[ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 30 lip 2018, 10:22

Naprawdę rozmowy na tym etapie na temat placu są zdecydowanie przedwczesne. To jest teren, który nie należy do NG i dyskusje na ten temat są teraz bez sensu. A 10zl do czynszu za taki plac to byłoby przegięcie. To jest 120zl rocznie. Za co tyle płacić? Będą tam po każdym użyciu dezynfekowac huśtawki...?
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: misiek2010 » 30 lip 2018, 14:55

Jeśli będzie możliwość indywidualnego dogadania się z Energetykiem, to będzie to najlepsze wyjście, o ile nie zagrodzą do tego czasu placu zabaw. Ponadto ten plac stanowiłby duży skrót w drodze np. do Żwirowni.
Skoro nie masz samochodu i nie kupiłeś miejsca w garazu to przecież nie płacisz za nie czynszu. Ci co je mają co miesiąc będą płacić ok 40-50 zł za jego utrzymanie

To ciekawe, ponieważ przy kupnie pytaliśmy jaka kwota będzie pobierana za takie miejsce w przyszłości i otrzymaliśmy odpowiedź, że wszystko będzie się zawierało w tej kilkuzłotowej opłacie / m2 na utrzymanie części wspólnych. Jeśli zatem takie miejsce ma +- 12 m2, to 50 zł daje nawet ponad 4 zł/m2 czynszu na cześci wspólne, a trzeba pamiętać że calkowity koszt czynszu to zaliczki na media, tym sposobem dobilibyśmy do grubo ponad 10 zł/ m2 czynszu...
misiek2010
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 25 lip 2018, 22:30

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 30 lip 2018, 17:42

Nie wiem jaka będzie opłata z m. parkingowe na Uroczej10 ale wiem jakie są opłaty w innych inwestycjach i u innych deweloperow i są właśnie w takich przedziałach. Wszystko zależy od tego kto administruje budynek. Może NG właśnie tak jak piszesz to rozwiązuje
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jarej151187 » 30 lip 2018, 18:56

Jeśli chodzi o utrzymanie miejsc parkingowych to wszystko zależy od tego jak macie to wpisane w umowie. Sam kupując mieszkanie na Dzielnicy Parkowej zakupiłem prawo do użytkowania konkretnego miejsca parkingowego. Nie wykupiłem więc miejsca parkingowego a prawo do korzystania z niego. Dzięki temu prawdopodobnie będziemy płacić niewielka opłatę na jego utrzymanie. Prawo własności obliguje właściciela do utrzymania miejsca parkingowego czyli zwiększa czynsz i dodatkowo płaci się za takie miejsce niemały podatek.
Jarej151187
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 19 gru 2017, 19:18

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kasia » 30 lip 2018, 19:25

Przy zakupie mieszkania widzieliśmy rozliczenie za jeden miesiąc przykładowego mieszkania z Naszego Gaju - tam za wykupione miejsce parkingowe lokator płacił ok. 30-40 zł za 'utrzymanie miejsca parkingowego' - od razu zaznaczyli,że u nas parking będzie sporo mniejszy więc ten koszt również będzie mniejszy, jednak nie będzie zawierał się w tej opłacie około 2zł/m2, która będzie pobierana na pokrycie np. pani sprzątającej,konserwatora windy,utrzymania zieleni czy odśnieżania.
Kasia
Świeżak
 
Posty: 4
Na forum od: 27 lip 2018, 20:55

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: misiek2010 » 30 lip 2018, 20:41

jednak nie będzie zawierał się w tej opłacie około 2zł/m2,

Ja przy zakupie otrzymałem wprost przeciwną informację.
misiek2010
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 27
Na forum od: 25 lip 2018, 22:30

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Jarej151187 » 30 lip 2018, 21:05

Właśnie tu chodzi o sprecyzowanie zapisu w umów z naszego gaju. Ja nie wykupiłem i wy zapewne też miejsca parkingowego a jedynie prawo do jego użytkowania. Sądzę że oczywiście koszt utrzymania miejsca parkingowego będziemy ponosić i tyle.
Jarej151187
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 15
Na forum od: 19 gru 2017, 19:18

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 11 sie 2018, 17:27

Na części zdjęte już rusztowanie i widać pierwsze kolorki elewacji:


Obrazek




Obrazek




Obrazek




Obrazek




... z drugiej strony widziałem też że wylali ten betonowy mur od strony ogródków.
Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 12 sie 2018, 12:31

Nice :D W realu te "drewniane" wykończenia są bardziej stonowane w kolorze, nie takie orzechowe
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pixeolo » 12 sie 2018, 18:21

Można? Można. Biały, szary, drewno, w miarę ciekawy układ elewacji.
pixeolo
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 407
Na forum od: 10 lip 2014, 17:00

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości