[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: maxdm87 » 27 sty 2019, 19:10

Z tego co mi wiadomo i co jest też zresztą zapisane w akcie... dostawcą internetu oraz tv kablowej ma być u nas firma SKYWARE z Rzeszowa...myślę, że info pewne na 90% a co do pytania odnośnie tv naziemnej... zawsze można zamontować pokojową antenę tv... na pewno parę kanałów TV złapie ;)

A co do tych worków z przed budynku... czekamy z niecierpliwością na opróżnienie... na podstawienie kontenera przez dewelopera jakoś bym nie liczył... ale kto wie... :roll:
maxdm87
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 24
Na forum od: 08 lis 2017, 15:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mrsoze » 27 sty 2019, 19:46

Jeśli chodzi o Internet, to w akcie notarialnym mam wpisane, że Skyware i Orange. Mają też się pojawić inni.

Jeśli zaś chodzi o naziemną, to sprawa jest prostsza - w skrzynce przy wejściu powinny być trzy kable wchodzące do mieszkania:
- Satelita - powinien być sygnał od razu
- Kablówka - po podpisaniu umowy powinien być sygnał
- Naziemna - powinien być sygnał od razu

I podpinamy sobie ten kabel, który nam pasuje. Nie trzeba kombinować z własną anteną.
mrsoze
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 30 mar 2018, 13:04

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: dzilong » 27 sty 2019, 20:12

Byłby Pan w stanie zidentyfikować kable ze zdjęcia? :) które to które? Najlepiej wszystkie w skrzynce :) wiem tylko ze ta biała skrzyneczka jest od światłowodu a skrętka po prawej jest poprowadzona do salonu.
Obrazek
Awatar użytkownika
dzilong
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 49
Na forum od: 09 maja 2018, 18:48

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 27 sty 2019, 21:28

maxdm87 pisze:Z tego co mi wiadomo i co jest też zresztą zapisane w akcie... dostawcą internetu oraz tv kablowej ma być u nas firma SKYWARE z Rzeszowa...myślę, że info pewne na 90% a co do pytania odnośnie tv naziemnej... zawsze można zamontować pokojową antenę tv... na pewno parę kanałów TV złapie ;)

A co do tych worków z przed budynku... czekamy z niecierpliwością na opróżnienie... na podstawienie kontenera przez dewelopera jakoś bym nie liczył... ale kto wie... :roll:


Większość nowych tv ma już wbudowany dekoder do telewizji naziemnej wiec myśle ze anteny juz nie bedą w większosci mieszkań potrzebne.
Co do śmieci to nie wiem jak to się rozwiąże ale póki nie będzie kontenerów to każdy dokłada tam smieci i nie tylko budowlane z tego co widze, tylko idzie juz wszystko . W tamtym tygodniu widzialem jak z bloku obok z dawnej 6 tez kładli tam smieci , Ja odbierałem mieszkanie na początku stycznia i juz tam było pełno worków . W Tym tygodniu widzialem budowlańców od Admy ktorzy tez rzucali tam pape jakąś , część jeszcze lezy na klatce a z piwnicy wynosili potem sporo pudełek , worków po klejech itd i tez wszystko szło tam . Wydaje mi się z budowlańcy z Admy powinni to zabrąć . Na sprawe to w sumie sam nie mam pojecia kto sie teraz poczuje by to wywieźć bo wyrzucają tam wszyscy od ponad miesiąca . Bede w biurze to ewentualnie zapytam co zamierzają z tym zrobić.
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: mrsoze » 27 sty 2019, 21:37

dzilong pisze:Byłby Pan w stanie zidentyfikować kable ze zdjęcia? :) które to które? Najlepiej wszystkie w skrzynce :) wiem tylko ze ta biała skrzyneczka jest od światłowodu a skrętka po prawej jest poprowadzona do salonu.
Obrazek


Niestety nie pomogę. U mnie to wygląda zupełnie inaczej. Nie mam skrzynki do podłączenia światłowodu, ani gniazdka i nic nie jest popodłączane.

Trzeba będzie pewnie metodą prób i błędów - podłączyć jeden i zobaczyć jaki sygnał.

Ja mam 3 sygnały wejścia (sat, naziemna i kablówka) i 3 wyjścia na 3 pokoje, ale nie jestem w stanie zweryfikować czy coś działa i jak działa. Ale jak będę we wtorek na mieszkaniu, to postaram się zrobić jakieś zdjęcia czy coś.
mrsoze
Rozkręca się
Rozkręca się
 
Posty: 31
Na forum od: 30 mar 2018, 13:04

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: gofer513 » 28 sty 2019, 13:56

Witam. U mnie skrzynka wygląda jak na zdjęciu. Powiecie który kabel jest do czego?
gofer513
Świeżak
 
Posty: 9
Na forum od: 30 cze 2018, 17:30

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Rafullo » 28 sty 2019, 14:19

A ile macie gniazdek TV Sat w pokojach i ile pokoi? ułatwi to sprawę

Ale ogólnie mi wygląda to mniej więcej na coś takiego:

Licząc od lewej lub od dołu zależy jak obrócić obrazek:

1 - zasilanie w TV naziemną, zasilanie Sat , Internet , telefon lub domofon
2 - puste
3 - wyjście do gniazda telefonicznego lub na domofon
4 - wyjście do gniazdka TV 1 lub zasilanie w telewizję inna niż naziemna
5 - wyjście do gniazdka TV 2, SAT, INT - salon
6 - Wyjście gniazdo TV3 pokój
7 - Wyjście TV4 pokój
Rafullo
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 43
Na forum od: 05 kwie 2018, 7:47

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: delf » 30 sty 2019, 22:39

Rozmawialem w biurze odnośnie smieci pod 5 . Znają sprawe :) wiedzą ze sporo smieci jest jeszcze ich tam .Wiedzą ze ciagle ich przybywa i ze juz kładą tam smieci z bloku obok :D Mają na dniach podstawic kontyner, a normalne takie smietniki dla mieszkańców tez powinny juz sie pojawić na dniach
delf
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 83
Na forum od: 28 lis 2017, 19:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: tommek » 30 sty 2019, 22:59

Tak, tak maja podstawic.. no bo to trudno przewidziec ze jak sa wykonczenia to i kontenery sie przydadza..
tommek
Bywalec+
Bywalec+
 
Posty: 94
Na forum od: 27 maja 2016, 18:52

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: JanzRzeszowa » 31 sty 2019, 10:32

Rafullo pisze:A ile macie gniazdek TV Sat w pokojach i ile pokoi? ułatwi to sprawę

Ale ogólnie mi wygląda to mniej więcej na coś takiego:

Licząc od lewej lub od dołu zależy jak obrócić obrazek:

1 - zasilanie w TV naziemną, zasilanie Sat , Internet , telefon lub domofon
2 - puste
3 - wyjście do gniazda telefonicznego lub na domofon
4 - wyjście do gniazdka TV 1 lub zasilanie w telewizję inna niż naziemna
5 - wyjście do gniazdka TV 2, SAT, INT - salon
6 - Wyjście gniazdo TV3 pokój
7 - Wyjście TV4 pokój


Ogólnie, to wyglądać powinno to tak (i chyba nie zrobiła tu Adma żadnego odstępstwa technicznego):
- każdy blok na dachu powinien mieć zespół anten, m.in antena satelitarna, anteny do telewizji cyfrowej naziemnej na wszystkie MUX-y (np ostatni MUX miał inną polaryzację)
- w bloku powinna być zbiorcza instalacja antenowa i pomieszczenie na tzw. pętle np. do światłowodowych przesyłów
- serwisuje to zazwyczaj wykonawca instalacji
- zasilanie jest niezależne dla DVB-T i dla sygnału SAT(skrzynka zazwyczaj jest na ostatnim pietrze), to co jest w skrzynce w domu, to zasilanie do dekodera światłowodowego lub zwykłego operatorów zewnetrznych
- jedna z RJtek powinna być domofonowa
- co do sygnału "z dachowej" anteny satelitarnej to nie liczyłbym na sensowne działanie, jak ktoś przyzwyczajony jest do Eurosportu HD w C+...
JanzRzeszowa
Uzależniony
Uzależniony
 
Posty: 980
Na forum od: 24 lis 2015, 13:29

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości