[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Inka » 10 gru 2017, 18:38

No a cóż myśleliście, że mieszkanie będzie ze złota, że to co płacicie za mieszkanie to aż tak dużo pieniędzy. Trzeba było czekać na mieszkanie 500 plus, a i tak byście narzekali i na to.
Inka
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 04 gru 2016, 15:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ollala » 10 gru 2017, 19:23

Inka pisze:No a cóż myśleliście, że mieszkanie będzie ze złota, że to co płacicie za mieszkanie to aż tak dużo pieniędzy. Trzeba było czekać na mieszkanie 500 plus, a i tak byście narzekali i na to.

Hmmm to czy to dużo pieniędzy czy mało jest kwestią subiektywną, dla jednych psi grosz dla innych dość sporo. Wszystko rozchodzi się o wykonanie inwestycji zgodnie ze sztuką budowlaną oraz zasadami jakie panują w przepisach prawnych. To że jeden inspektor coś klepnie, to zapewniam, że być może nie jest zgodne z przepisami, jak wiadomo ludzie są omylni, a w szczególności ci którzy siedzą w urzędach. Pewnych spraw trzeba sobie samemu dopilnować, bo to że wszystko póki co się trzyma, nie znaczy że nie będzie rodzić problemów w przyszłości. Później wychodzi pękanie płytek, smród z kanalizacji, krzywe drzwi, grzyb na ścianie. Wtedy dopiero człowiek się zastanawia co jest tego przyczyną i wszelkie naprawy trzeba robić na własny koszt, bo minie okres gwarancji.
Poza tym zastanawia mnie również kwestia wykonania galerii handlowej, czy aby na pewno taka wysokość budynku nie będzie przysłaniać światła w naszych mieszkaniach? Na to też jest przepis w prawie budowlanym.

Mieszkanie plus, deweloperzy czy inwestycje spółdzielni, mają niestety jeden wspólny mianownik - prawo budowlane.
Pozdrawiam
Ollala
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 10 lis 2017, 18:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: INKA88 » 10 gru 2017, 20:23

Inka pisze:No a cóż myśleliście, że mieszkanie będzie ze złota, że to co płacicie za mieszkanie to aż tak dużo pieniędzy. Trzeba było czekać na mieszkanie 500 plus, a i tak byście narzekali i na to.

Nikt nie pisze żeby mieszanie było że złota ani żeby było idealne bo ideałów nie ma.. Ale niech podstawowe sprawy będą wporządku i żebyśmy byli informowani na bieżąco o ważnych dla nas sprawach bo niestety ciężko cokolwiek się dowiedzieć :/ a co do kwestii ceny to dla jednych będzie mało dla innych dużo...
INKA88
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 19
Na forum od: 23 paź 2017, 17:14

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niebywale » 11 gru 2017, 9:38

DamianB2 pisze:I jeszcze jedna kwestia, muszę stanąć w obronie kierownika budowy. W jednym z postów pojawił się zarzut, że ktoś w was był okłamywany, że zakończeniu budowy nie w maju tylko na pewno w lipcu, potem we wrześniu. Ja rozmawiałem w kier budowy na początkiem maja i powiedział on jasno, że widzi jaki jest stan budowy, wie jak duże jest opóźnienie i że on nie powie innego terminu jak ten z umowy czyli koniec października bo nie wierzy że odbiory będą wcześniej. Myślę że to jest jedyna kompetentna osoba do udzielenia informacji o końcu budowy, więć zarzut w kłamstwach nie do końca słuszny.


i że on nie powie innego terminu jak ten z umowy czyli koniec października


Wybacz, ale termin zakończenia inwestycji w umowy był ustalony na koniec maja - ostatni etap inwestycji miał się wtedy kończyć.

I to nie pan kierownik kłamał o terminach, tylko sam deweloper. Dlaczego termin był ustalony na maj, następnie na koniec lipca, następnie na koniec sierpnia, następnie na połowę października? Dlaczego nie od razu na połowę października - moment przed odbiorami. Chodziło tylko o to, by adma wcześniej dostała pieniądze od nas (kolejne transze były przelewane wcześniej)
niebywale
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 21 lis 2017, 17:31

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Koscik » 11 gru 2017, 10:05

Tak wygląda odstęp między szybami a balkonem

Obrazek

Obrazek

A to jest "świeże" - jakieś 2 dni po ich położeniu wyglądają tak:
Obrazek

Obrazek
Koscik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Na forum od: 19 sty 2017, 22:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Alternatywy 2 » 11 gru 2017, 10:31

Inka pisze:No a cóż myśleliście, że mieszkanie będzie ze złota, że to co płacicie za mieszkanie to aż tak dużo pieniędzy. Trzeba było czekać na mieszkanie 500 plus, a i tak byście narzekali i na to.


Nie ukrywam, że czuje się tym wpisem mocno dotknięty! Nigdy na nic nie czekałem i nie liczyłem na manne z nieba - to raz, do wszystkiego dochodzę własną pracą... Sugerowanie takiego rozwiązania mojej osobie jak i całej reszcie forumowiczów, którzy punktują tu (zresztą słusznie i bardzo merytorycznie) wszelkie babole jakie serwowane są nam w tym bloku...jest nie na miejscu. A po drugie... Nikt nie narzeka tu dla samego narzekania...ot z nudów, bo niby taka nasza narodowa cecha! Takie bezkrytyczne łykanie wszystkego co ktoś usiłuje przepchnąć, oraz w jakimś stopniu sugerowanie by już nikt tu nic "złego" nie zamieszczał...jest odrobinę śmieszne. Chyba że stoi się po drugiej stronie barykady.

Tak, to jest ta zacna balkonowa dziura. Na zdjęciach i tak wygląda bardziej znośnie niż w rzeczywistości...
Alternatywy 2
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 08 gru 2017, 12:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ole » 11 gru 2017, 10:38

Taka odrobinę za krótka ta szyba - tak miało być ?
---- Regulamin Forum Rzeszowskich Inwestycji ----> https://inwestycje-rzeszow.pl/viewtopic.php?f=10&t=766
Awatar użytkownika
Ole
Moderator
Moderator
 
Posty: 2159
Na forum od: 04 lip 2014, 9:23
Lokalizacja: Staromieście

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Inka » 11 gru 2017, 10:43

Nie chciałam swoim wpisem nikogo urazić, jeżeli ktoś się tak poczuł to przepraszam.
Po prostu zirytowało mnie to ciągłe narzekanie. Na pewno nie jest tak źle, jak to opisujecie, a myślę, że będzie lepiej, gdyż budowa jeszcze nie zakończona.
Inka
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 04 gru 2016, 15:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Koscik » 11 gru 2017, 10:44

Niestety nie mam lepszego zdjęcia tej "dziury". Tak - tak miało być i według developera to jest w 100% w porządku

Przypomniałem sobie teraz, że jakiś tydzień temu pan wykonawca z admy wspominał, że będą w tej dziurze montować jakieś zabezpieczenie. Nie wiadomo jeszcze jak to będzie wyglądało, ale jakieś dodatkowe zabezpieczenie ma się niby tam pojawić. Nic więcej nie wiem o tym temacie.
Koscik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Na forum od: 19 sty 2017, 22:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Panilokator » 11 gru 2017, 13:03

Ja byłam podłamana , ale czytając to twierdze że u mnie nie było tak źle. Swoją drogą gdyby nie to forum to nie wiedziałabym o połowie rzeczy . Typu że mogę odebrać już klucze do piwnicy , że nie tylko u mnie nie działa logoterma (też grzeje do fula pomimo termostatu ) itp. Itp. NIEWIEDZA .. mam to samo . Natomiast wspólczuje tym którzy nie mogą remontować swoich mieszkań ze względu na usterki. Ja u siebie miałam do poprawy balkon ,toalete , aaaa no i kuli mi podłoge jeszcze raz bo nie działalo ogrzewanie (które dalej nie działa ale tym razem z innej przyczyny ) . Mam do usunięcia jeszcze dwie usterki ale przy wejsciu do mieszkania , pomijam juz obdartą futryne bo szkoda moich nerwów. Ale mimo to moge remontować , w sumie to zbliżam sie do końca. Trzymam kciuki za pozostałych
Panilokator
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 08 gru 2017, 18:25

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: builder i 99 gości