[ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Arrival » 09 sty 2019, 19:24

To proponuj rozwiązania. Gdybyś był właścicielem tej działki i przyszedłby deweloper z walizką pieniędzy to odmówiłbyś w imię estetyki miasta?
Jedyne rozwiązanie masowe jakie widzę to wymuszanie na deweloperach metrażu terenów zielonych/rekreacyjnych. Podobnie jak teraz się wymusza miejsca postojowe.
Jestem wielkim przeciwnikiem tego co się dzieje z budowlanką w Rzeszowie. Nie wkładaj mi do ust czegoś czego nie powiedziałem. Po prostu rozumiem ludzi i deweloperów. Każda branża się z czasem cywilizuje. Problem z deweloperką jest taki, że efekty burzliwych początków są widoczne potem przez wiele dekad.
Awatar użytkownika
Arrival
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 720
Na forum od: 16 lis 2014, 13:59
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 09 sty 2019, 20:45

Do najbliższego parku jest przecież tylko 900 metrów i nie potrzeba mnożyć terenów zielonych co budynek. A i prawo budowlane reguluje w dostatecznym stopniu odległości od sąsiednich już istniejących budynków.



Obrazek
Ziemia dość droga. Załóżmy w teorii że takie prawo jak mówisz uchwalono i narzucono konieczność powstawania obok budynku jakiegoś skweru/miniparku. I jak myślicie czy deweloperzy zasponsorują to swoim klientom bo tak ich lubią czy podwyższą i tak już niemałą cenę za m2 mieszkania?
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 09 sty 2019, 21:01

To wszystko zależy od tego jaki będzie popyt. Jeśli się będzie sprzedawalo wszystko prawie wszędzie to będą budować jeden blok na drugim i będą windowac ceny skoro i tak znajdą nabywców. Jeśli jednak Ci nabywcy zaczną wybrzydzac i nie kupować mieszkań właśnie ze względu na brak zagwarantowanej przed dewelopera godnej zieleni to niestety będą musieli ja zapewnić bo konkurencja jest ogromna. A to, ze teraz są takie drogie grunty? Są bo są na nie nabywcy po takiej cenie. Jak deweloperzy nie będą aż takich kwot oferować to właściciele gruntów też będą musieli cenę obniżyć bo zostaną ze swoim polem
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rafik » 09 sty 2019, 22:16

Arrival pisze:To proponuj rozwiązania. Gdybyś był właścicielem tej działki i przyszedłby deweloper z walizką pieniędzy to odmówiłbyś w imię estetyki miasta?
Jedyne rozwiązanie masowe jakie widzę to wymuszanie na deweloperach metrażu terenów zielonych/rekreacyjnych. Podobnie jak teraz się wymusza miejsca postojowe.
Jestem wielkim przeciwnikiem tego co się dzieje z budowlanką w Rzeszowie. Nie wkładaj mi do ust czegoś czego nie powiedziałem. Po prostu rozumiem ludzi i deweloperów. Każda branża się z czasem cywilizuje. Problem z deweloperką jest taki, że efekty burzliwych początków są widoczne potem przez wiele dekad.

Rozwiązanie tych problemów na przykładzie tego terenu powinno być wprowadzone przed tym kiedy Energetyk budował swój pierwszy blok a dookoła były pola.Naniesienie siatki dróg,zaplanowanie gdzie można powstać ewentualna zabudowa szeregowa a gdzie kilkupiętrowe bloki,plany uzbrojenia terenu.
Ta branża się nie ucywilizuje,a nawet jak się ucywilizuje to zostaną miasta będące koszmarami urbanistycznymi.Nie mówiąc już o takich problemach jak ciśnienie wody,kanalizacje,spadki napięcia przez podłączanie kolejnych bloków do sieci przygotowanych pod zabudowę jednorodzinną.O tym nikt teraz nie myśli wydając pozwolenia na prawo i lewo.
rafik
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 1062
Na forum od: 04 sie 2014, 14:32

Re: [ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GregInv » 10 sty 2019, 7:58

Ludziska. Czy nie macie innych problemów w życiu?
Ani nie jesteście właścicielem działki, ani nie jesteście deweloperem, nikt wam nie każę kupować mieszkań jak się wam nie podobają.
Jeden robi mapki, drugi tworzy prawo żeby było więcej zielnego, trzeci narzeka że jest drogo...
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

Re: [ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: uroczy » 04 lut 2019, 22:43

cześć wszystkim !

mam pytanie odnośnie budynku przed blokami Szerbud a bliżej drogi na ul. zacisznej, swego czasu było wspominane, że ma powstać tam przedszkole lub coś w ten deseń. Budynek był obrazowany jako parterowy lub max 1 piętrowy. Wie ktoś na czym się zakończyło planowanie i co w praktyce powstaje ?
zdjęcie sprzed kilku dni i wykopane fundamenty pod tenże budynek...



Obrazek
uroczy
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 15 lis 2018, 9:12

Re: [ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 04 lut 2019, 23:43

Po tym rodzaju fundamentów widać że będzie w budynku dużo małych pomieszczeń i nie będzie budynek podpiwniczony. Po prostu pod każdą przyszłą ścianą jest już wykopana ława fundamentowa. Na planach tej dużej działki faktycznie 3 budynki. A tylko dwa z parkingami podziemnymi. Ten najmniejszy od drogi ma około 15mx19m


Obrazek


Przed budynkiem miejsca postojowe. To może być wszystko prócz mieszkań. Jak parkingi od głównej drogi to może to będzie jakiś budynek pod usługi albo handel? Dentysta, żabka, fryzjer, apteka?


Obrazek
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 05 lut 2019, 0:11

Chyba najlepiej dowiedzieć się u źródła co tam będzie - zapytać Szerbudu.... jeśli ktoś się dowie to prośba o info
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: KrzysztofFilc » 05 lut 2019, 9:50

Coś obiło mi się o uszy, że Żłobek/przedszkole
KrzysztofFilc
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 134
Na forum od: 14 gru 2017, 14:10

Re: [ul. Zaciszna] Budynek wielorodzinny (Szerbud)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 05 lut 2019, 11:12

Jesli by był faktycznie żłobek/przedszkole to pomysł beznadziejny bo tego w okolicy ich nie brakuje. Brakuje natomiast zwykłego spożywczego sklepu lub apteki
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości