[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: nika_99 » 08 sty 2018, 13:30

to ja zaczynę chyba poważnie się martwić ... rezerwacja mieszkania w bud 6 jest, aktualnie załatwiam papiery na kredyty do końca życia ... a widzę że deweloper swoje a jego harmonogramy swoje :twisted: .

Nienaganna pinia o deweloperze skłoniła mnie do chęci zakupu mieszkania... czytając forum to nie wiem przypadkiem czy nie wpakowałam się w jakieś g*.

Lokatorzy z bud 2 i 3, którzy mają MDM (o ile tacy tam są :?: ), jak wygląda sprawa z bankami, czy są jakieś problemy przez te opóźnienia?
nika_99
Świeżak

Na forum od: 12 gru 2017, 12:11

Postautor: DamianB2 » 08 sty 2018, 14:52

Z MDM nie ma komplikacji.

Przy MDM wazna jest data wyplacenia dofinansowania, czyli data ostatniej transzy dla dewelopera, ona musi byc wplacana w roku na ktory przewidziano doplate. W temacie MDM reszta nie ma znaczenia. Z tego co wiem nabywcow z doplata MDM jest w 2 i 3 stosunkowo sporo.

Stan zaawansowania 5 i 6 jeszcze nie musi byc powodem do obaw. Prawda jest taka ze budynki 2 i 3 kiedy ja robilem rezerwacje czyli na koniec listopada 2016 mialy opoznienie wzgledem harmobogramu okolo 2 msc. Taki stan opoznienia utrzymywal sie prawie do wiosny, a slimacze tempo prac pojawilo sie od marca i trwalo az do wrzesnia, to w tym okresie prace postepowaly najwolniej i wygenerowaly najwieksze opoznienie, tak ja to widzialem a budowe odwiedzalem (bez wejsc) regularnie raz dwa razy w miesiacu i na prawde czasem przez kilka tygodni nie bylo widac najmniejszych zmian w pracach, a byly to miesiace letnie! Stad wlasnie irytacja nas, nabywcow, ze dopuszczono do takiego opoznienia, bo w marcu kwietniu sledzac harmonogram wydawalo mi sie bardzo realne oddanie mieszkan w sierpniu lub wrzesniu, ale potem niewiele robiono w tym kierunku.

Podsumowujac, ja uwazam, ze jesli caly obecny rok na budynkach 5 i 6 bedzie duze tempo prac to z latwoscia mozna zmiescic sie w terminie oddania mieszkan. Nie wiem jednak czy deweloper tak zrobi czy nie, zobaczymy.

Nie wiem tez na ile bedzie to prawidlowe technologicznie zeby blok byl wymurowany i wykonczony na przesttzeni niecalego roku. Tradycyjnie zawsze sie mowilo ze mury powinny 'przezimowac' czy 'osiąść', ale nie znam sie, moze obecna technologia tego nie wymaga.
DamianB2
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 16 maja 2017, 22:31

Postautor: Panilokator » 08 sty 2018, 21:50

Pilna sprawa. Czy ktoś z Państwa miał już przeniesienie własności u notariusza ? Ja miałam już drugi termin na 10 stycznia.. i dziś dzwoniła Pani notariusz , że deweloper dalej nie wyrabia z papierami i termin zostaje przesunięty na.. nie wiadomo kiedy.
Panilokator
Świeżak

Na forum od: 08 gru 2017, 17:25

Postautor: PawełzRzeszowa » 08 sty 2018, 22:04

Panilokator pisze:a miałam już drugi termin na 10 stycznia.. i dziś dzwoniła Pani notariusz , że deweloper dalej nie wyrabia z papierami i termin zostaje przesunięty na.. nie wiadomo kiedy.

"... w przypadku gdy Deweloper spóźnia się z zawarciem umowy przeniesienia własności w określonym terminie Nabywcy przysługuje kara umowna w wysokości równej odsetkom ustawowym....."
Ostatnio zmieniony 25 sty 2018, 14:42 przez PawełzRzeszowa, łącznie zmieniany 1 raz
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 21 paź 2017, 22:29

Postautor: bartek86 » 09 sty 2018, 8:37

Panilokator pisze:Pilna sprawa. Czy ktoś z Państwa miał już przeniesienie własności u notariusza ? Ja miałam już drugi termin na 10 stycznia.. i dziś dzwoniła Pani notariusz , że deweloper dalej nie wyrabia z papierami i termin zostaje przesunięty na.. nie wiadomo kiedy.

Witam
Ja jestem już po .... sprawa wygląda tak, że zmieniło się prawo od stycznia i w związku z tym jest mnóstwo komplikacji. Jak dobrze zrozumiałem deweloper musiał wydzielić garaż, dodatkowo nie ma już komórek lokatorskich, tylko są pomieszczenia gospodarcze + masa innych drobnych zmian. Przesunięcia wynikają z powodu zmian i notariusz nie wyrabiał, ale powoli wychodzi na prostą.

PawełzRzeszowa pisze:
Panilokator pisze:a miałam już drugi termin na 10 stycznia.. i dziś dzwoniła Pani notariusz , że deweloper dalej nie wyrabia z papierami i termin zostaje przesunięty na.. nie wiadomo kiedy.

"... w przypadku gdy Deweloper spóźnia się z zawarciem umowy przeniesienia własności w określonym terminie Nabywcy przysługuje kara umowna w wysokości równej odsetkom ustawowym....."

Już nie przesadzajcie z tymi karami, o ile mnie pamięć nie myli w akcie jest zapis, że deweloper miał przekazać własność do 31.12, a później w kolejnym punkcie jest zapis, że pomimo niedotrzymania terminu i chyba skorzystania z tych 120 dodatkowych dni obie strony podtrzymują chęć (mogłem coś przekręcić, ale ogólnie chodzi o to, że pomimo opóźnienia kupujący nadal pragnie przenieść własność)

Dodatkowo:
1. Z tego co zrozumiałem na chwilę obecną na budynku (1 i 3) zarządza firma GARDA, a lada dzień podpisze prawdopodobnie umowę z deweloperem i będzie nam sprzątać, wystawiać czynsze itp.
2. Co do galerii to już chyba ktoś informował, że wstępnie jest planowana na koniec roku 2019 - wiąże się to z brakiem dróg, infrastruktury wokół, dojazdem itp.
3. Kolejna sprawa ... w bloku 1 i 3 firma Skyware już się zainstalowała i jest możliwość podłączenia do sieci.
bartek86
Zaangażowany
Zaangażowany

Na forum od: 23 sie 2015, 9:53

Postautor: niebywale » 09 sty 2018, 19:20

W garażu podziemnym (budynek 3) przy ścianie wykuto i poprowadzono 30-40 cm wycięcie jako odpływ wody. Odpływ kończy się w studzience kanalizacyjnej. Fajnie by było gdyby to wystarczyło

Obrazek
niebywale
Początkujący
Początkujący

Na forum od: 21 lis 2017, 16:31

Postautor: z2401 » 11 sty 2018, 19:52

U mnie sytuacja wygląda następująco:
1. Również potwierdziłam brak problemów w banku w związku z MDM
2. Ogromny kolejny MINUS dla kontaktu deweloper-klient. O zmianie terminu aktu notarialnego dowiedziałam się wpierw od Pani notariusz, która miała czas do mnie zadzwonić i spytać, czy dostałam informację w środę. Informacja od dewelopera mailowa dopiero w czwartek o 13:00, gdzie podpisanie miało być w poniedziałek
3. Pani notariusz potwierdziła, że największe problemy są z osobami posiadającymi miejsce parkingowe, ale mnie nie dotyczy i nie znam szczegółów
4. Ogrzewanie podłogowe naprawa sterowania - została zatrudniona firma zewnętrzna. W poniedziałek ma być jej pracownik, ma 5 mieszkań podobno na ten termin do zrobienia, ale rozwiązanie jakie podawał wstępnie telefonicznie różni się od przedstawionego przez pracownika ADMY i nie wiem jak będzie ostatecznie

Dzięki za info o instalacji kanalizacyjnej w piwnicy.
z2401
Świeżak

Na forum od: 16 maja 2017, 13:20

Postautor: TomekRzeszow » 12 sty 2018, 7:50

Dalej nie rozumie jaki jest problem z podłogówka. Instalator ogrzewania informował mnie, że nie ma dodatkowych pomp do podłogówki, i ogrzewanie idzie ciśnieniem z sieci. Tak więc zamkniecie głównego zaworu poprzez sterownik zamyka ogrzewanie i nic nie pompuje ani nie pcha (zamknietej już wody w instalacji) Możemy się spotkać i wyjaśnić w czym jest problem? Mieszkam w budynku nr 1
TomekRzeszow
Rozkręca się
Rozkręca się

Na forum od: 04 lip 2017, 16:52

Postautor: Artur_73 » 12 sty 2018, 11:18

Mam prośbę. Mógłby ktoś zamieścić nowe zdjęcia z budowy bloków 5 i 6?
Artur_73
Bywalec
Bywalec

Na forum od: 12 sty 2018, 11:11

Postautor: Kuba85 » 12 sty 2018, 12:30

Artur_73 pisze:Mam prośbę. Mógłby ktoś zamieścić nowe zdjęcia z budowy bloków 5 i 6?

Mogę powiedzieć tylko tyle, że od ostatnich zdjęć tj. 4 stycznia wiele się tam nie zmieniło...
Kuba85
Początkujący
Początkujący

Na forum od: 08 lis 2017, 13:43

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa