[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Panilokator » 08 gru 2017, 18:31

Witam wszystkich ,
Ja nie mam ogrzewania 4 dzień.... i jeszcze jakiś czas go nie będzie (w takim ekspresowym tępie został poinformowany serwis ), ręce opadają
Panilokator
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 08 gru 2017, 18:25

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Alternatywy 2 » 09 gru 2017, 12:29

Czytając to forum, zaczynam mieć coraz czarniejsze wizje. Rodzą się pytania – w co się wpakowałem! Pierwszy raz, jeszcze przed wprowadzeniem się, myślę o sprzedaniu tego „apartamentu”. Po nocach mi się to śni w najgorszych koszmarach!
Jak tak dalej pójdzie, to wprowadzimy się do bloku (teoretycznie nowego) a praktycznie zajechanego jak po 10 latach użytkowania. A wszystko przez krypto odbiory i dezinformację lokatorów. Jeszcze na wejściu zabulimy kokosy za ten „tropik” panujący wewnątrz bloku.
Poobijane futryny drzwi wejściowych są nie do odratowania drodzy Państwo z ADMY, syf na ścianach klatki schodowej razi. Ostatnio nie mogłem wyjść z windy, bo po tym jak drzwi się otworzyły – centralnie na wejściu stała drabina a na niej wisiał gość… coś tam malujący. Utwierdziłem się w przekonaniu – że tak, to jest już ten moment…Nic tylko odbierać! :D
Z garażem widzę też macie podobne wnioski. Faktycznie, gdzie ta woda, która zapewne kiedyś tam się dostanie, zostanie odprowadzona i czym? Smród w samochodach murowany – i to za jakie pieniądze, by stać się właścicielem miejsca parkingowego.
A teraz hit! Właśnie się dowiedziałem, że zgłaszana przeze mnie ( znacznie wcześniej) prośba o wypuszczenie instalacji elektrycznej pod rolety zewnętrzne… pozostała w sferze moich marzeń! Przychodzę, patrzę…nie ma! I co teraz?? Mam na czuja kuć elewację w poszukiwaniu?
I jeszcze coś do Państwa z Admy.
Nasze bloki macie już załatwione, wszystko jest super i bez zastrzeżeń. Żadnych uwag nikt nie ma, wszystko zrobione jest zgodnie z rysunkami i wytycznymi lokatorów…więc, nie pozostaje nic innego jak gnać z kolejnymi!
Alternatywy 2
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 08 gru 2017, 12:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DamianB2 » 09 gru 2017, 13:40

Cześć,

Widzę, że opinie na forum zrobiły się bardzo radykalne, pewnie szkoda ze dopiero po odbiorach. Kilka małych kontr z mojej strony:
-do kolegi kilka postów wyżej: odbierałem mieszkanie 30 października o godzinie 9 i ja akurat dostałem szampana(tj.wino musujące), było to sympatyczne ;)
-po wejściu do mieszkania najważniejsza dla mnie kwestia - zmiany lokatorskie niewykonane, to faktycznie duży zawód, mieli zrobić w 4 dni, dalej nie było, wziąłem więc nr do kierownika i dopiero po codziennych przypomnieniach telefonem wykonali
-polecam dzwonić bezpośrednio do kierownika, dziewczyny w biurze są sympatyczne, ale niestety nikt na budowie nie traktuje ich poważnie i ja akurat trochę im współczuję, bo na nie spada frustracja klientów, a same przecież nie mają pojęcia skąd opóźnienia i jakie plany mają ich szefowie
-kierownik budowy udostępnia numery do osób bezpośrednio odpowiedzialnych za konkretne zadania, najlepiej dzwonić od razu do nich i nie dawać im spokoju - zm. lokatorskie wykonano u mnie w dwa tyg po odbiorze, jak dla mnie fatalnie późno, ale widzę, że u niektórych jest gorzej
-na klatki nie narzekajcie, mi przy odbiorach od razu mówiono że beda malowane na pewno na wiosne jak ludzie zrobia wykończenie, żeby już nie obijać scian, a resztki zaprawy na plytkach... było slabo ale już chyba częśc teo wyczyszczono
-są mieszkania w któych wieczorami świeci się już docelowe oświetlenie i jest oglądany tv na kanapie, więc jeśli ktoś jest zdeterminowany, to chyba można sobie poradzić(dotyczy wyższych pięter, parterowi współczuję od początku - brak wykonanych ogródków to totalna żenada)

Wszystko powyższe składa się na prosty wniosek, który dla mnie był oczywisty gdy decydowałem się na Admę na os. Projektant, ale widzę, że wielu z was jest w ciężkim szoku.
Słuchajcie, Adma nigdy deweloperem nie była i jak sie okazuje już raczej nie będzie, to ZAWSZE był wykonawca SM Projektant, który po prostu tym razem sprzedał mieszkania na własną rękę. Od 7 roku życia mieszkam na tym osiedlu i wiem doskonale jak to wygląda, nie kupiłem od SM Projektant, bo nie chciało mi się na kolanach chodzić wokół ich siedziby i prosić zeby łaskawie sprzedano mi mieszkanie i to bez płacenia gigantycznych kwot z góry. Pod tym kątem w Admie jest lepiej niz w SM, ale trzeba być świadomym, że produkt jest ten sam, czyli wiadomo było że będą opóźnienia, że trzeba się będzie prosić o wykonanie czegokolwiek, że będzie bałagan, brud, syf...... taka praktyka tej lokalnej "mafii" - mówię to po wielu doświadczeniach i po poznaniu wielu osób ze szczebli zarządzania SM.

Powiem więcej... przyzwyczajcie się... budynek ma być oddany w zarząd SM Projektant, a tam możliwe o każdą głupotę trzeba się bedzie upominać i upominać, a jeśli będą na traktować gorzej, jako admowców to już w ogóle słabo.

Dla jasności, ze względu na kredyt i MDM miałem do wyboru w Rzeszowie co najwyżej dwie lub trzy inwestycje, zdecydowałem się na Admę, ale licząc sie z pewnym ryzykiem. Kupiliśmy mieszkania w cenie spółdzielni, więc tak wygląda obsługa. Pocieszę, ludzie w Rzeszowie płacą nawet po 1000 albo i 1500 więcej za metr niż my, a potem okazuje się że nawet na takjich prestiżowych inwestycjach jak Nasz Gaj (woda w garażu, składziki zrobione zmieszkań) czy SkyRes deweloperzy mają w głębokim poważaniu klientów i na koniec i tak zrobią po swojemu. Taki jest niestety ten chory rynek w Rzeszowie, że zakup mieszkania może doprowadzić do osiwienia(jestem blisko). A prezesi Admy, jeśli czytają to forum to przez tydzień czasu smieją sie z tekstów: dzieki mnie straciliście klienta, odradziłem was. Na miejsce każdego z nas znajdzie sie z 5 chętnych do kupna od nich mieszkania, a jak by chcieli to nawet w wyższej cenie daliby radę sprzedać.

PS. Byłem na budowie w trakcie minionego roku z 8 razy, bo wiem że po prostu jak to na spółdzielni trzeba wszystko pilnować na bieżąco - może dla tego u mnie w mieszkaniu nie jest źle(złe tynki... tego im nigdy nie wybaczę!), ale nie przyszło mi do głowy że ktoś da mi zdjęcia instalacji... wszystko robiłem na bieżąco, na Projektancie zawsze tak było.

Pozdrawiam
DamianB2
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 16 maja 2017, 23:31

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DamianB2 » 09 gru 2017, 13:45

I jeszcze jedna kwestia, muszę stanąć w obronie kierownika budowy. W jednym z postów pojawił się zarzut, że ktoś w was był okłamywany, że zakończeniu budowy nie w maju tylko na pewno w lipcu, potem we wrześniu. Ja rozmawiałem w kier budowy na początkiem maja i powiedział on jasno, że widzi jaki jest stan budowy, wie jak duże jest opóźnienie i że on nie powie innego terminu jak ten z umowy czyli koniec października bo nie wierzy że odbiory będą wcześniej. Myślę że to jest jedyna kompetentna osoba do udzielenia informacji o końcu budowy, więć zarzut w kłamstwach nie do końca słuszny.
DamianB2
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 16 maja 2017, 23:31

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Alternatywy 2 » 09 gru 2017, 14:53

DamianB2 pisze:Cześć,

Widzę, że opinie na forum zrobiły się bardzo radykalne, pewnie szkoda ze dopiero po odbiorach. Kilka małych kontr z mojej strony:
-do kolegi kilka postów wyżej: odbierałem mieszkanie 30 października o godzinie 9 i ja akurat dostałem szampana(tj.wino musujące), było to sympatyczne ;)
-po wejściu do mieszkania najważniejsza dla mnie kwestia - zmiany lokatorskie niewykonane, to faktycznie duży zawód, mieli zrobić w 4 dni, dalej nie było, wziąłem więc nr do kierownika i dopiero po codziennych przypomnieniach telefonem wykonali
-polecam dzwonić bezpośrednio do kierownika, dziewczyny w biurze są sympatyczne, ale niestety nikt na budowie nie traktuje ich poważnie i ja akurat trochę im współczuję, bo na nie spada frustracja klientów, a same przecież nie mają pojęcia skąd opóźnienia i jakie plany mają ich szefowie
-kierownik budowy udostępnia numery do osób bezpośrednio odpowiedzialnych za konkretne zadania, najlepiej dzwonić od razu do nich i nie dawać im spokoju - zm. lokatorskie wykonano u mnie w dwa tyg po odbiorze, jak dla mnie fatalnie późno, ale widzę, że u niektórych jest gorzej
-na klatki nie narzekajcie, mi przy odbiorach od razu mówiono że beda malowane na pewno na wiosne jak ludzie zrobia wykończenie, żeby już nie obijać scian, a resztki zaprawy na plytkach... było slabo ale już chyba częśc teo wyczyszczono
-są mieszkania w któych wieczorami świeci się już docelowe oświetlenie i jest oglądany tv na kanapie, więc jeśli ktoś jest zdeterminowany, to chyba można sobie poradzić(dotyczy wyższych pięter, parterowi współczuję od początku - brak wykonanych ogródków to totalna żenada)

Wszystko powyższe składa się na prosty wniosek, który dla mnie był oczywisty gdy decydowałem się na Admę na os. Projektant, ale widzę, że wielu z was jest w ciężkim szoku.
Słuchajcie, Adma nigdy deweloperem nie była i jak sie okazuje już raczej nie będzie, to ZAWSZE był wykonawca SM Projektant, który po prostu tym razem sprzedał mieszkania na własną rękę. Od 7 roku życia mieszkam na tym osiedlu i wiem doskonale jak to wygląda, nie kupiłem od SM Projektant, bo nie chciało mi się na kolanach chodzić wokół ich siedziby i prosić zeby łaskawie sprzedano mi mieszkanie i to bez płacenia gigantycznych kwot z góry. Pod tym kątem w Admie jest lepiej niz w SM, ale trzeba być świadomym, że produkt jest ten sam, czyli wiadomo było że będą opóźnienia, że trzeba się będzie prosić o wykonanie czegokolwiek, że będzie bałagan, brud, syf...... taka praktyka tej lokalnej "mafii" - mówię to po wielu doświadczeniach i po poznaniu wielu osób ze szczebli zarządzania SM.

Powiem więcej... przyzwyczajcie się... budynek ma być oddany w zarząd SM Projektant, a tam możliwe o każdą głupotę trzeba się bedzie upominać i upominać, a jeśli będą na traktować gorzej, jako admowców to już w ogóle słabo.

Dla jasności, ze względu na kredyt i MDM miałem do wyboru w Rzeszowie co najwyżej dwie lub trzy inwestycje, zdecydowałem się na Admę, ale licząc sie z pewnym ryzykiem. Kupiliśmy mieszkania w cenie spółdzielni, więc tak wygląda obsługa. Pocieszę, ludzie w Rzeszowie płacą nawet po 1000 albo i 1500 więcej za metr niż my, a potem okazuje się że nawet na takjich prestiżowych inwestycjach jak Nasz Gaj (woda w garażu, składziki zrobione zmieszkań) czy SkyRes deweloperzy mają w głębokim poważaniu klientów i na koniec i tak zrobią po swojemu. Taki jest niestety ten chory rynek w Rzeszowie, że zakup mieszkania może doprowadzić do osiwienia(jestem blisko). A prezesi Admy, jeśli czytają to forum to przez tydzień czasu smieją sie z tekstów: dzieki mnie straciliście klienta, odradziłem was. Na miejsce każdego z nas znajdzie sie z 5 chętnych do kupna od nich mieszkania, a jak by chcieli to nawet w wyższej cenie daliby radę sprzedać.

PS. Byłem na budowie w trakcie minionego roku z 8 razy, bo wiem że po prostu jak to na spółdzielni trzeba wszystko pilnować na bieżąco - może dla tego u mnie w mieszkaniu nie jest źle(złe tynki... tego im nigdy nie wybaczę!), ale nie przyszło mi do głowy że ktoś da mi zdjęcia instalacji... wszystko robiłem na bieżąco, na Projektancie zawsze tak było.

Pozdrawiam


Witam

Nastroje się radykalizują, bo dopiero teraz widzimy co jest wewnątrz…a częściej nie widzimy, nie wiemy i wiedzieć nie będziemy– i to najbardziej irytuje. Piszesz Damian B2, że nie oczekiwałeś na zdjęcia rozmieszczenia wszelkich instalacji w mieszkaniu? No i błąd. Teraz jest to normą, również na tych innych osiedlach o których piszesz. Nie wiem, jakim cudem udało Ci się kolego wbić na budowę 8 krotnie, bo ja mając ten sam plan słyszałem stanowcze „nie można”. Wiem, że deweloperzy robią takie akcje – ale podczas drzwi otwartych aby skusić kolejnych klientów – dzieje się to za zgodą wykonawcy, bo tak normalnie nikt nie życzy sobie wizyt w momencie kiedy wykonywane są wylewki, tynki, przeprowadzane są instalacje a na zewnątrz stoją dźwigi. Jak Ty tego dokonałeś…i kto wziął na siebie odpowiedzialność za Twoje bezpieczeństwo??
Moja wyobraźnia nie sięga tak daleko by zwizualizować sobie obraz biegających po budowie ( w kaskach ochronnych?) wszystkich przyszłych lokatorów chcących wykonać foto na własne potrzeby.. Nie wierzę, że po Twoim wpisie wszyscy teraz zgodnie machną ręką i stwierdzą że … jak coś przewiercą to trudno, bo nic się nam nie należało.
A po drugie…tych kierowników musiałoby być wówczas 10 ( na zmiany). Tak więc pilnowanie na bieżąco… jest wykonalne jedynie kiedy budujesz własny dom! Od podstaw do samego końca. Wtedy wybierasz sobie firmę, która ma to zrobić. Tu jesteś zdany na rzetelność wykonawcy i podwykonawców. Obecnie nie wiemy nic. Kto wykonał, jak i w którym miejscu.
Mieszkania w których jak piszesz: „wieczorami świeci się już docelowe oświetlenie i jest oglądany tv na kanapie” to z pewnością wynajmy. Dla tych klientów średnio dużo się liczy. Ważne że stoją ściany, na podłodze są tanie panele i… biznes leci ( ich sprawa). Inaczej podchodzą do tego ci, którzy mają tam zamiar mieszkać.
Nie chcę się czepiać, ale tekst że „prezesi Admy, jeśli czytają to forum to przez tydzień czasu smieją sie z tekstów: dzieki mnie straciliście klienta, odradziłem was. Na miejsce każdego z nas znajdzie sie z 5 chętnych do kupna od nich mieszkania, a jak by chcieli to nawet w wyższej cenie daliby radę sprzedać” – też daje do myślenia. Czyli, jeśli ktoś ma odrobinę niższą cenę od reszty na rynku nieruchomości – to tak ma to wyglądać? No wspaniale… ja już jestem spokojniejszy.

Co do postu Ollala, jak dla mnie absolutna racja.
Alternatywy 2
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 08 gru 2017, 12:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DamianB2 » 09 gru 2017, 21:47

Alternatywy 2, wiesz ilekroć wchodzilem nikt nie mial nic przeciwko, moze mialem szczescie, bo sam bylem zdziwiony ze nie egzekwowano tej zasady trzech wejsc. Jasne ze plany instalacji warto byloby dostac, bo choc elektryke widzialem to podlogowki nie, wiec w lazience wiercenie i tak jest ryzykiem.
Pozew zbiorowy moze, chociaz nie znam sie na prawie, nie wiem jak to by moglo wygladac. Tyle ze akurat zablokowanie w tej chwili odbioru budynku to chyba najlepsze co mogloby Adme spotkac bo dostana dodatkowy czas na uzupelnienie niedoróbek, a nie poniosa konsekwencji, ktos o tym wspomnial pare postow wyzej.
Odnosnie cen, sluchaj, to absolutnie niezdrowa sytuacja, ale napisalem jak jest. I tak uwazam ze nawet my zaplacilismy duzo za drogo jak za mieszkanie w naszym miescie, tylko ze tak to wyglada, ludzie kupuja niezaleznie jaka jest cena, a deweloper spokojny ze i tak sprzeda nie martw sie o wizerunek.
DamianB2
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 16 maja 2017, 23:31

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ollala » 09 gru 2017, 22:41

https://uokik.gov.pl/download.php?plik=14602

Do poczytania, sporo do zarzucenia deweloperowi mamy...
Ollala
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 10 lis 2017, 18:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ollala » 09 gru 2017, 22:54

Alternatywy 2 pisze:Więc sam widzisz przyjacielu, że jest nie tak jak być powinno. Przewierć ( odpukać oby nie…ale jeśli to??) podłogówkę i ciśnienie zapewne Ci podskoczy! A łazienka jest dotknięta sporym ryzykiem takiej przypadłości… kabina, odpływ.. cokolwiek. Ja spokojny o to nie jestem.
O „zasadzie” trzech wejść nawet mnie smród nie zaleciał. Nikt o takiej ewentualności nawet nie wspominał.
Deweloper niech sobie sprzedaje, tylko niech nie traktuje kupujących jak stado baranów. Dla wielu osób nie jest to pierwsze mieszkanie, gdzie można nawinąć naiwniaka…a ten podpisze wszystko. Renoma i opinia jednak gdzieś leci w świat. To już nie te czasy serialu Alternatywy, gdzie mieszkanie było dopustem bożym a ludzie godzili się na wypadające ściany czy rażące niedoróbki.
Z ciekawości zapytam, co sądzisz o długości szkła na balkonach? 20 lat mieszkałem w bloku i… pierwszy raz cofnęło mnie od barierki… a lęku wysokości nie mam. Na parterze, lub 1 piętrze wygląda to lepiej ale wyżej… dramat.


Owszem z podłogówką ciśnienie się Państwu podniesie, chciałam zaznaczyć że układ jest/może być- źle położony. Przede wszystkim podkład pod podłogówką warstwa izolacyjna jest złożona z dwóch styropianów mających łącznie 3 cm, leżących tak, jak im się położyło, haki przytrzymujące rurki kiepskiej jakości, przez co w momencie zalania jastrychu wypchało je do góry. Poza tym jastrych powinien mieć od 6,5 do 7 cm, a nie 5 cm i powinien być gęsty, a zapewniam że kruszy się w rękach. Wylewka przez to wszystko zaczyna pękać, a wiadomo przez to może dojść do awarii całego układu. Skutkiem był zawał serca przeciętego ogrzewania. Ze swojej strony będę robić ekspertyzę u rzeczoznawcy budowlanego. Moja cierpliwość już się dawno skończyła.
Ostatnio zmieniony 10 gru 2017, 10:02 przez Ollala, łącznie zmieniany 1 raz
Ollala
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 10 lis 2017, 18:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: DamianB2 » 10 gru 2017, 3:37

A co mozna myslec o tej szparze na balkonie? Slabo, bardzo slabo, ale nawet nie mam pomyslu co mozna z tym zrobic
DamianB2
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 25
Na forum od: 16 maja 2017, 23:31

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Doniek » 10 gru 2017, 9:34

Moze ktos wstawic zdjecie tej dziury na balkonie o ktorej wspminacie? Ciekawy jestem o czym mowa.
Doniek
Maniak
Maniak
 
Posty: 1371
Na forum od: 13 mar 2017, 23:32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: UlicznyObserwator i 73 gości