[ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe inwestycje mieszkaniowe będące obecnie w budowie na terenie Rzeszowa i okolic.

Nowe mieszkania w Rzeszowie i najbliższej okolicy, informacje, fotorelacje.

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 13 lut 2018, 9:51

Dzięki za pomoc. Jak znajdę czas to wrzucę zdjęcie tego zaworu.

PS. Chyba komuś pierwszemu już puściły nerwy na nowym mieszkaniu (dotyczy Solińska 1, piętra chyba 6 lub 7). Wiadomość przyklejona w windzie.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Koscik » 13 lut 2018, 10:40

Co masz na myśli? Co to za wiadomość?
Koscik
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 40
Na forum od: 19 sty 2017, 22:13

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: adma development » 13 lut 2018, 11:08

Szanowni Państwo,
w związku z pytaniami o zebrania mieszkańców z zarządcą informujemy, że:
1. Spotkanie mieszkańców budynku przy ul. Solińskiej 1 odbędzie się w dniu 14.02.2018r. o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21
2. Spotkanie mieszkańców budynku przy ul. Solińskiej 3 odbędzie się w dniu 15.02.2018r. o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21

Jednocześnie wyjaśniamy, że zebranie zwoływane jest przez zarządcę ustanowionego zgodnie z ustawą o własności lokali. Zarządca, zgodnie z w/w ustawą zawiadamia mieszkańców, którzy już zawarli umowę przenoszącą własność. spółka ADMA DEVELOPMENT jest jednym ze współwłaścicieli i bierze udział w zebraniu jak pozostali mieszkańcy.
Po zawarciu pozostałych umów przenoszących własność sami mieszkańcy w każdej chwili będą mogli dokonać zwołania kolejnego zebrania/kolejnych zebrań i podejmować stosowne uchwały. Zarządca jest zobowiązany zawsze do zwołania zgromadzenia na wniosek mieszkańców posiadających co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej.
adma development
Deweloper
Deweloper
 
Posty: 5
Na forum od: 27 lis 2017, 17:29

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 13 lut 2018, 11:19

Koscik pisze:Co masz na myśli? Co to za wiadomość?

W skrócie zakłócanie ciszy nocnej.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ollala » 14 lut 2018, 20:23

Witam, proszę o odpowiedź jakie kwestie zostały poruszone na dzisiejszym spotkaniu? Z góry dziękuję
Ollala
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 10 lis 2017, 18:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: syriusz13 » 15 lut 2018, 15:56

Wczoraj było spotkanie. Nikt mnie nie powiadomił ! Chciałbym wiedzieć co się działo na spotkaniu ! Kiedy przyjdą rachunki za mieszkanie ? Ile kosztuje garaż ? Ile wyszło za centralne ? Podobno decyzję za nas podejmował deweloper czy to normalne i zgodne z prawem ? Czy ktoś się na tym zna żeby to sprawdzić cz jest to dobrze ? gdzie są te dokumenty ? gdzie można je zobaczyć ? Czy ktoś je ma z mieszkańców ?
... i druga sprawa !
Wieczorem mój płytkarz zauważył pękniętą część zaworu w ścianie, musiałem przerwać pracę i wyłączyć całą wodę. Gdzie mam zgłaszać takie sprawy ? Co mam rodzić jak coś się stanie w nocy ? Czy ktoś przyjedzie, czy ktoś przyjedzie i to będzie odpłatnie czy zapłaci deweloper ?
syriusz13
Świeżak
 
Posty: 7
Na forum od: 22 maja 2017, 15:09

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: bartek86 » 15 lut 2018, 16:19

syriusz13 pisze:Wczoraj było spotkanie. Nikt mnie nie powiadomił ! Chciałbym wiedzieć co się działo na spotkaniu ! Kiedy przyjdą rachunki za mieszkanie ? Ile kosztuje garaż ? Ile wyszło za centralne ? Podobno decyzję za nas podejmował deweloper czy to normalne i zgodne z prawem ? Czy ktoś się na tym zna żeby to sprawdzić cz jest to dobrze ? gdzie są te dokumenty ? gdzie można je zobaczyć ? Czy ktoś je ma z mieszkańców ?
... i druga sprawa !
Wieczorem mój płytkarz zauważył pękniętą część zaworu w ścianie, musiałem przerwać pracę i wyłączyć całą wodę. Gdzie mam zgłaszać takie sprawy ? Co mam rodzić jak coś się stanie w nocy ? Czy ktoś przyjedzie, czy ktoś przyjedzie i to będzie odpłatnie czy zapłaci deweloper ?


Ty tak na serio? z choinki się urwałeś ???
1. spotkanie było o czym każdy został poinformowany listownie (czasem Zarządca mógł wysłać list na adres już nieaktualny, bo ktoś np wynajmował), ogólnie wszyscy powinni dostać powiadomienie
2. listy otrzymywali chyba tylko Ci którzy mają przeniesioną własność, za pozostałych głos miał Deweloper
3. termin spotkania był też podawany na forum przez dewelopera:

adma development pisze:Szanowni Państwo,
w związku z pytaniami o zebrania mieszkańców z zarządcą informujemy, że:
1. Spotkanie mieszkańców budynku przy ul. Solińskiej 1 odbędzie się w dniu 14.02.2018r. o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21
2. Spotkanie mieszkańców budynku przy ul. Solińskiej 3 odbędzie się w dniu 15.02.2018r. o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej nr 18 przy ul. Błogosławionej Karoliny 21

Jednocześnie wyjaśniamy, że zebranie zwoływane jest przez zarządcę ustanowionego zgodnie z ustawą o własności lokali. Zarządca, zgodnie z w/w ustawą zawiadamia mieszkańców, którzy już zawarli umowę przenoszącą własność. spółka ADMA DEVELOPMENT jest jednym ze współwłaścicieli i bierze udział w zebraniu jak pozostali mieszkańcy.
Po zawarciu pozostałych umów przenoszących własność sami mieszkańcy w każdej chwili będą mogli dokonać zwołania kolejnego zebrania/kolejnych zebrań i podejmować stosowne uchwały. Zarządca jest zobowiązany zawsze do zwołania zgromadzenia na wniosek mieszkańców posiadających co najmniej 1/10 udziałów w nieruchomości wspólnej.


4. wszystkie koszty itp. były przedstawione na papierze (części wspólnych) i ci co byli wiedzą o co chodzi, musiałbym tu chyba pisać z 100 linijek żeby wszystko wyjaśnić
5. jeśli masz jakieś problemy z mieszkaniem to po prostu zgłoś to do dewelopera - do biura albo do kierownika lub nawet do Zarządcy budynku - na pewno udzielą Ci odpowiedzi co z tym zrobić.
bartek86
Zaangażowany+
Zaangażowany+
 
Posty: 539
Na forum od: 23 sie 2015, 10:53

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Alternatywy 2 » 15 lut 2018, 22:08

Spotkanie lokatorów z bloku 3 w kilku momentach podniosło mi ciśnienie, przenosząc jakby w realia poprzedniej epoki...wiem że nie jestem w tym odczuciu odosobniony. Pominę fakt, że część lokatorów zjawiła się tam..niczym na seansie kinowym. Szkoda, gdyż jak w hipnozie przyjmowali kolejne "głosowania", które ocierały się o totalną farsę. Po części jestem w stanie ich zrozumieć. Są młodzi, zapewne to ich pierwsze mieszkanie...przy 2, może 3 wyborze odwaga i większa świadomość przyjdzie sama. Nie można aż tak biernie łykać serwowanych "rewelacji", które aprobowane są przez prelegenta i przedstawiciela dewelopera...przy wtórze pojedynczych osób którym szczerze wisi jak to będzie tam funkcjonować - bo mieszkanie pchają pod wynajem (albo już to zrobili).
Nie walcząc o własne pieniądze, przy niemal zerowym sprzeciwie przepchnięto fundusz remontowy, choć w otrzymanych dokumentach jak byk znajduje się rubryka: Bieżąca obsługa techniczna: w tym: bieżące naprawy! konserwacje! materiały! (za co i tak zapłacimy)
Pytam więc po co ( już teraz) ten fundusz, skoro budynek jest nowy i obowiązuje na niego rękojmia? Czy jest coś o czym nie wiemy? Jakieś wady ukryte, które wkrótce ujawnią nam się w pełnej okazałości? Bo inaczej ten fakt na zdrowy rozum ciężko przetrawić. Nawijka o (kiedyś tam) wymianie windy..( jej kosztach) - to też kpina z pogrzebu. Jeszcze na dobre nie zaczęło wszystko działać a tu już czarne scenariusze snute seriami..fantastycznie!

Magiczne 10 złotych zbierane będzie od zaraz (co miesiąc) na (przyszłą i kolejną już) wymianę indywidualnego licznika energii cieplnej. Jeśli ktoś z Was widział spalone plafony przy wejsciu do klatki i drugi już wewnątrz ( na parterze) - to miał zwidy (chyba podobnie jak ja) :D Przedstawiciel dewelopera idzie w zaparte i twierdzi, że wszystko działa bez zarzutu (stan na 14 lutego). Ktoś ze słabszym wzrokiem miał szansę odbicia swojej facjaty na drugich drzwiach...
Kolejny numer - to temat liczników prądu. Deweloper twierdzi, że nadal ma podpięte swoje liczniki ( na swoje potrzeby), choć większość osób dementuje ten fakt. Ciekawe więc czym i skąd zasilane są np. domofony w mieszkaniach? Na koszt dewelopera?
Pominę wychodzący zewsząd wątek dezinformacji wielu osób, bo i tak usłyszeli że wszystko zostało im powiedziane.

Znaków zapytania sporo, część osób po spotkaniu głośno zaczęła mówić o zmianie planów wobec tych mieszkań..niektórzy nawet o sprzedaży.
Alternatywy 2
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 13
Na forum od: 08 gru 2017, 12:36

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Ollala » 15 lut 2018, 22:17

Alternatywy masz rację, niestety nie mogłam głosować przeciw funduszowi z uwagi na brak prawa głosu, fundusz jest na dzień dzisiejszy złym pomysłem. Poza tym najlepszym wyjściem, aby móc jeszcze jakoś ratować sytuację, było by zorganizowanie spotkania z DEWELOPEREM a nie z zarządcą i zaproszenia na takie spotkanie wszystkich mieszkańców, a nie tylko tych którzy przenieśli własność, i omówienia istotnych kwestii i wątpliwości związaną z budynkami a nie z ich zarządem.
Ollala
Początkujący
Początkujący
 
Posty: 12
Na forum od: 10 lis 2017, 18:35

Re: [ul. Żmigrodzka] Słoneczny Stok (ADMA Development)

Nowe mieszkania Rzeszów i okolice

Postautor: Casio » 15 lut 2018, 22:29

Alternatywy 2 pisze:Spotkanie lokatorów z bloku 3 w kilku momentach podniosło mi ciśnienie, przenosząc jakby w realia poprzedniej epoki...wiem że nie jestem w tym odczuciu odosobniony. Pominę fakt, że część lokatorów zjawiła się tam..niczym na seansie kinowym. Szkoda, gdyż jak w hipnozie przyjmowali kolejne "głosowania", które ocierały się o totalną farsę. Po części jestem w stanie ich zrozumieć. Są młodzi, zapewne to ich pierwsze mieszkanie...przy 2, może 3 wyborze odwaga i większa świadomość przyjdzie sama. Nie można aż tak biernie łykać serwowanych "rewelacji", które aprobowane są przez prelegenta i przedstawiciela dewelopera...przy wtórze pojedynczych osób którym szczerze wisi jak to będzie tam funkcjonować - bo mieszkanie pchają pod wynajem (albo już to zrobili).
Nie walcząc o własne pieniądze, przy niemal zerowym sprzeciwie przepchnięto fundusz remontowy, choć w otrzymanych dokumentach jak byk znajduje się rubryka: Bieżąca obsługa techniczna: w tym: bieżące naprawy! konserwacje! materiały! (za co i tak zapłacimy)
Pytam więc po co ( już teraz) ten fundusz, skoro budynek jest nowy i obowiązuje na niego rękojmia? Czy jest coś o czym nie wiemy? Jakieś wady ukryte, które wkrótce ujawnią nam się w pełnej okazałości? Bo inaczej ten fakt na zdrowy rozum ciężko przetrawić. Nawijka o (kiedyś tam) wymianie windy..( jej kosztach) - to też kpina z pogrzebu. Jeszcze na dobre nie zaczęło wszystko działać a tu już czarne scenariusze snute seriami..fantastycznie!

Magiczne 10 złotych zbierane będzie od zaraz (co miesiąc) na (przyszłą i kolejną już) wymianę indywidualnego licznika energii cieplnej. Jeśli ktoś z Was widział spalone plafony przy wejsciu do klatki i drugi już wewnątrz ( na parterze) - to miał zwidy (chyba podobnie jak ja) :D Przedstawiciel dewelopera idzie w zaparte i twierdzi, że wszystko działa bez zarzutu (stan na 14 lutego). Ktoś ze słabszym wzrokiem miał szansę odbicia swojej facjaty na drugich drzwiach...
Kolejny numer - to temat liczników prądu. Deweloper twierdzi, że nadal ma podpięte swoje liczniki ( na swoje potrzeby), choć większość osób dementuje ten fakt. Ciekawe więc czym i skąd zasilane są np. domofony w mieszkaniach? Na koszt dewelopera?
Pominę wychodzący zewsząd wątek dezinformacji wielu osób, bo i tak usłyszeli że wszystko zostało im powiedziane.

Znaków zapytania sporo, część osób po spotkaniu głośno zaczęła mówić o zmianie planów wobec tych mieszkań..niektórzy nawet o sprzedaży.


A ja mam pytanie jako przyszły lokator bud nr 5. Czy ktoś może próbował porozmawiać ze spółdzielnią projektant? Aby ona mogła wziąć w zarządzanie budynek?
Casio
Bywalec
Bywalec
 
Posty: 50
Na forum od: 17 lis 2017, 20:13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Budowa

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Kolejorz, uzytkownik Rzeszowa i 110 gości