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: giver » 30 lip 2017, 13:05

Teraz tylko czekać na ostateczne oddanie garaży i komórek. Pytałem kiedyś Panią Kierownik na budowie to mówiła, że do końca miesiąca wszystkie prace powinny być zakończone. Wczoraj rzeczywiście Panowie pracowali dość długo i wynosili resztę sprzętu z garaży, więc coś jest na rzeczy ;)
giver
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 102
Na forum od: 10 paź 2015, 12:41

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: Groszek » 30 lip 2017, 14:47

Ktoś wie kiedy mniej więcej oddanie 3go etapu ??
Groszek
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 27 sie 2016, 10:53

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: addicted » 31 lip 2017, 8:23

Ja dostałem informacje z biura, że będzie to połowa września :D
addicted
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 32
Na forum od: 08 paź 2016, 19:02

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: giver » 31 lip 2017, 21:01

Udało się dostać do garaży i komórek, można było wejść normalnie od środka. Wilgoci jest zdecydowanie mniej - w garażu. W komórkach niestety wciąż jest sporo, co widać na dalszych zdjęciach (ciemniejsza plama na pierwszym zdjęciu i widoczne krople na drugim). Ściany wewnętrzne zostały pomalowane na szaro, zaś na posadzce w garażu zostało położone "coś czarnego" (niestetu kiepski ze mnie materiałoznawca ;) ).

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Ciąglę chce wieżyć, że kiedyś to wyschnie i będzie sucho, tak po prostu...
giver
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 102
Na forum od: 10 paź 2015, 12:41

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: tyka » 31 lip 2017, 23:42

giver pisze:Ciąglę chce wieżyć, że kiedyś to wyschnie i będzie sucho, tak po prostu...


Jeżeli wykonawca wykona poprawnie hydroizolację całego poziomu -1, dodatkowe kratki ściekowe, nowe odpływy z przepompownią w płycie dennej i porządny drenaż terenu do tej swojej niezawodnej "wanny" to będzie sucho...
Jeżeli zaś my, mieszkańcy II i III etapu, damy się zastraszyć, zaakceptujemy stan obecny i biernie damy sobie wmówić, że to "tylko konwekcja i schnący beton" to będzie mokro bądź dużo bardziej mokro (jesień/zima). I sprawa będzie się tak ciągnęła przez lata "bo tak było w projekcie" a wentylatory będą pożerały kolejne kilowaty...
tyka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 29 cze 2017, 23:58

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: icetruck » 01 sie 2017, 0:07

w garażu w którym obecnie wynajmuję miejsce parkingowe NIE MA żadnych kratek poza samym wjazdem (koniec rampy wjazdowej), nie ma też takich kratek w parkingach pod galeriami i jest sucho aż się kurzy

można zrobić kratki zamiast linii pomiędzy miejscami parkingowymi - co to da? one pozwalają tylko zebrać/skanalizować wwziezioną wodę na samochodach (np. w postaci śniegu) - nic co normalnie nie wyschnie w ciągu kilku - kilkunastu godzin bez wysilania żadnych wentylatorów przy normalnej wentylacji...
tylko musi być SUCHO, żeby powietrze było w stanie przyjąć chwilowo zwiększoną wilgotność
natomiast jeżeli w garażach będzie się utrzymywać np. 70% wilgotności z powodu wody napływającej z zewnątrz to niestety, raz rozlana woda na posadzce będzie schnąć dnie i tygodnie

nie zauważyłem (a bywałem codziennie we wszystkich 3 garażach) żeby w częściach garażu gdzie jest wykonana kratka było jakoś bardziej sucho, moim zdaniem kratka pomoże tylko na wodę którą sami jako użytkownicy wwieziemy do środka i nie w kratkach szukałbym rozwiązania ewentualnego problemu

tymczasem jutro zaczynamy nowy miesiąc, wykonawca do końca poprzedniego miał zakończyć prace w garażach - rozumiem że jutro już będziemy mogli do tych garaży normalnie wejść (tak, wiem że wczoraj można było się dostać do garażu C ;) i nie będziemy musieli wysłuchiwać kolejnych terminów i tłumaczenia "że zima zaskoczyła" budowę która miała się zakończyć w listopadzie 2016 (tak tak, jeszcze chwilka i bedzie rok opóźnienia)
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 405
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: tyka » 01 sie 2017, 0:32

icetruck pisze:tylko musi być SUCHO, żeby powietrze było w stanie przyjąć chwilowo zwiększoną wilgotność
natomiast jeżeli w garażach będzie się utrzymywać np. 70% wilgotności z powodu wody napływającej z zewnątrz to niestety, raz rozlana woda na posadzce będzie schnąć dnie i tygodnie


I tutaj tkwi problem: jest mokro i panuje wilgoć bo woda napływa z zewnątrz. A co będzie jak będziemy wjeżdżali samochodami, które tę wilgotność jeszcze pogorszą? A gdzie kratki na topniejący śnieg? Wentylatory nie radzą sobie już teraz, w okresie suchym. Jakim cudem sytuacja miałaby się sama poprawić gdy nadejdzie słota? Policzmy ile już czasu minęło odkąd wykonawca suszy poziom -1, z niestety miernym dla nas skutkiem? Ile miesięcy? Czyżby raz wysuszony beton postanawiał sobie, ot tak ("czary mary") oddawać wodę kiedy chce? ;)
Sytuacja w komórkach lokatorskich dobitnie pokazuje, że źródłem wilgoci jest woda z zewnątrz, gruntowa, która regularnie przedostaje się przez nieszczelną płytę budynków. A niestety woda ma to do siebie, że sama drąży sobie drogę przez szczeliny.
Rzeszowskie galerie nie są położone na Drabiniance - terenie obfitującym w wodę gruntową. Nie ma porównania.
tyka
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 22
Na forum od: 29 cze 2017, 23:58

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: icetruck » 01 sie 2017, 0:59

dlatego trzeba walczyć z wodą z zewnątrz - poprawić hydroilozację, drenaż cokolwiek - zaleczyć przyczynę a nie wstawiać kratki... kratki są od wyprowadzania wody która już jest wewnątrz (czyli leczenie objawów nie przyczyna), ja bym spróbował najpierw powstrzymać wodę od napływania, zamiast wstawiać pompy które bedą w kółko wypompowywać wodę z kratek która będzie się znów magicznie pojawiać co większy deszcz (o ile faktycznie jest tak źle) i to nie w postaci kałuży, tylko mokrej podłogi - to nie spłynie do kratki
icetruck
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 405
Na forum od: 29 maja 2015, 11:33

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 137 gości