[al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: lokatorNG » 11 maja 2017, 15:02

emi pisze:Cóż jak zwykle pełny elokwencji i dobrego humoru ciekawe co na to mieszkańcy sąsiadujący z tą cudną zabudową. Szkoda ze nie odwiedziłeś naszego garażu może w końcu zobaczyłbyś skale problemu bo np sąsiad już wymienia komputer pokładowy dzięki NG i cudownym warunkom panującym w garażu myślę ze NG zostanie w najbliższym czasie zalany rachunkami od mechaników serwisów itp


Nie mam w zwyczaju zbytnio udzielać się w tych przepychankach na forum ponieważ w wielu kwestiach się nie znam i wolę się nie wypowiadać, natomiast jeżeli ktoś mówi, że przechowywanie samochodu przez około rok (zakładają że mniej więcej od tego czasu występują problemy) w środowisku o podwyższonej wilgotności doprowadziło do konieczności wymiany komputera pokładowego to jest to niezmiernie ciekawe (zwłaszcza, że znam sposoby testowania wpływu warunków środowiskowych na elektronikę samochodową i wiem że jest ona w stanie wytrzymać w o wiele gorszych warunkach). Ciężko mi sobie wyobrazić jakie warunki musiały by panować żeby wilgoć dostała się do elementu tak zabudowanego jak komputer pokładowy (nie mówię tutaj o powodziach czy chociażby zalaniach wnętrza ale o zamkniętym samochodzie przechowywanym w garażu). Nagle okaże się że każdą usterkę samochodu można przypisać kałuży... aż strach wyjechać w deszcz... Osobiście życzył bym sobie od tego tematu konkretów dotyczących osiedla a nie siania tego typu absurdów (w czasach kiedy każdy ma telefon chyba łatwiej zrobić zdjęcie panującej sytuacji niż pisać tego typu rzeczy)

Pozdrawiam,
Mam nadzieję, że już niedługo lokator II etapu ;)
lokatorNG
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 14 paź 2016, 7:27

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: emi » 11 maja 2017, 19:18

To przegladnij forum mysle ze jest tu wystarczajaco duzo zdjec sytuacji w garazu
emi
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 179
Na forum od: 02 mar 2016, 4:01

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: skm » 11 maja 2017, 19:26

Ja z kolei mam pytanie z innej beczki. Według ustawy deweloperskiej :

http://www.umowadeweloperska.pl/tekst-u ... operskiej/

Rozdział 6, Art 22, 13):

1. Umowa deweloperska zawiera w szczególności:
13) określenie wysokości odsetek i kar umownych dla stron umowy deweloperskiej

Rozumiem że skoro w umowie jest zapis o odsetkach związanych z opóźnieniem wpłaty transzy przez kupującego, to powinien być też zapis o karze umownej związanej z opóźnieniem odbioru w odniesieniu do daty zawartej w umowie. Oczywiście nie jestem ekspertem ale czy macie takie zapisy w swoich umowach ?
skm
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 23 lut 2017, 11:55

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: lokatorNG » 12 maja 2017, 10:05

emi pisze:To przegladnij forum mysle ze jest tu wystarczajaco duzo zdjec sytuacji w garazu


Owszem zdjęć trochę jest ale w mojej osobistej ocenie żadne z nich nie wskazuje na to że panujące warunki mogły by być przyczyną powstania takiej usterki w samochodzie. Spodziewałem się że może dysponujesz zdjęciami samochodów brodzących po maskę w wodzie lub coś w ten deseń, ale skoro nie to temat jest dla mnie w miarę jasny :) Moim zdaniem nie powinno dochodzić do sytuacji gdzie w garażu stoją kałuże, natomiast uważam że przypisywanie temu takich destrukcyjnych mocy w stosunku do pojazdów jest zbyt daleko posuniętym szukaniem dziury w całym... Samochody się psują nawet poza garażem NG :)
lokatorNG
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 14 paź 2016, 7:27

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: MrJones » 12 maja 2017, 10:16

Cześć - jeśli ktoś dysponuje AKTUALNYMI zdjęciami z garażu 2 etapu proszę podzielcie się.

@SKM - kary umowne to niestety nadal standard ale poza Rzeszowem. NG w akcie notarialnym który podpisałeś/podpisałaś oczywiście ich nie ujął.
Przysługują Ci odsetki ustawowe, na 2017 w wysokości 5% wartości mieszkania (wartość x 5% / 365 )
Ostatnio zmieniony 12 maja 2017, 13:06 przez MrJones, łącznie zmieniany 1 raz
MrJones
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 14
Na forum od: 06 sty 2016, 10:38

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: OloB » 12 maja 2017, 12:29

MrJones pisze:Cześć - jeśli ktoś dysponuje zdjęciami z garażu 2 etapu proszę podzielcie się.


Zdjęcia garaży II etapu były już w wątku. Przejrzyj kilka stron wstecz.
OloB
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 344
Na forum od: 01 wrz 2015, 11:12

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: Marcin.ku » 12 maja 2017, 12:51

Ale małe te balkoniki.
Marcin.ku
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 11
Na forum od: 13 lut 2017, 21:22

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: vicomte » 12 maja 2017, 16:14

Z kronikarskiego obowiazku strzelilem z bliska to nasze kolejne nieszczescie, kolejny etap naszej Nowogajskiej Golgoty po Agacie Meble, jej zbiorniku retencyjnym, zalewie jej klientow, wszechobecnym betonie, braku zieleni, wodzie w garazu, ktora zalatwi wszystkie nasze samochody itp. itd.

Ladies and gentlemen, Panie i Panowie, Sasiadki i Sasiedzi - oto z bliska wentylatory garazu podziemnego, tak, te same od ktorych widoku lokatorzy niskich pieter popelnia najprawdopodobniej zbiorowe samobojstwo, lokatorzy z pieter wyzszych nigdy nie wypuszcza swoich dzieci na place zabaw pod blokami i od ktorych z wysokim prawdopodobienstwem wymra wszelkie koty, psy, kanarki i chomiki na osiedlu. O rybkach w akwariach juz nie wspomne...

Za jakie grzechy, pytam, za jakie? :D

Obrazek
vicomte
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 487
Na forum od: 23 lis 2015, 9:14

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: Buka » 12 maja 2017, 17:23

Ironia ironią, ale ciesze się, że nie mam balkonu obok tego cuda. Paskudnie wyglądają też te kwadratowe 'kominy', które dodatkowo zajmują dużo miejsca. Ktoś się orientuje, czy będą jakoś zabudowane, czy zostanie to tak jak jest?
Buka
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 29 maja 2016, 17:43

Re: [al. Powstańców W-wy] Nasz Gaj (N.G. Development)

Postautor: złomek » 12 maja 2017, 18:25

A te elementy nie pójdą czasami w te kominy? Na razie stoją na jakiś paletach...
złomek
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 75
Na forum od: 07 maja 2017, 12:10

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 134 gości