[ul. Urocza] Blok mieszkalny etap 1,2 (N.G. Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Tomek1991 » 28 lis 2018, 22:12

pisul pisze:
leirion pisze:Żadnego chodnika, ciekawe jak ja tam przejdę w deszczowy dzień bez otrzaskania mnie całą błotem przez jeżdżące samochody!!! po prostu masakra... teraz nadzieja, że zrobią to po ludzku tj. tak jak droga osiedlowa w mieście powinna wyglądać spełzła na niczym. A ja głosowałam na prezydenta F. Gdyby teraz odbywało się to spotkanie z prezydentem na Drabiniance to bym stanęła na głowie i bym poszła, żeby powiedzieć co myślę o takiej fuszerce... ech jakie to typowo polskie....



Były pieniądze, były chęci prezydent prosił a ci swoje... Gdyby nie ośli upór dosłownie kilku osób cała droga byłaby z chodnikiem i ścieżką rowerową. Niestety u nas blokowanie wszystkiego to sport lokalny:

http://supernowosci24.pl/mieszkancy-nie ... ntu-drogi/

Pisul, dziwisz się, że mieszkańcy nie zgadzają się by zabrać ich teren?
Tak się dzieje, gdy wpycha się się bloki w skrawek działki w osiedlu domków jednorodzinnych, a dopiero potem się myśli jak to skomunikować z resztą miasta...
To jest właśnie brak planowania w Rzeszowie, o którym tak często tutaj piszemy.
Tomek1991
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 335
Na forum od: 06 lut 2018, 19:39

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pisul » 28 lis 2018, 22:37

2 zdania 3 bzdury. Po pierwsze nic się "nie wpycha". Patrząc na mapę tego terenu sam zauważysz kilka malutkich budynków jednorodzinnych i puste działki budowlane na ogromnym terenie.


Skąd to zdziwienie że przy rosnącej ilości mieszkańców budują mieszkania? Co mają na tych łąkach jednorożce wypasać? Nieprawdą też jest że pierwsze wydawano pozwolenia a potem problem z komunikacją. Jeszcze przed budową z stron inwestycji były 2 drogi. Co do magii planu zagospodarowania terenu. Czy trzeba aż Planu żeby mieszkańcy dowiedzieli się i zrozumieli że mieszkają w mieście i to mieście wojewódzkim i że chodnik to nie jest żadna fanaberia. Argument że zmniejszą im się działki też bezsensowny. Sam oddałem na chodnik na Drabiniance około 200 metrowy pas ziemi i tyleż mi żywopłotu wykarczowano. I teraz mam i ładny chodniczek i mniej muszę kosić kosiarką trawnik. Niestety są ludzie u nas niereformowalni którzy JA stawiają nad dobrem wspólnym.



Na youtubie jest seria filmów gdzie vlogerzy porównują polskie, ukraińskie czy rosyjskie miasta podobnej wielkości na google street view. Tego są setki. Zawsze zachwycają się jak w Polsce nawet w najmniejszych miejscowościach są zadbane chodniki, domy czy ogródki ... Niestety będzie jeden wyjątek w Rzeszowie i jedna Ukraińska ulica :evil:

Awatar użytkownika
pisul
VIP
VIP
 
Posty: 8535
Na forum od: 27 cze 2014, 21:40

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 28 lis 2018, 22:57

peter pisze:Jakie to centrum miasta :lol: w centrum to moze byc skyres, wikana, capital towers czy st tower. Mieszkancy energetyka pewnie tego chcieli to i ich odgradzaja od otoczenia. :roll:


Peryferia to też nie są.... :twisted: w porównaniu do np. Miłej, Żmigrodzkiej czy ul. Rocha (nie chciałabym nikogo obrazić) .... Wyobraź sobie Peter, że tak 30 lat temu (no pewnie wcześniej ;) ) ogrodziliby osiedle znajdujące się przy Paderewskiego/Rejtana, albo Nowe Miasto i żeby przejść z Paderewskiego do Krzyżanowskiego w okolice przedszkola trzeba byłoby obchodzić Rejtana na około...albo nie można by było przejść na przełaj przez Nowe Miasto tylko z ul. Podwisłocze na Rejtana przez Kopisto lub Powstańców Warszawy ???? i tak wiele można by podać przykładów mniejszych lub większych osiedli/bloków, których ogrodzenie utrudniłoby pieszą komunikację w obrębie miasta, czy najzwyklejszy spacer....Tam też się kiedyś zabudują te puste pola.... mam nadzieję, że wybudują tam sklep lub blok z usługami na parterze i wtedy odwróci się to przeciw mieszkańcom Energetyka, że nie mogą pójść na skróty tylko muszą nadrabiać drogi na około...
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 28 lis 2018, 23:15

To okropnie wyglądające ogrodzenie nadaje się do filmów Barei.... to jest jakaś paranoja... Ja rozumiem, że na obrzeżach miasta buduje się małe osiedle zabudowane z paru bloczków i gustownie ogradza się teren, ale grodzic w tym miejscu takie wielkie bloki, jak ktoś to nazwał - zasiekami, graniczy z żartem. Toż z tego małego bloku na Uroczej może miesięcznie przechodziloby tamtendy z 3 osoby i w większości po to aby odwiedzić sąsiadów z Energetyka . Gratuluję osobie w spółdzielni, która wpadła na ten "genialny" pomysł...To ogrodzenie nie dość, że jest bezsensowne to jeszcze okropnie brzydkie i kojarzy się z wiezieniem
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 28 lis 2018, 23:30

Ok pojecie centrum moze dla kazdego z nas miec inne znaczenie podobnie z peryferjami(brak sklepu w najblizszej okolicy, kiepski dojazd, brak chodnika brak polaczenia mpk). Nowe miasto czy Paderewskiego to inne bajki to byly osiedla zaplanowane urbanistycznie pasujace do siebie z cala infrastruktura. Niestety takie pojedyncze bloki roznych inwestorow beda do takich sytuacji doprowadzac. A inwestorzy podajac ze osiedle bedzie zamkniete przekladaja to marketingowo na bardziej kameralne i wiele osob taki argument kupuje)
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: pogodynka » 28 lis 2018, 23:48

Peter mieszkam w ścisłym centrum. Do rynku mam może z 3minuty i uwierz mi, że na zakupy jezdze wlasnie w okolice Granicznej lub nawet do Krasnego do supermarketow, a na rynku byłam może z rok temu. Scisle centrum jest dla młodych ludzi, dla których odległość do pubów ma znaczenie. Poza tym Rzeszów jest na tyle mały, że taka odległość jak z Uroczej lub Zacisznej na Rejtana, to żadna odległość
pogodynka
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 317
Na forum od: 07 lut 2017, 0:15

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: peter » 29 lis 2018, 0:22

Merytoryka mojej wypowiedzi jest Ci obca. A ponadto temat jest o inwestycji na uroczej a nie o tym kto gdzie jezdzi na zakupy. Wracajac do inwestycji i ogrodzenia wydaje mi sie ze enegetyk nie jest jedyny ktory w tej okolicy jest ogrodzony, szare istniejace bloczki blizej UNM tez sa ogrodzone zobaczymy jak szerbud wejdzie na dzialke przed developresa czy tez sie nie odgrodzi 2 budynki mieszkalne wielorodzinne ktorych budowe ktos przerwa pare lat temu tez wydaja sie byc kiedys z ogrodzeniem
peter
Maniak
Maniak
 
Posty: 1295
Na forum od: 04 paź 2014, 18:21

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 29 lis 2018, 18:23

Drabinianka cechuje się konkretnym "mankamentem komunikacyjnym" z punktu widzenia osoby pieszo przemierzającej ten teren, a mianowicie praktycznie pomiędzy ul Strażacką a Nowowiejską brak jest jakiegokolwiek połączenia, czy choć ciągu pieszego (prostopadłego) pozwalającego dojść z ul. np. Sikorskiego do Kwiatkowskiego inaczej niż przez w/w ulice. To był jeden z przeciw argumentów, gdy zastanawiałam się nad kupnem mieszkania na Uroczej. Żeby dojść do ul. Powstańców Warszawy w okolicy zapory będę musiała dotrzeć Uroczą, a następnie Nowowiejską do Granicznej, a z Granicznej do Cichej....jak ktoś kiedyś tamtędy szedł pieszo (bo samochodem się tego nie czuje) to wiedziałby jaki to kawał drogi, miejscami się nawet trzeba cofnąć...lub nadłożyć drogi w bok.

Gdyby był plan zagospodarowania przestrzennego, to prawdopodobnie jakieś ciągi i małe drogi w poprzek byłyby w nim zaplanowane... a tak zabudują chaotycznie cały teren i potem już nic się nie da zrobić. A przecież takie piesze a może i rowerowe ścieżki byłyby przydatne wszystkim mieszkańcom środkowej części ul. Jazowej, Uroczej, czy Granicznej, którzy by chcieli chociażby przejść na skróty nad zalew Żwirownia, a nie cofać się do Nowowiejskiej, czy okrążać przez Strażacką. Samo Połączenie Uroczej z Zaciszną problemu nie rozwiązało!.

Ogrodzenie Energetyka jest rzeczywiście paskudne, ale nad gustami się nie dyskutuje... gorzej, że ja też je będę musiała oglądać z okien mojego mieszkania :shock:
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bulaa90 » 30 lis 2018, 1:52

Kasia pisze:Witam,
my również zakupiliśmy mieszkanie przy Uroczej 10 i zgadzam się z leirion - nie każdy potrzebuje placu zabaw, nie każdego odwiedzać będą rodziny/znajomi/ktokolwiek z małymi dziećmi, a nawet jeśli to większą atrakcją dla takiego dziecka będzie zabranie go na plac zabaw nad Żwirownie niż na taki obok bloku. Dla mnie plac zabaw nie jest konieczny i uważam, że partycypowanie w kosztach takiego placu zabaw nie jest fair. Jeśli sprawa nie zostanie rozwiązania na jakimś spotkaniu mieszkańców w przyszłości czy czymś podobnym to zawsze osoby chcące korzystać z takiego placu zabaw mogą się osobiście dogadać z Energetykiem i np. wnosić za to opłaty miesięczne (spotkałam się z takim rozwiązaniem w Krakowie i okolicach Warszawy).
Jeśli natomiast chodzi o działkę przed budynkiem Uroczej10 to uzyskałam odpowiedź, że właściciel i jego dzieci definitywnie odmówili sprzedaży tej działki jakiemukolwiek developerowi ponieważ "nie będą sprzedawać ojcowizny" - czy natomiast nie sprzedadzą tego np. jakiemuś marketowi, który postawi nam "pod nosem" sklep tego nie wiadomo, mam nadzieję, że tego nie zrobią, bo codzienne ranne dostawy wiążą się z dużym hałasem.


Witam. Chcialem tylko przypomniec jedna wypowiedz mieszkanca Urocza 10.

Nie mowie ze jestem zadowolony z ogrodzenia. Nie mowie ze powinno ono stac ale smieszy mnie oskarzanie mieszkancow Zaciszna 13 o to ze oni go chcieli. Przeciez wiadomo ze na etapie wykonywania projektu nie mozna nic zmienic i widocznie spoldzielnia miala go w planach i go postawila (bez ingerencji mieszkancow). A zanim zaczniecie oskarzac wszystkich w kolo to proponuje najpierw dogadac sie miedzy soba ( co widze ze tez nie jest latwe) :) spoldzielnia podobno proponowala developerowi wspolna budowe placu zabaw- byl podobno brak odp albo nawet odmowa... postawcie sie w miejscu inwestora w tym przypadku spoldzielni- chcielibyscie zeby wszyscy korzystali ze sprzetu a koszt utrzymania (roczne seriwsy, przeglady, odpowiedzialnosc za stan) spadal na Was? Fakt, mozna bylo ogrodzic sam plac zabaw, i wykonac ladniejsze ogrodzenie ale nikt z Nas tak naprawde nie wie jakie sa relacje pomiedzy Energetykiem a NG- moze ktos komus zalazl za skore ?
bulaa90
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 89
Na forum od: 14 maja 2017, 11:00

Re: [ul. Urocza] Urocza 10 (N.G. Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: leirion » 30 lis 2018, 11:04

pavlo101 pisze:Witam wszystkich sąsiadów :) , zważywszy na fakt iż inwestycja Urocza 10 jak i sąsiadów SM Energetyk dobiegają powoli ku końcowi i w przyszłości pojawi się wiele tematów do omówienia dotyczących osiedla / infrastruktury / spółdzielni itp.

Zapraszam wszystkich do dołączenia do utworzonej Grupy na FB gdzie zamieszczane będą wszystkie bieżące tematy. Im będzie nas więcej tym więcej będziemy w stanie uzyskać dla naszego wspólnego dobra i komfortu :D .

Link do grupy:
https://www.facebook.com/groups/583636312068612/


No to się zintegrowaliśmy :evil: Jeszcze tylko drutu kolczastego na tym ogrodzeniu brakuje... :shock:
Mam cichą nadzieję, że od strony NG droga nie dochodzi do samego ogrodzenia i zostanie choć 0,5 metra żeby posadzić jakieś tuje, obym się nie myliła... :( ...
To okrążanie Energetyka codziennie w drodze do pracy jakoś przeboleję...jak się boją, że im w nocy na huśtawki będę chodzić :twisted: ....w dzień bym się wstydziła... "troszkę za duża" jestem :lol:
leirion
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 104
Na forum od: 15 cze 2017, 12:12

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości