[ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: misiek2010 » 26 lip 2018, 14:23

Też uważam, że deweloper powinien się porozumieć ze spółdzielnią. Choć może to nie być łatwe, gdyż NG wie, że i tak sprzeda mieszkania, więc raczej nie są zbyt chętni do ustępstw czy ponoszenia jakichkolwiek, nawet minimalnych kosztów. Pytanie, kto będzie zarządzał potem Uroczą 10, i ewentualnie czy miałby możliwość dogadać się ze Spółdzielnią co do opłaty wstępnej (rekompensującej w pewnym sensie budowę placu zabaw) a potem czynszowej.
misiek2010
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 25 lip 2018, 22:30

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 26 lip 2018, 15:09

Zdecydowanie powinni się dogadać bo koszty dla mieszkańców będą później niewielkie, jak się opłaty w czynszu rozlozy pomiędzy dwa bloki energetyka i jeden NG. To praktycznie jedno osiedle i powinna być tu jakaś wspólnota.
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: misiek2010 » 26 lip 2018, 15:23

Tylko jak wymusić na nich to ,,dogadanie", bo na prawdę NG jest mało elastyczny co do jakichkolwiek rzeczy, których nie wymusza na nich ustawa...
misiek2010
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 25 lip 2018, 22:30

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rafullo » 26 lip 2018, 15:31

Trzeba zmienić ustawę. Jak by pogadać z "politykami" to w nocy może by uchwalili nowelizację i jutro by była:P
Rafullo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 05 kwie 2018, 7:47

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 26 lip 2018, 15:44

Mieszkańcy Uroczej10 muszą wyrazić taka wolę aby mieć możliwość korzystania z tego placu, zwrócić się z tym do dewelopera i wówczas myślę, że NG nie będzie stawało na przeszkodzie. Przy tak niewielkim bloku jakim jest Urocza10, potencjalnie korzystających dzieci z tego placu moim zdaniem będzie garstka....
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 26 lip 2018, 16:03

W zasadzie się nie dziwię, że się nie dogadali z Energetykiem. Zależy jeszcze na jakim etapie Spółdzielnia Energetyk chciała się porozumieć, bo jeśli wtedy kiedy większość mieszkań w bloku na Uroczej 10 była sprzedana, to NG już nie miało możliwości wpuścić kosztów budowy placu zabaw w koszty mieszkań, a który developer dobroczynnie wybuduje plac zabaw ? zwłaszcza, że kupujący byli świadomi, że placu zabaw się koło tego jednego bloku nie planuje, z uwagi na brak miejsca. Ja w każdym razie byłam świadoma, i musze przyznać, że było mi to nawet na rękę, bo dziecko już mam wyrośnięte z tego typu rozrywki, a w obecnym miejscu gdzie mieszkam plac zabaw mam dosłownie koło okna mieszkania na parterze i wrzaski i piski od rana do wieczora stają się udręką przez cały sezon. Poza tym, myślę, że NG chce zakupić działki obok (tak przypuszczam, nie wiem, czy im się uda, ale trzymam za to paluszki ;-) i wybudować całe osiedle w tej lokalizacji, bo lepiej się tu sprzedają mieszkania niż np. na Dzielnicy Parkowej. Chciałabym, żeby to im się udało, bo wówczas jest szansa na to, że kolejne bloki będą w tym samym stylu architektonicznym, co na Drabiniance mocno kuleje !!!!. Wówczas na pewno powstałby centralny większy plac zabaw wspólny dla całego osiedla. Oczywiście to moje domysły, ale jestem przekonana, że złożyli propozycję właścicielom działek....A plac zabaw składający się z dwóch koników i jednej zjeżdżalni (tak jak ma to miejsce na niektórych osiedlach budowanych przez developerów, ale też przez spółdzielnie) to kpina ...zwłaszcza, gdy niedaleko jest duży plac zabaw przy Żwirowni.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 26 lip 2018, 16:53

Ten plac zabaw nie będzie przeszkadzał ponieważ będzie przy Zacisznej z na tyłach bloku NG, ale faktycznie trudno aby NG dokladalo się do placu na ziemi, której nie jest właścicielem. Można pomyśleć jedynie czy w czynszu nie możnaby było partycypowac w użytkowaniu tego placu jeśli Energetyk na to by się zgodził. To będą jakieś groszowe sprawy. Mnie osobiście na tym nie zależy ale jeśli dzieciaki z NG nie będą miały blisko placu to będą szaleć na ogródkach a to też może być uciążliwe ;)
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 26 lip 2018, 17:41

Akurat nie miałam na myśli uciążliwości placu zabaw przy ul. Zacisznej, tylko tak ogólnie chodziło mi o wyjaśnienie dlaczego brak placu zabaw było mi na rękę przy podejmowaniu decyzji o zakupie mieszkania. Chodziło mi raczej o przedstawienie realiów, że nie wszyscy mogą być zainteresowani (niekoniecznie przeciwni) porozumiewaniem się z Energetykiem odnośnie budowy i użytkowania ich placu zabaw. Takich jak ja niezainteresowanych może być więcej, poza tym cześć mieszkań była zakupiona pod wynajem (tak myślę, bowiem najszybciej rozeszły się te mniejsze mieszkania), a wynajmującym może też być na rękę brak placu zabaw bowiem z tego co wiem, niechętnie wynajmuje się zwłaszcza nowe mieszkania rodzinom z małymi dziećmi. Z tego powodu to wyrażanie woli ...

pogodynka pisze:Mieszkańcy Uroczej10 muszą wyrazić taka wolę aby mieć możliwość korzystania z tego placu
musi poczekać, do momentu aż okaże się ilu mieszkańców jest tak naprawdę zainteresowanych bo może okazać się, że

pogodynka pisze:Przy tak niewielkim bloku jakim jest Urocza10, potencjalnie korzystających dzieci z tego placu moim zdaniem będzie garstka....

Trudno, żeby dwóch czy nawet kilku przyszłych mieszkańców wypowiadało się za wszystkich na tym etapie.
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 26 lip 2018, 17:53

Zdecydowanie masz rację, że parę osób nie może wypowiadać się w imieniu większości. To co my tu sobie teraz piszemy nie ma większego znaczenia bo jak się ukonstytuje wspólnota to ona będzie podejmować decyzje rękami swojego zarządcy. Narazie jest to tylko luzna dyskusja
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bulaa90 » 27 lip 2018, 8:12

Jesli chodzi o plac zabaw to Spoldzielnia poinformowala Nas, ze ma byc calkiem duzy plac zabaw z tyrolka i innymi bajerami - tak wiec nie beda to 2 koniki i hustawka :)
Rozumie ze nie wszyscy sa i beda zainteresowani inwestowaniem w plac zabaw ze wzgledu na to ze nie maja/nie beda miec dzieci lub maja je juz wyrosniete. Pomyslcie jednak o rodzinie/znajomych, ktorzy beda Was odwiedzac z dziecmi - zamkniecie ich w pokoju i karzecie sie bawic samemu ? na pewno nie. Wtedy z checia wyslecie dziecko na fajny plac zabaw zeby samemu miec chwile spokoju :)
Podsumowujac: moim zdaniem kazde osiedle powinno miec przynajmniej jeden plac zabaw, na ktory powinni sie skladac wszyscy z okolicy zeby nie trzeba bylo bawic sie w ogradzanie i zamykanie go na klucz bo co to da ? jak bede widzial ze dziecko idzie z bloku Urocza10 to go mam nie wpuscic ? oczywiscie ze kazdy go wpusci ale jesli mieszkancy chca byc sprawiedliwi to powinni w przyszlosci poruszyc temat z wybranym przez siebie zarzadca. Nie sadze zeby to byl wielki koszt a mialoby to kolejne plusy - placisz - szanujesz. Uniknelo by sie sytuacji, gdzie niektore osoby (nie mowie ze Wszystkie!) w zwiazku z tym ze to "nie nasze" to nie nalezy szanowac :) Wszyscy sie skladaja, wszyscy moga korzystac, wszyscy szanuja, wszyscy pilnuja- jak widza ze cos jest dewastowane (chociazby przez starsze dzieci) to reaguja..
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości