[ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (Developres)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Opinie i komentarze odnośnie pomyślnie zakończonych inwestycji mieszkaniowych

Re: [ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (2x55m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: rzepuncja » 06 sie 2017, 22:27

Witam, czy ktoś powie mi, czemu ten budynek jest cały z betonu a np. ściany nie są z cegły? Od czego to zależy? Nie znam się wiec pytam :)
rzepuncja
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 105
Na forum od: 22 lip 2014, 17:18

Re: [ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (2x55m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: klamar1214 » 07 sie 2017, 9:10

Bardzo dobre pytanie.Ja to sobie tłumaczę tak:kasa kasa kasa.Wielka płyta reaktywacja :D .Tak wiem że inaczej ale jednak.Mam mieszkanko w wielkiej płycie i dom tradycyjny z czerwonego maxa i nawet po styropianach jest różnica i to znaczna.
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (2x55m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ole » 07 sie 2017, 11:19

A który wieżowiec jest obecnie budowany z cegieł/pustaków ? no chyba żaden. Tutaj jeszcze masz dodatkowe elementy loggia, balkony które mają mieć określony kształt co nadaje dodatkową sztywność konstrukcji.
To nie wielka płyta bo lanie betonu ma się nijak do spawania kilku płyt do siebie...
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (2x55m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: lokatorRz » 07 sie 2017, 12:04

Ja nie jestem ekspertem, ale chyba wedlug standardu wykonczenia powinno to wyglada troche inneczej, czy sie myle??.



Ściany nośne kondygnacji mieszkalnych – do 14 kondygnacji jako żelbetowe, powyżej z pustaków ceramicznych z trzpieniami żelbetowymi, ocieplone, wykończone od zewnątrz tynkiem cienkowarstwowym.
lokatorRz
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 16 sty 2017, 19:23

Re: [ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (2x55m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: klamar1214 » 07 sie 2017, 12:56

Tak,wszystko racja z pustaka nie zrobisz.Mi i koledze chodzi o wypełnienie konstrukcji żelbetonowej właśnie ceramiką.
klamar1214
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 264
Na forum od: 16 lut 2015, 21:53

Re: [ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (2x55m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ole » 07 sie 2017, 15:36

Biorąc pod uwagę skomplikowaną elewację to nie dziwię się że zrobili z betonu. Jak by jakiś szpieg ;) zrobił kilka fotek jak robią ściany wewnątrz to byłby wypas.
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2139
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (2x55m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 08 sie 2017, 22:37

Obrazek

Jak widać ostatnie piętro wewnętrznego parkingu wielopoziomowego nie jest skończone :
Obrazek

Obrazek
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (2x55m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ETernit » 09 sie 2017, 6:47

swiety pisze:...Jak widać ostatnie piętro wewnętrznego parkingu wielopoziomowego nie jest skończone :

Ostatnie? Wczoraj widziałem, jak odkuwali beton i odkrywali zbrojenie słupów, które będą nadbudowywane w górę. Ten garaż chyba ma mieć łącznie 7 (?) kondygnacji wliczając te 2 zrealizowane i z tego co się słyszy, prace zaczną się jeszcze w tym miesiącu. Dodatkowo, zauważyłem na planach, że obrys garażu będzie większy od tego, który jest wykonany. Pojawia się dodatkowy rząd miejsc postojowych na "nawisie budynku".

Swoją drogą. Budynki A i B wyglądają ładnie. Nie mogę się doczekać gdy wstawią szklenia i wykonają elewacją.
ETernit
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 329
Na forum od: 15 paź 2015, 18:53

Re: [ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (2x55m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: swiety » 09 sie 2017, 9:20

ETernit pisze:Ostatnie? Wczoraj widziałem, jak odkuwali beton i odkrywali zbrojenie słupów, które będą nadbudowywane w górę. Ten garaż chyba ma mieć łącznie 7 (?) kondygnacji wliczając te 2 zrealizowane i z tego co się słyszy, prace zaczną się jeszcze w tym miesiącu.


Chodziło mi oczywiście, że to obecnie ostatnie piętro. Ciekawe czy te miejsca parkingowe będą ogólnodostępne dla mieszkańców czy trzeba będzie je wykupić.
swiety
Moderator
Moderator
 
Posty: 2942
Na forum od: 22 cze 2014, 19:11
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [ul.Warszawska/Lubelska] SkyRes (2x55m)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: strit000 » 09 sie 2017, 14:31

swiety pisze:
ETernit pisze:Ostatnie? Wczoraj widziałem, jak odkuwali beton i odkrywali zbrojenie słupów, które będą nadbudowywane w górę. Ten garaż chyba ma mieć łącznie 7 (?) kondygnacji wliczając te 2 zrealizowane i z tego co się słyszy, prace zaczną się jeszcze w tym miesiącu.


Chodziło mi oczywiście, że to obecnie ostatnie piętro. Ciekawe czy te miejsca parkingowe będą ogólnodostępne dla mieszkańców czy trzeba będzie je wykupić.


Pytając o mieszkanie w nowym budynku mieszkalnym, otrzymałem informację iż mogę kupić miejsce w garażu wielopoziomowym.
Raczej nie będzie dostępny ogólnie.
Ciekawostką jest informacja że miejsce w podziemnym garażu budynku L3 przysługuje tylko właścicielom mieszkań powyżej 50m2.
strit000
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 91
Na forum od: 06 kwie 2017, 16:07
Lokalizacja: Rzeszów

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inwestycje zrealizowane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości