[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Panilokator » 08 sty 2018, 22:50

Pilna sprawa. Czy ktoś z Państwa miał już przeniesienie własności u notariusza ? Ja miałam już drugi termin na 10 stycznia.. i dziś dzwoniła Pani notariusz , że deweloper dalej nie wyrabia z papierami i termin zostaje przesunięty na.. nie wiadomo kiedy.
Panilokator
Świeżak
 
Posty: 8
Na forum od: 08 gru 2017, 18:25

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PawełzRzeszowa » 08 sty 2018, 23:04

Panilokator pisze:a miałam już drugi termin na 10 stycznia.. i dziś dzwoniła Pani notariusz , że deweloper dalej nie wyrabia z papierami i termin zostaje przesunięty na.. nie wiadomo kiedy.

"... w przypadku gdy Deweloper spóźnia się z zawarciem umowy przeniesienia własności w określonym terminie Nabywcy przysługuje kara umowna w wysokości równej odsetkom ustawowym....."
Ostatnio zmieniony 25 sty 2018, 15:42 przez PawełzRzeszowa, łącznie zmieniany 1 raz
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 09 sty 2018, 9:37

Panilokator pisze:Pilna sprawa. Czy ktoś z Państwa miał już przeniesienie własności u notariusza ? Ja miałam już drugi termin na 10 stycznia.. i dziś dzwoniła Pani notariusz , że deweloper dalej nie wyrabia z papierami i termin zostaje przesunięty na.. nie wiadomo kiedy.


Witam
Ja jestem już po .... sprawa wygląda tak, że zmieniło się prawo od stycznia i w związku z tym jest mnóstwo komplikacji. Jak dobrze zrozumiałem deweloper musiał wydzielić garaż, dodatkowo nie ma już komórek lokatorskich, tylko są pomieszczenia gospodarcze + masa innych drobnych zmian. Przesunięcia wynikają z powodu zmian i notariusz nie wyrabiał, ale powoli wychodzi na prostą.

PawełzRzeszowa pisze:
Panilokator pisze:a miałam już drugi termin na 10 stycznia.. i dziś dzwoniła Pani notariusz , że deweloper dalej nie wyrabia z papierami i termin zostaje przesunięty na.. nie wiadomo kiedy.

"... w przypadku gdy Deweloper spóźnia się z zawarciem umowy przeniesienia własności w określonym terminie Nabywcy przysługuje kara umowna w wysokości równej odsetkom ustawowym....."


Już nie przesadzajcie z tymi karami, o ile mnie pamięć nie myli w akcie jest zapis, że deweloper miał przekazać własność do 31.12, a później w kolejnym punkcie jest zapis, że pomimo niedotrzymania terminu i chyba skorzystania z tych 120 dodatkowych dni obie strony podtrzymują chęć (mogłem coś przekręcić, ale ogólnie chodzi o to, że pomimo opóźnienia kupujący nadal pragnie przenieść własność)

Dodatkowo:
1. Z tego co zrozumiałem na chwilę obecną na budynku (1 i 3) zarządza firma GARDA, a lada dzień podpisze prawdopodobnie umowę z deweloperem i będzie nam sprzątać, wystawiać czynsze itp.
2. Co do galerii to już chyba ktoś informował, że wstępnie jest planowana na koniec roku 2019 - wiąże się to z brakiem dróg, infrastruktury wokół, dojazdem itp.
3. Kolejna sprawa ... w bloku 1 i 3 firma Skyware już się zainstalowała i jest możliwość podłączenia do sieci.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: niebywale » 09 sty 2018, 20:20

W garażu podziemnym (budynek 3) przy ścianie wykuto i poprowadzono 30-40 cm wycięcie jako odpływ wody. Odpływ kończy się w studzience kanalizacyjnej. Fajnie by było gdyby to wystarczyło

Obrazek
niebywale
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 21 lis 2017, 17:31

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: z2401 » 11 sty 2018, 20:52

U mnie sytuacja wygląda następująco:
1. Również potwierdziłam brak problemów w banku w związku z MDM
2. Ogromny kolejny MINUS dla kontaktu deweloper-klient. O zmianie terminu aktu notarialnego dowiedziałam się wpierw od Pani notariusz, która miała czas do mnie zadzwonić i spytać, czy dostałam informację w środę. Informacja od dewelopera mailowa dopiero w czwartek o 13:00, gdzie podpisanie miało być w poniedziałek
3. Pani notariusz potwierdziła, że największe problemy są z osobami posiadającymi miejsce parkingowe, ale mnie nie dotyczy i nie znam szczegółów
4. Ogrzewanie podłogowe naprawa sterowania - została zatrudniona firma zewnętrzna. W poniedziałek ma być jej pracownik, ma 5 mieszkań podobno na ten termin do zrobienia, ale rozwiązanie jakie podawał wstępnie telefonicznie różni się od przedstawionego przez pracownika ADMY i nie wiem jak będzie ostatecznie

Dzięki za info o instalacji kanalizacyjnej w piwnicy.
z2401
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 16 maja 2017, 14:20

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: TomekRzeszow » 12 sty 2018, 8:50

Dalej nie rozumie jaki jest problem z podłogówka. Instalator ogrzewania informował mnie, że nie ma dodatkowych pomp do podłogówki, i ogrzewanie idzie ciśnieniem z sieci. Tak więc zamkniecie głównego zaworu poprzez sterownik zamyka ogrzewanie i nic nie pompuje ani nie pcha (zamknietej już wody w instalacji) Możemy się spotkać i wyjaśnić w czym jest problem? Mieszkam w budynku nr 1
TomekRzeszow
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 93
Na forum od: 04 lip 2017, 17:52

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Artur_73 » 12 sty 2018, 12:18

Mam prośbę. Mógłby ktoś zamieścić nowe zdjęcia z budowy bloków 5 i 6?
Artur_73
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 84
Na forum od: 12 sty 2018, 12:11

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Kuba85 » 12 sty 2018, 13:30

Artur_73 pisze:Mam prośbę. Mógłby ktoś zamieścić nowe zdjęcia z budowy bloków 5 i 6?


Mogę powiedzieć tylko tyle, że od ostatnich zdjęć tj. 4 stycznia wiele się tam nie zmieniło...
Kuba85
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 16
Na forum od: 08 lis 2017, 14:43

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: PawełzRzeszowa » 12 sty 2018, 19:43

Artur_73 pisze:Mam prośbę. Mógłby ktoś zamieścić nowe zdjęcia z budowy bloków 5 i 6?



Proszę bardzo oto i zdjęcia .
Faktycznie tempo jest tragiczne... w ciągu tygodnia inne firmy budują piętra , tu jest problem ze stropem...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
PawełzRzeszowa
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 71
Na forum od: 21 paź 2017, 23:29

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: ksilver » 14 sty 2018, 17:43

Witam, ma już ktoś z sąsiadów podłączony Internet? Chodzi mi o firmę skayware bądź też inna firmę która jest już dostępna na naszym bloku. Chciał bym się dowiedzieć opinii ???
Awatar użytkownika
ksilver
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 53
Na forum od: 25 kwie 2017, 12:26

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości