[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GregInv » 24 sty 2018, 10:49

DamianB2 pisze:Akurat znajomość rynku dla osob ktore ubiegaly sie o MDM ewidentnie sugerowala wybór Admy a nie Sm Projektant, przynajmniej dokumentacja byla zalatwiona sprawnie, bez proszenia sie SM zeby w ogole zechcieli sprzedac mieszkanie. Co wiecej, znajomosc rynku pozwala wiedziec ze Adma zawsze blisko wspolpracowala z SM i dobra opinia Projektanta to w duzej mierze zasluga Admy. Po prostu okazalo sie ze na wlasny rachunek Adma w kilku kwestiach sie przeliczyla, a potem juz brnela w slepy zaulek.
Mysle tez ze nie ma sensu narzekac na osoby z biura, bo akurat one naleza do ofiar calej sytuacji, to na nie spada frustracja klientow za to ze ktos nieudolnie prowadzi firme czy budowe.
No i jak narazie to nikt nie wtopil i obys nie byl zlym prorokiem.


Ja mówię o rynku inwestycyjnym. Tu biorę w ciemno projektanta.
Jak ktoś dla siebie to pewnie istotne jest te kilka % z MDMu. Pytanie czy cały ten stres jest tego wart.
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Koscik » 24 sty 2018, 14:10

Gdyby ktoś nie bywał na budowie to na drzwiach wisi ogłoszenie:
Obrazek
Koscik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Na forum od: 19 sty 2017, 22:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 24 sty 2018, 15:36

Z tego co ja dowiedzialem sie w banku potrzebny jest aneks do umowy odnosnie wypłacania transz. Bo przed wypłatą kazdej transzy jest kontrola czy deweloper tez wywiązuje sie z umowy.Jak nie to zostaje wstrzymana wypłata . Nie jest to nie wiadomo jaki koszt , cos ok 100 zl , i z tego co wiem ze deweloper wyraza chec oddania kosztow aneksu.
Jak najbardziej pisze sie na spotkanie z deweloperem ale wydaje mi sie ze jeszcze musimy sie wstrzymac, moze cos sie zmieni. Ja jestem caly czas dobrej mysli i wierze ze cos wkoncu sie ruszy, jak nie to ja osobiscie bede egzekwował kazdą zlotówke jaką stracilem przez dewelopera i podejzewam ze nie jedna osoba, tez o tym myslala . Nawet o pozwie zbiorowym jesli by trzeba bylo . Mam nadzieje ze deweloper poprostu sie uderzy w głowe i zacznie myslec co robi. Nie wiem czym bedzie sie tlumaczyl, Moze wymysli jakis sposob na rekompensate naszej frustracji... Narazie badzmy dobrej mysli, Jak nie to chetnie zajme sie nawet organizacją spotkania ..... Narazie tylko pozostaje czekac tak jak mowie, Ja caly czas jestem dobrej mysle, Male opoznienia dopuszcam do głowy( oby nie byly tylko opoznienia nie wiadomo jakie, i oby to nie bylo tylko wykonane w pospiechu i zeby nie poszła fuszerka .
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nika_99 » 24 sty 2018, 18:26

Z tego co mi wiadomo, kilka wniosków o kredyt (z finansowaniem z MDM) zostało przez bank wstrzymane, właśnie przez opóźnienia dewelopera ...także tak ... nie wiem co z tego będzie, ale jak stracimy dowinanosowanie na TO mieszkanie u TEGO dewelopera to chyba nie wytzrymam ... miało być tak pięknie, a jest gorzej niż źle.
nika_99
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 12 gru 2017, 13:11

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maxdm87 » 24 sty 2018, 18:49

Ja też właśnie dzisiaj się dowiedziałem, że PekaoSA cofnął decyzję kredytową ze względu na opóźnienia wzgl harmonogramu.... jutro mam dostać nowy harmonogram z Etapem VI datowanym na Listopad... pytanie czy to wogóle pomoże... teraz to trzyma mnie już tylko tutaj MDM... jeśli to nie wypali to szukam innego developera bo moja cierpliwość do Admy jest już na wykończeniu.... tak jak ktoś pisał... zakup mieszkania powinien być radosną chwilą w życiu człowieka...a nie... stresem czy przez developera nie bank nie cofnie mi MDM czy wogóle dostane kredyt... czy developer wyrobi się i czy mieszkania będą wykończone w standardzie jaki obiecał....
maxdm87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 08 lis 2017, 15:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kuba85 » 24 sty 2018, 19:24

Jedynym rozwiązaniem jakie widzę w tym momencie jest zabezpieczenie się przed utrata MDM w postaci zapisu w akcie notarialnym o pokryciu przez dewelopera kwoty dofinansowania w sytuacji kiedy z winy dewelopera np. Opóźnień dojdzie do utarty środków.
Kuba85
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 08 lis 2017, 14:43

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nika_99 » 24 sty 2018, 19:31

Uważam taki zapis za mało realny, większość z przyszłych właścicieli bud 5 i 6 jest podobno po podpisaniu uowy deweloperskiej u notariusza (gdzie zapewniano o staranności i terminowym zakończeniu sie prac w listopadzie :mrgreen: ) ... chodzi o przyznanie samego kredytu ... tutaj banki mają problem :(
nika_99
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 12 gru 2017, 13:11

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kuba85 » 24 sty 2018, 19:36

Z tego co mi wiadomo,osoby które podpisały umowy nie korzystały z dofinansowania z MDM więc im taki zapis nie jest potrzebny, a tym co z niego skorzystali a mogą go utracić stanowi w jakimś stopniu zabezpieczenie.
Kuba85
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 08 lis 2017, 14:43

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PawełzRzeszowa » 24 sty 2018, 20:29

Tego się właśnie obawiałem ...
Widać powoli Adma traci grunt pod nogami.
Wystarczyło przyłożyć się trochę i nadgonić opóźnienia zatrudniając więcej ludzi ...

Niestety nie mam dobrych wiadomości oto jak wygląda budowa 5 i 6 .

19.01.2018
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

23.01.2018
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Dodam ,że strop na bud. 6 nadal jest niewykonany .

i dla porównania
19.12.2017r.
Obrazek
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: GregInv » 25 sty 2018, 12:23

Dla zainteresowanych ogłoszenie do SM Projektant:

Spółdzielnia Mieszkaniowa PROJEKTANT w Rzeszowie informuje, że nie ma nic wspólnego z realizowanymi przez Firmę Adma-Development Sp. z o.o. Sp.K. z siedzibą w Rzeszowie budynkami przy ul. Żmigrodzkiej i Solińskiej w Rzeszowie.
Budynki zlokalizowane przy ul. Solińskiej 1 i 3 nie są zarządzane przez tut. Spółdzielnię.

Administracja Osiedla
GregInv
Zaangażowany
Zaangażowany
 
Posty: 184
Na forum od: 03 sty 2018, 15:22

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości